Veenendaal-Veenendaal Classic

Dylan Groenewegen (LottoNL – Jumbo) wygrał po finiszu z peletonu Veenendaal – Veenendaal Classic. To jego trzeci triumf w tym wyścigu. 

34.edycja Veenendaal – Veenendaal Classic liczyła prawie 192 kilometry. Pagórkowata trasa zawierała kilka podjazdów i należało się spodziewać ciekawej walki podczas holenderskiego klasyku.

Na liście startowej była ekipa CCC Sprandi Polkowice w składzie: Jonas Koch, Marko Kump, Paweł Franczak,  Łukasz Owsian, Michał Paluta, Paweł Bernas, Kamil Gradek.

W pierwszy odjazd zabrali się: Conor Dunne (Aqua Blue Sport), Piotr Havik (BEAT Cycling Club ), Ivar Slik (Monkey Town Continental Team) i Jaap Kooijman (Vlasman Track/Road Continental Cycling Team). Czwórka ładnie współpracowała i szybko nadrobiła dwie minuty nad peletonem.

Jednak w dużej grupie mocno kręcili kolarze LottoNL – Jumbo, którzy mieli w swoich szeregach Dylana Groenewegena. Holender ma w swoim palmares już dwa triumfy w tym wyścigu. Ucieczka została doścignięta na 35 kilometrów przed metą.

Peleton chciał zaskoczyć chwilę później Daan Hoole (SEG Racing Academy), ale młody Holender musiał uznać wyższość grupy. 16 kilometrów przed metą zaatakowali Michel Kreder (Aqua Blue Sport) i Dimitri Peyskens (WB Aqua Protect Veranclassic).

Dwójka nie dawała za wygraną, ale naciągnięty peleton miał niewielką stratę na 10 kilometrów przed kreską. Niestety moc grupy okazała się zbyt duża i Kreder wraz z Peyskensem przegrali nierówną walkę 2000 metrów przed metą.

Sprint wygrał zdecydowanie Dylan Groenewegen (LottoNL – Jumbo). Drugi był Wouter Wippert (Roompot – Nederlandse Loterij), a trzeci Sondre Holst Enger (Israel Cycling Academy).

Wyniki:

