fot. BORA - hansgrohe

Zwycięstwem Gregora Muhlbergera (BORA – hansgrohe) zakończył się szósty etap BinckBank Tour. Liderem pozostał Matej Mohoric (Bahain – Merida).

Szósty etap etapówki rozgrywanej w krajach Beneluksu był “łatwiejszą wersją Amstel Gold Race”. Kolarze mieli do pokonania pofałdowane 182 kilometry, które były idealnym terenem do rozpoczęcia prawdziwej walki o zwycięstwo w całym wyścigu.

Dość szybko po starcie ucieczkę dnia uformowali dziś Mathias Brandle (Trek – Segafredo), Frederik Backaert (Wanty – Groupe Gobert), Nick van der Lijke (Rompoot) oraz Alexis Gougeard (AG2R). Ich przewaga momentami dochodziła do nawet 4 minut, lecz peleton prowadzony przez ekipę Quick-Step Floors nie miał zamiaru odpuszczać, jednocześnie mocno ograniczając grupę zasadniczą.

Gdy 45 kilometrów przed kreską harcownicy zostali doścignięci, walka zaczęła się na dobre. Na pierwszy atak zdecydowała się mocna dwójka – Maciej Bodnar (BORA – hansgrohe) i Timo Roosen (LottoNL – Jumbo). Ich przewaga nad peletonem przez długi czas nie mogła przekroczyć 35 sekund, aż do momentu, w którym pogonił za nimi Sebastian Langeveld (EF Education First). Wówczas grupa zasadnicza odpuściła duet na całą minutę, co przy zaledwie 20 kilometrach do kreski dawało dużą szansę na powodzenie akcji. W końcu wokół lidera znajdowało się jedynie około 40 zawodników.

Kiedy peleton uzmysłowił sobie, że sytuacja robi się niebezpieczna, kolejni kolarze próbowali samotnej pogoni. Tym razem jednak nikt nie zostawał odpuszczony, co bardzo rwało tempo pościgu. 18 kilometrów przed kreską, na podjeździe do złotego kilometra, sytuacja zaczęła się jednak zmieniać. Wszystko przez atak Tima Wellensa (Lotto Soudal), za którym ruszyli Yves Lampaert (Quick – Step Floors) oraz Jasper Stuyven (Trek – Segafredo). Tak silna trójka szybko zaczęła odrabiać cenne sekundy, choć peleton zaczynał tracić ich z pola widzenia. Co jednak ważne, aż 9 sekund bonifikaty na złotym kilometrze zainkasował mistrz Polski na czas.

Kiedy 14 kilometrów przed metą dwie pierwsze grupy połączyły się, sytuacja ponownie zrobiła się dynamiczna. Cały peleton podzielił się bowiem na trzy grupy – kilku kolarzy przeskoczyło jeszcze do przodu, a kilku miało problemy z utrzymaniem tempa.

Ostatnie 10 kilometrów etapu było już prawdziwie szalone. Na czele utrzymywał się bowiem samotny Wellens, do którego doskoczył Zdenek Stybar (Quick – Step Floors). Z tyłu natomiast w “peletoniku” utrzymywało się zaledwie niespełna 30 kolarzy, wśród których byli wszyscy faworyci. Po chwili nieoczekiwanie za pościg wzięli się Gregor Muhlberger (BORA – hansgrohe) i Dylan van Baarle (Sky), którzy zdołali dojechać do czuba.

Ostatecznie, po akcji na ostatnim kilometrze, po zwycięstwo sięgnął Muhlberger. Kilka sekund za Austriakiem finiszowali Tim Wellens i Zdenek Stybar. Liderem wyścigu pozostał Matej Mohoric (Bahrain – Merida), który dojechał do mety w malutkim peletoniku. Tam też ściganie zakończył Maciej Bodnar.

