fot. tour de l'Avenir

Zwycięstwem Alana Riou (Francja) zakończył się drugi etap Tour de l’Avenir. Dzisiejszy triumfator został też nowym liderem.

Drugi etap francuskiej etapówki U-23 miał być kolejną szansą dla sprinterów. Stosunkowo długi, płaski odcinek po środkowej Francji idealnie odpowiadał najszybszym zawodnikom w stawce, co także pasowało polskiej reprezentacji.

Dość szybko po starcie ucieczkę dnia stworzyli Magnus Bak Klaris (Dania), Alan Riou (Francja) i Hakon Lunder Aalrust (Norwegia). Kiedy trójka wyrobiła sobie już pewną przewagę, dojść do niej próbowali jeszcze David Villareal (Ekwador) oraz Samuel Hakiruwizeye (Rwanda), lecz bezskutecznie.

Sielankowy i spokojny przebieg etapu okazał się bardzo dobry dla harcowników. Kiedy do mety zostawało już około 50 kilometrów, czołowa trójka wciąż miała 7 minut przewagi, co dawało jej duże szanse na skutecznie zakończenie akcji.

Gdy cała stawka wjechała już na finałowe rundy, różnica wciąż przekraczała 5 minut. Tym samym stało się jasne, że po zwycięstwo etapowe i koszulkę lidera sięgnie ktoś z ucieczki. Ostatecznie zwycięstwo przypadło Alanowi Riou, a kolejne miejsca na podium zajęli Bak Klaris oraz Lunder Aalrust.