Pozycja Kolarz Ekipa Czas
1 GROENEWEGEN Dylan Team LottoNL-Jumbo 4:20:57
2 WIPPERT Wouter Roompot – Nederlandse Loterij ,,
3 ENGER Sondre Holst Israel Cycling Academy ,,
4 VAN DER KOOIJ Bas Alecto Cycling Team ,,
5 PLANCKAERT Edward Sport Vlaanderen – Baloise ,,
6 LANDER Sebastian Riwal CeramicSpeed Cycling Team ,,
7 ANDERSEN Asbjørn Kragh Team Waoo ,,
8 VAN DALEN Jason Delta Cycling Rotterdam ,,
9 SISR Frantisek CCC Sprandi Polkowice ,,
10 VAN ROOY Kenneth Sport Vlaanderen – Baloise ,,
11 TENNANT Andrew Canyon Eisberg ,,
12 MENTEN Milan Sport Vlaanderen – Baloise ,,
13 BLYTHE Adam Aqua Blue Sport ,,
14 JULES Justin WB Aqua Protect Veranclassic ,,
15 MEEUS Jordi SEG Racing Academy ,,
16 CULLAIGH Gabriel Team Wiggins ,,
17 HAVIK Piotr BEAT Cycling Club ,,
18 NÕMMELA Aksel BEAT Cycling Club ,,
19 VAN DER BURG Joost Vlasman Track/Road Continental Cycling Team ,,
20 VAN SCHIP Jan-Willem Roompot – Nederlandse Loterij ,,
21 VAN DER HORST Dennis Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
22 VAN WIJK Oscar DESTIL – Parkhotel Valkenburg ,,
23 VAN DER BERG Marijn Delta Cycling Rotterdam ,,
24 DE JONGE Maarten Monkey Town Continental Team ,,
25 COENEN Dennis Cibel – Cebon ,,
26 VAN LUIJK Sven Monkey Town Continental Team ,,
27 CAPIOT Amaury Sport Vlaanderen – Baloise ,,
28 REYNAERTS Wim Cibel – Cebon ,,
29 OREEL Lars DESTIL – Parkhotel Valkenburg ,,
30 SLIK Ivar Monkey Town Continental Team ,,
31 MORTIER Julien WB Aqua Protect Veranclassic ,,
32 DOETS Marco Alecto Cycling Team ,,
33 ROOSEN Timo Team LottoNL-Jumbo ,,
34 VAN DEN DOOL Kelvin Vlasman Track/Road Continental Cycling Team ,,
35 BUGTER Luuc Delta Cycling Rotterdam ,,
36 BAX Sjoerd Delta Cycling Rotterdam 0:08
37 OTTEMA Rick Alecto Cycling Team ,,
38 RAYMACKERS Cedric Cibel – Cebon ,,
39 OOSTRA Folkert Alecto Cycling Team ,,
40 MENGOULAS Alex BEAT Cycling Club ,,
41 KOOIJMAN Jaap Vlasman Track/Road Continental Cycling Team ,,
42 VAN HOECKE Gijs Team LottoNL-Jumbo ,,
43 FOUCHE James Team Wiggins ,,
44 WIRTGEN Tom WB Aqua Protect Veranclassic ,,
45 VANTOMME Maxime WB Aqua Protect Veranclassic ,,
46 EGHOLM Jakob Team Waoo ,,
47 PEDERSEN Casper Aqua Blue Sport ,,
48 VERMELTFOORT Coen Roompot – Nederlandse Loterij 0:13
49 JANSSEN Adriaan Delta Cycling Rotterdam ,,
50 KAMP Alexander Team Waoo ,,
51 VEYHE Torkil Team Waoo ,,
52 GULDHAMMER Rasmus Team Waoo ,,
53 PERRY Ben Israel Cycling Academy ,,
54 TUREK Daniel Israel Cycling Academy ,,
55 VAN DER HOORN Taco Roompot – Nederlandse Loterij ,,
56 REINDERS Elmar Roompot – Nederlandse Loterij ,,
57 VAN LOON Jordi DESTIL – Parkhotel Valkenburg ,,
58 GRADEK Kamil CCC Sprandi Polkowice ,,
59 GARDIAS Dexter Canyon Eisberg ,,
60 EINHORN Itamar Israel Cycling Academy ,,
61 CHRISTIAN Mark Aqua Blue Sport ,,
62 REYNAERTS Jan Cibel – Cebon ,,
63 BERNAS Pawel CCC Sprandi Polkowice ,,
64 KONGSTAD Tobias Riwal CeramicSpeed Cycling Team ,,
65 HANSEN Lasse Norman Aqua Blue Sport 0:24
66 DE JONG Timo DESTIL – Parkhotel Valkenburg 0:32
67 FRANCZAK Paweł CCC Sprandi Polkowice 1:09
68 PEYSKENS Dimitri WB Aqua Protect Veranclassic 1:27