1 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 4:05:10
2 Tim Wellens (Bel) Lotto – Soudal 0:00:03
3 Zdenek Štybar (Cze) Quick Step Floors 0:00:03
4 Dylan Van Baarle (Ned) Team Sky 0:00:03
5 Maximilian Schachmann (GER) Quick Step Floors 0:00:05
6 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:00:08
7 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:00:08
8 Oliver Naesen (Bel) Ag2r La Mondiale 0:00:11
9 Jay McCarthy (Aus) Bora – Hansgrohe 0:00:11
10 Mads Schmidt Würtz (Den) Team Katusha – Alpecin 0:00:11
11 Xandro Meurisse (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:11
12 Davide Cimolai (Ita) Groupama – FDJ 0:00:11
13 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:11
14 Tom Van Asbroeck (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:11
15 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 0:00:11
16 Taco Van Der Hoorn (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:11
17 Dion Smith (NZl) Wanty – Groupe Gobert 0:00:11
18 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:00:11
19 Rüdiger Selig (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:11
20 Matej Mohoric (Slo) Bahrain – Merida 0:00:11
21 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 0:00:11
22 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:00:11
23 Victor Campenaerts (Bel) Lotto – Soudal 0:00:11
24 Niki Terpstra (Ned) Quick Step Floors 0:00:11
25 Christopher Juul-Jensen (Den) Mitchelton – Scott 0:00:11
26 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:00:11
27 Tom-Jelte Slagter (Ned) Team Dimension Data 0:00:11
28 Valentin Madouas (Fra) Groupama – FDJ 0:00:11
29 Maciej Bodnar (Pol) Bora – Hansgrohe 0:00:11
30 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:35
31 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:43
32 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:43
33 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb 0:00:43
34 Jasha Sütterlin (GER) Movistar Team 0:00:47
35 Lars Boom (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:01:29
36 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:01:29
37 Andrei Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:01:29
38 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:01:29
39 Sebastian Langeveld (Ned) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:01:29
40 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:01:29
41 Yves Lampaert (Bel) Quick Step Floors 0:00:11
42 Stefan Küng (SUI) BMC Racing Team 0:03:03
43 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:03:03
44 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:03:03
45 Kevyn Ista (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:09:45
46 Maxime Vantomme (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:09:45
47 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:09:45
48 Loïc Vliegen (Bel) BMC Racing Team 0:09:45
49 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:09:45
50 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama – FDJ 0:09:45
51 Julien Duval (Fra) Ag2r La Mondiale 0:09:45
52 Stijn Vandenbergh (Bel) Ag2r La Mondiale 0:09:45
53 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team 0:09:45
54 Timothy Dupont (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:09:45
55 Nikolas Maes (Bel) Lotto – Soudal 0:09:45
56 Scott Thwaites (GBr) Team Dimension Data 0:09:45
57 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:09:45
58 Luka Pibernik (Slo) Bahrain – Merida 0:09:45
59 Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2r La Mondiale 0:09:45
60 Tim Declercq (Bel) Quick Step Floors 0:09:45
61 Stijn Devolder (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:09:45
62 Stijn Steels (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:09:45
63 Zico Waeytens (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:09:45
64 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:09:45
65 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:09:45
66 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates 0:09:45
67 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:09:45
68 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 0:09:45
69 Rúben Guerreiro (Por) Trek – Segafredo 0:09:45
70 Borut Bozic (Slo) Bahrain – Merida 0:09:45
71 Paul Martens (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:09:45
72 Romain Seigle (Fra) Groupama – FDJ 0:09:45
73 Lukasz Wisniowski (Pol) Team Sky 0:09:45
74 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates 0:09:45
75 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates 0:09:45