1 RIOU Alan FRANCE FRA les 144,2 km en 3h11’43” (moy. 45,129 km/h)
2 KLARIS Magnus Bak DANEMARK DEN 01”
3 AALRUST Håkon Lunder NORVEGE NOR ‘
4 DAINESE Alberto ITALIE ITA 02’16”
5 KANTER Max ALLEMAGNE GER ‘
6 OLIVEIRA Rui PORTUGAL POR ‘
7 STANNARD Robert AUSTRALIE AUS ‘
8 THIJSSEN Gerben BELGIQUE BEL ‘
9 MARTIN SANZ Gotzon ESPAGNE ESP ‘
10 MENANT Theo PAYS DE LA LOIRE FRA ‘
11 GUGLIELMI Simon FRANCE FRA ‘
12 GONZALEZ LOPEZ David ESPAGNE ESP ‘
13 STEWART Jake GRANDE BRETAGNE GBR ‘
14 GENIETS Kévin LUXEMBOURG LUX ‘
15 JERMAN Žiga SLOVENIE SLO ‘
16 TULETT Daniel GRANDE BRETAGNE GBR ‘
17 YAMAMOTO Masaki JAPON JPN ‘
18 NIELSEN Andreas DANEMARK DEN ‘
19 LEYDER Pit LUXEMBOURG LUX ‘
20 BATTISTELLA Samuele ITALIE ITA ‘
21 SCHNEITER Joab SUISSE SUI ‘
22 WIRTGEN Luc LUXEMBOURG LUX ‘
23 PEAK Barnabas CENTRE MONDIAL DU CYCLI HUN ‘
24 GUILLOT Romain AUVERGNE – RHONE-ALPES FRA ‘
25 ISHIGAMI Masahiro JAPON JPN ‘
26 TEGGART Matthew IRLANDE IRL ‘
27 MCNULTY Brandon USA USA ‘
28 POGACAR Tadej SLOVENIE SLO ‘
29 VLASOV Aleksandr RUSSIE RUS ‘
30 DOWNEY Mark IRLANDE IRL ‘
31 FOSS Tobias S. NORVEGE NOR ‘
32 HIRSCHI Marc SUISSE SUI ‘
33 DONOVAN Mark GRANDE BRETAGNE GBR ‘
34 BJERG Mikkel DANEMARK DEN ‘
35 PRIMOŽIC Jaka SLOVENIE SLO ‘
36 JEANNIERE Emilien PAYS DE LA LOIRE FRA ‘
37 VAN DEN DOOL Jens PAYS-BAS NED ‘
38 SLEEN Torjus NORVEGE NOR ‘
39 NEKRASOV Denis RUSSIE RUS ‘
40 SOSA CUERVO Ivan Ramiro COLOMBIE COL ‘
41 BAGIOLI Andrea ITALIE ITA ‘
42 OSORIO CARVAJAL Alejandro COLOMBIE COL ‘
43 AZURMENDI SAGASTIBELTZA Ibai ESPAGNE ESP ‘
44 BARAC Antonijo CENTRE MONDIAL DU CYCLI CRO ‘
45 MERTENS Julian BELGIQUE BEL ‘
46 RUTSCH Jonas ALLEMAGNE GER ‘
47 SUNDERLAND Dylan AUSTRALIE AUS ‘
48 GARRISON Ian USA USA ‘
49 ANTUNES Tiago PORTUGAL POR ‘
50 BURGER Sven PAYS-BAS NED ‘
51 MUÑOZ GIRALDO Daniel COLOMBIE COL ‘
52 CHAMPOUSSIN Clement FRANCE FRA ‘
53 WILLIAMS Stephen GRANDE BRETAGNE GBR ‘
54 BRKIC Benjamin AUTRICHE AUT ‘
55 AFFINI Edoardo ITALIE ITA ‘
56 DUNBAR Edward IRLANDE IRL ‘
57 VERSCHAEVE Viktor BELGIQUE BEL ‘
58 FEELEY Daire IRLANDE IRL ‘
59 BATSAIKHAN Tegshbayar CENTRE MONDIAL DU CYCLI MGL ‘
60 TOUZE Damien FRANCE FRA ‘
61 VANHOUCKE Harm BELGIQUE BEL ‘
62 COVI Alessandro ITALIE ITA ‘
63 JENNER Samuel AUSTRALIE AUS ‘
64 BARCELO ARAGON Fernando ESPAGNE ESP ‘
65 CHERKASOV Nikolai RUSSIE RUS ‘
66 GALL Felix AUTRICHE AUT ‘
67 SALVADOR Marcelo PORTUGAL POR ‘
68 INKELAAR Kevin PAYS-BAS NED ‘
69 VAN MOER Brent BELGIQUE BEL ‘
70 IDJOUADIENE Pierre FRANCE FRA ‘
71 MUÑOZ LANCHEROS Cristian Camilo COLOMBIE COL ‘
72 HONORÉ Mikkel Frølich DANEMARK DEN ‘
73 PEKALA Piotr POLOGNE POL ‘
74 KURIYANOV Stepan RUSSIE RUS ‘
75 SCHINNAGEL Johannes ALLEMAGNE GER ‘
76 STORK Florian ALLEMAGNE GER ‘
77 CASTRILLO ZAPATER Jaime ESPAGNE ESP ‘
78 MOSTOV Zeke USA USA ‘
79 BANZER Gordian SUISSE SUI ‘
80 MOBACH Jarno PAYS-BAS NED ‘
81 MONTOYA MONTOYA Javier Ignacio COLOMBIE COL ‘
82 ALMEIDA João PORTUGAL POR ‘
83 MÄDER Gino SUISSE SUI ‘
84 GREGAARD WILSLY Jonas DANEMARK DEN ‘
85 OLIVEIRA Ivo PORTUGAL POR ‘
86 ARCHIBOLD Franklin CENTRE MONDIAL DU CYCLI PAN ‘
87 VEREECKEN Thomas BELGIQUE BEL ‘
88 SCHELLING Ide PAYS-BAS NED ‘
89 BUSSARD Dimitri SUISSE SUI ‘
90 MARKOV Dmitrii RUSSIE RUS ‘
91 GAILLARD Marlon FRANCE FRA ‘
92 HARTLEY Adam GRANDE BRETAGNE GBR ‘
93 ROCHAS Rémy AUVERGNE – RHONE-ALPES FRA ‘
94 RAMALHO André PORTUGAL POR ‘
95 LEKNESSUND Andreas NORVEGE NOR ‘
96 HARO Wilson EQUATEUR ECU ‘
97 TILLER Rasmus Fossum NORVEGE NOR ‘
98 TRACZ Szymon POLOGNE POL ‘
99 LOPEZ PEREZ Juan Pedro ESPAGNE ESP ‘
100 MACIEJUK Filip POLOGNE POL ‘
101 WELDU Hafetab CENTRE MONDIAL DU CYCLI ETH ‘
102 VINGEGAARD Jonas DANEMARK DEN ‘
103 KIERNER Florian AUTRICHE AUT ‘
104 ARERUYA Joseph RWANDA RWA ‘
105 DUFOUR Florian AUVERGNE – RHONE-ALPES FRA ‘
106 ABDERRAHIM Zahiri CENTRE MONDIAL DU CYCLI MAR ‘
107 NEUHAUSER Marcel AUTRICHE AUT ‘
108 MONACO Alessandro ITALIE ITA ‘
109 POPOV Anton RUSSIE RUS ‘
110 O’LOUGHLIN Michael IRLANDE IRL ‘
111 RIES Michel LUXEMBOURG LUX ‘
112 SCHUNK Conor USA USA ‘
113 ZIMMERMANN Georg ALLEMAGNE GER ‘
114 WILDAUER Markus AUTRICHE AUT ‘
115 SCOTSON Callum AUSTRALIE AUS ‘
116 BRICAUD Valentin PAYS DE LA LOIRE FRA ‘
117 PENKO Izidor SLOVENIE SLO ‘
118 HORVAT Žiga SLOVENIE SLO ‘
119 BEARD Cameron USA USA ‘
120 O’MAHONY Darragh IRLANDE IRL ‘
121 DEBONS Antoine SUISSE SUI ‘
122 CHAMPION Thomas PAYS DE LA LOIRE FRA ‘
123 ARENSMAN Thymen PAYS-BAS NED ‘
124 WHELAN James AUSTRALIE AUS ‘
125 GIBSON Matthew GRANDE BRETAGNE GBR ‘
126 MONTENEGRO Santiago EQUATEUR ECU 02’30”
127 CEPEDA Jefferson EQUATEUR ECU 02’31”
128 WATANABE Ayumu JAPON JPN ‘
129 BRENANS Emile AUVERGNE – RHONE-ALPES FRA 02’40”
130 QUINTEROS Alexis EQUATEUR ECU ‘
131 BOILEAU Léo AUVERGNE – RHONE-ALPES FRA 02’43”
132 GROVES Kaden AUSTRALIE AUS 02’48”
133 OMAE Kakeru JAPON JPN 03’28”
134 SAUGSTAD Lars NORVEGE NOR 03’44”
135 CEMAŽAR Nik SLOVENIE SLO 06’01”
136 VINCENT Joris PAYS DE LA LOIRE FRA 07’05”
137 PETELIN Jan LUXEMBOURG LUX ‘
138 CARDENAS VILLAVICENCIO Jordan A EQUATEUR ECU 07’20”
139 STITES Tyler USA USA ‘
140 DIDIER Clément AUVERGNE – RHONE-ALPES FRA 08’11”
141 VILLAREAL David EQUATEUR ECU ‘
142 MATSUDA Shoi JAPON JPN ‘
143 MUNYANEZA Didier RWANDA RWA ‘
144 OMACHI Kento JAPON JPN ‘
145 TEJADA CANACUE Harold Alfonso COLOMBIE COL ‘
146 SAJNOK Szymon POLOGNE POL ‘
147 DENIS Thomas PAYS DE LA LOIRE FRA 12’02”
148 BANASZEK Alan POLOGNE POL 16’13”
149 BOGUSLAWSKI Marceli POLOGNE POL 17’05”
150 KOCH Christian Maximilian ALLEMAGNE GER ‘
151 HEIDERSCHEID Colin LUXEMBOURG LUX ‘
152 HAKIRUWIZEYE Samuel RWANDA RWA 17’20”
153 ERIC Manizabayo RWANDA RWA 18’11”
154 MUGISHA Samuel RWANDA RWA ‘
155 UKINIWABO Jean Paul René RWANDA RWA 19’39”