69 MOLLY Kenny WB Aqua Protect Veranclassic ,,
70 KREDER Michel Aqua Blue Sport ,,
71 RAIM Mihkel Israel Cycling Academy ,,
72 VINTHER Troels Rønning Riwal CeramicSpeed Cycling Team 1:35
73 DUVIGNEAU Beau Vlasman Track/Road Continental Cycling Team 1:41
74 VAN EMDEN Jos Team LottoNL-Jumbo 1:58
75 STEWART Campbell Team Wiggins ,,
76 KLEIMAN Wim Monkey Town Continental Team 4:27
77 KONING Peter Aqua Blue Sport ,,
78 EAMON Lucas Delta Cycling Rotterdam ,,
79 DE LANGE Thijs Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
80 LOOIJ Andre Monkey Town Continental Team ,,
81 DE WINTER Ludwig WB Aqua Protect Veranclassic ,,
82 ASSELMAN Jesper Roompot – Nederlandse Loterij ,,
83 HAMELINK Jasper Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
84 WOLSINK Jelle Vlasman Track/Road Continental Cycling Team ,,
85 HOOLE Daan SEG Racing Academy ,,
86 SØRENSEN Chris Anker Riwal CeramicSpeed Cycling Team 4:30
87 VERBOOM Minne SEG Racing Academy 4:32
88 BAKKER Stephan Monkey Town Continental Team ,,
89 VAN BAKEL Robbie Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
90 DUNNE Conor Aqua Blue Sport 4:39
91 KERKHOF Tim DESTIL – Parkhotel Valkenburg 6:49
92 WEEMAES Sasha Sport Vlaanderen – Baloise ,,
DNF JANSSENS Jimmy Cibel – Cebon -4:20:57
DNF YATES Jesse Team Wiggins ,,
DNF DRAPER Nathan Team Wiggins ,,
DNF RASCH Jesper SEG Racing Academy ,,
DNF MAAS Jan SEG Racing Academy ,,
DNF PLUTO Martins Monkey Town Continental Team ,,
DNF HOPPEZAK Vincent Delta Cycling Rotterdam ,,
DNF TIETEMA Bas BEAT Cycling Club ,,
DNF HOEYBERGHS Daan BEAT Cycling Club ,,
DNF NAVARRO Corentin Team Wiggins ,,
DNF SCOTT Robert Team Wiggins ,,
DNF STROETINGA Wim Vlasman Track/Road Continental Cycling Team ,,
DNF STEVENS Timothy Cibel – Cebon ,,
DNF JANS Roy Cibel – Cebon ,,
DNF TOWNSEND Rory Canyon Eisberg ,,
DNF TANFIELD Harry Canyon Eisberg ,,
DNF PATON Alex Canyon Eisberg ,,
DNF PAGE Charles Canyon Eisberg ,,
DNF CHRISTENSEN Ryan Canyon Eisberg ,,
DNF VAN ZIJL Melvin Vlasman Track/Road Continental Cycling Team ,,
DNF MAAS Danny BEAT Cycling Club ,,
DNF ABRAHAM Daniel BEAT Cycling Club ,,
DNF VAN SINTMAARTENSDIJK Daan Alecto Cycling Team ,,
DNF NORSGAARD Mathias Riwal CeramicSpeed Cycling Team ,,
DNF CLAUSEN Patrick Riwal CeramicSpeed Cycling Team ,,
DNF BRUSSELMAN Twan DESTIL – Parkhotel Valkenburg ,,
DNF BLUMMEL Robin DESTIL – Parkhotel Valkenburg ,,
DNF KRIGBAUM Mathias Team Waoo ,,
DNF FLØTTEN Audun Brekke Team Waoo ,,
DNF LINDENBURG Jim Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
DNF ARIESEN Johim Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
DNF MØRKØV Jesper Riwal CeramicSpeed Cycling Team ,,
DNF TANKINK Bram Team LottoNL-Jumbo ,,
DNF TOLHOEK Antwan Team LottoNL-Jumbo ,,
DNF SCHOUTEN Jasper Alecto Cycling Team ,,
DNF CELI Abe Alecto Cycling Team ,,
DNF RICKAERT Jonas Sport Vlaanderen – Baloise ,,
DNF DE PAUW Moreno Sport Vlaanderen – Baloise ,,
DNF NEILANDS Krists Israel Cycling Academy ,,
DNF DEMPSTER Zakkari Israel Cycling Academy ,,
DNF KUMP Marko CCC Sprandi Polkowice ,,
DNF KOCH Jonas CCC Sprandi Polkowice ,,
DNF VAN GOETHEM Brian Roompot – Nederlandse Loterij ,,