76 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) BMC Racing Team 0:09:45
77 Tom Scully (NZl) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:09:45
78 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team 0:09:45
79 Aimé De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:09:45
80 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team 0:12:18
81 Matthias Brändle (AUT) Trek – Segafredo 0:16:11
82 Ludwig De Winter (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:17:51
83 Dries De Bondt (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:17:51
84 Elmar Reinders (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:17:51
85 Manuele Boaro (Ita) Bahrain – Merida 0:17:51
86 Nico Denz (GER) Ag2r La Mondiale 0:17:51
87 Logan Owen (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:17:51
88 Daniel Hoelgaard (Nor) Groupama – FDJ 0:17:51
89 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky 0:17:51
90 Lukas Spengler (SUI) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:17:51
91 Enzo Wouters (Bel) Lotto – Soudal 0:17:51
92 Senne Leysen (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:17:51
93 Matteo Pelucchi (Ita) Bora – Hansgrohe 0:17:51
94 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team 0:17:51
95 Victor De La Parte (Esp) Movistar Team 0:17:51
96 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:17:51
97 Nuno Bico (Por) Movistar Team 0:17:51
98 Rick Zabel (GER) Team Katusha – Alpecin 0:17:51
99 Boy Van Poppel (Ned) Trek – Segafredo 0:17:51
100 Alex Dowsett (GBr) Team Katusha – Alpecin 0:17:51
101 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team 0:17:51
102 Nicholas Dlamini (RSA) Team Dimension Data 0:17:51
103 Maximilian Walscheid (GER) Team Sunweb 0:17:51
104 Marco Mathis (GER) Team Katusha – Alpecin 0:17:51
105 David Per (Slo) Bahrain – Merida 0:17:51
106 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates 0:17:51
107 Matti Breschel (Den) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:17:51
108 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:17:51
109 Sean De Bie (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:17:51
110 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama – FDJ 0:17:51
111 Hector Carretero (Esp) Movistar Team 0:17:51
112 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team 0:17:51
113 Leonardo Basso (Ita) Team Sky 0:17:51
114 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:17:51
115 Jorge Arcas (Esp) Movistar Team 0:17:51
116 Frederik Frison (Bel) Lotto – Soudal 0:17:51
117 Markel Irizar Aramburu (Esp) Trek – Segafredo 0:17:51
118 Juraj Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:17:51
119 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama – FDJ 0:17:51
120 Ryan Mullen (Irl) Trek – Segafredo 0:17:51
121 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton – Scott 0:17:51
122 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 0:17:51
123 Jan-Willem Van Schip (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:17:51
124 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:17:51
125 Tom Devriendt (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:17:51
126 Florian Sénéchal (Fra) Quick Step Floors 0:17:51
127 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton – Scott 0:17:51
128 Svein Tuft (Can) Mitchelton – Scott 0:17:51
129 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:17:51
130 Jesper Asselman (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:17:51
131 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team 0:17:51
132 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:17:51
133 Roger Kluge (GER) Mitchelton – Scott 0:17:51
134 Rémy Mertz (Bel) Lotto – Soudal 0:17:51
135 Julien Vermote (Bel) Team Dimension Data 0:17:51
DNF Kenny Dehaes (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic
DNF Julius Van Den Berg (Ned) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale
DNF Marcel Kittel (GER) Team Katusha – Alpecin
DNF Baptiste Planckaert (Bel) Team Katusha – Alpecin
DNF Nicolas Dougall (RSA) Team Dimension Data
DNF Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain – Merida
DNF Jens Debusschere (Bel) Lotto – Soudal
DNF Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team
DNF Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
DNF Mathew Hayman (Aus) Mitchelton – Scott
DNF Daniel Oss (Ita) Bora – Hansgrohe
DNF Aidis Kruopis (Ltu) Veranda’s Willems – Crelan
DNS Rudy Barbier (Fra) Ag2r La Mondiale
DNS Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data

Klasyfikacja generalna:
1 Matej Mohoric (Slo) Bahrain – Merida 20:34:12
2 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 0:00:30
3 Taco Van Der Hoorn (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:32
4 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:00:34
5 Maximilian Schachmann (GER) Quick Step Floors 0:00:35
6 Maciej Bodnar (Pol) Bora – Hansgrohe 0:00:36
7 Victor Campenaerts (Bel) Lotto – Soudal 0:00:36
8 Tim Wellens (Bel) Lotto – Soudal 0:00:37
9 Yves Lampaert (Bel) Quick Step Floors 0:00:43
10 Dylan Van Baarle (Ned) Team Sky 0:00:44
11 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:47
12 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:00:52
13 Niki Terpstra (Ned) Quick Step Floors 0:00:53
14 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:00:55
15 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:01:03
16 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:01:04
17 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 0:01:07
18 Zdenek Štybar (Cze) Quick Step Floors 0:01:13
19 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:01:14
20 Christopher Juul-Jensen (Den) Mitchelton – Scott 0:01:19
21 Jasha Sütterlin (GER) Movistar Team 0:01:26
22 Jay McCarthy (Aus) Bora – Hansgrohe 0:01:26
23 Valentin Madouas (Fra) Groupama – FDJ 0:01:30
24 Xandro Meurisse (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:01:33
25 Dion Smith (NZl) Wanty – Groupe Gobert 0:01:36
26 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:01:36
27 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb 0:01:40
28 Tom Van Asbroeck (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:01:41
29 Oliver Naesen (Bel) Ag2r La Mondiale 0:01:42
30 Rüdiger Selig (GER) Bora – Hansgrohe 0:01:42
31 Lars Boom (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:02:14
32 Sebastian Langeveld (Ned) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:02:14
33 Andrei Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:02:27
34 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:02:57
35 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:03:08
36 Stefan Küng (SUI) BMC Racing Team 0:03:14
37 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:03:29
38 Mads Schmidt Würtz (Den) Team Katusha – Alpecin 0:03:37
39 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:03:53
40 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:04:16
41 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:04:41
42 Tom-Jelte Slagter (Ned) Team Dimension Data 0:04:59
43 Davide Cimolai (Ita) Groupama – FDJ 0:07:05
44 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:07:10
45 Maxime Vantomme (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:10:02
46 Tom Scully (NZl) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:10:19
47 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama – FDJ 0:10:52
48 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:10:54
49 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:10:57
50 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates 0:11:00
51 Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2r La Mondiale 0:11:00
52 Kevyn Ista (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:11:26
53 Borut Bozic (Slo) Bahrain – Merida 0:11:26
54 Nikolas Maes (Bel) Lotto – Soudal 0:11:30
55 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates 0:11:33
56 Timothy Dupont (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:11:35
57 Romain Seigle (Fra) Groupama – FDJ 0:11:49
58 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:11:56
59 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:12:06
60 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:12:09
61 Julien Duval (Fra) Ag2r La Mondiale 0:12:18
62 Luka Pibernik (Slo) Bahrain – Merida 0:12:19
63 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 0:12:32
64 Stijn Vandenbergh (Bel) Ag2r La Mondiale 0:12:37
65 Stijn Steels (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:12:44
66 Scott Thwaites (GBr) Team Dimension Data 0:12:51
67 Stijn Devolder (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:12:53
68 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates 0:12:56
69 Rúben Guerreiro (Por) Trek – Segafredo 0:13:04
70 Tim Declercq (Bel) Quick Step Floors 0:13:09
71 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team 0:13:11
72 Aimé De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:13:39
73 Paul Martens (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:13:42
74 Zico Waeytens (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:14:08
75 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) BMC Racing Team 0:14:37
76 Loïc Vliegen (Bel) BMC Racing Team 0:14:42
77 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:15:17
78 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team 0:15:19
79 Sean De Bie (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:17:43
80 Alex Dowsett (GBr) Team Katusha – Alpecin 0:18:21
81 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton – Scott 0:18:22
82 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama – FDJ 0:18:34
83 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:18:43
84 Florian Sénéchal (Fra) Quick Step Floors 0:18:47
85 Maximilian Walscheid (GER) Team Sunweb 0:18:48
86 Jesper Asselman (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:19:02
87 Manuele Boaro (Ita) Bahrain – Merida 0:19:06
88 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:19:19
89 Julien Vermote (Bel) Team Dimension Data 0:19:26
90 Matti Breschel (Den) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:19:32
91 Leonardo Basso (Ita) Team Sky 0:19:33
92 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team 0:19:45
93 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:19:47
94 Matthias Brändle (AUT) Trek – Segafredo 0:19:48
95 Lukasz Wisniowski (Pol) Team Sky 0:19:54
96 Victor De La Parte (Esp) Movistar Team 0:19:56
97 Nicholas Dlamini (RSA) Team Dimension Data 0:20:11
98 Rick Zabel (GER) Team Katusha – Alpecin 0:20:12
99 Ryan Mullen (Irl) Trek – Segafredo 0:20:14
100 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:20:17
101 Matteo Pelucchi (Ita) Bora – Hansgrohe 0:20:23
102 Nico Denz (GER) Ag2r La Mondiale 0:20:28
103 Senne Leysen (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:20:29
104 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team 0:20:36
105 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky 0:20:36
106 Rémy Mertz (Bel) Lotto – Soudal 0:20:40
107 Jorge Arcas (Esp) Movistar Team 0:20:48
108 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton – Scott 0:20:53
109 Markel Irizar Aramburu (Esp) Trek – Segafredo 0:20:55
110 Logan Owen (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:21:11
111 Hector Carretero (Esp) Movistar Team 0:21:14
112 Juraj Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:21:16
113 Nuno Bico (Por) Movistar Team 0:21:23
114 Jan-Willem Van Schip (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:21:28
115 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 0:21:33
116 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team 0:21:38
117 Daniel Hoelgaard (Nor) Groupama – FDJ 0:21:59
118 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team 0:22:06
119 Frederik Frison (Bel) Lotto – Soudal 0:22:13
120 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:22:15
121 Lukas Spengler (SUI) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:22:30
122 Elmar Reinders (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:23:15
123 Roger Kluge (GER) Mitchelton – Scott 0:23:15
124 Boy Van Poppel (Ned) Trek – Segafredo 0:23:17
125 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates 0:23:45
126 Tom Devriendt (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:24:26
127 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team 0:26:45
128 Svein Tuft (Can) Mitchelton – Scott 0:26:54
129 Enzo Wouters (Bel) Lotto – Soudal 0:27:48
130 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:28:58
131 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama – FDJ 0:29:05
132 Ludwig De Winter (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:29:13
133 David Per (Slo) Bahrain – Merida 0:29:29
134 Marco Mathis (GER) Team Katusha – Alpecin 0:30:48
135 Dries De Bondt (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:33:07