Klasyfikacja generalna:
1 RIOU Alan FRANCE FRA les 282,4 km en 6h26’44” (moy. 43,813 km/h)
2 AALRUST Håkon Lunder NORVEGE NOR 06h26’45” 01”
3 KLARIS Magnus Bak DANEMARK DEN 06h26’45” ‘
4 KANTER Max ALLEMAGNE GER 02’16”
5 OLIVEIRA Rui PORTUGAL POR ‘
6 THIJSSEN Gerben BELGIQUE BEL ‘
7 STANNARD Robert AUSTRALIE AUS ‘
8 STEWART Jake GRANDE BRETAGNE GBR ‘
9 JERMAN Žiga SLOVENIE SLO ‘
10 GENIETS Kévin LUXEMBOURG LUX ‘
11 LEYDER Pit LUXEMBOURG LUX ‘
12 SCHNEITER Joab SUISSE SUI ‘
13 PEAK Barnabas CENTRE MONDIAL DU CYCLISME HUN ‘
14 MARTIN SANZ Gotzon ESPAGNE ESP ‘
15 NIELSEN Andreas DANEMARK DEN ‘
16 DOWNEY Mark IRLANDE IRL ‘
17 GUILLOT Romain AUVERGNE – RHONE-ALPES FRA ‘
18 TULETT Daniel GRANDE BRETAGNE GBR ‘
19 HIRSCHI Marc SUISSE SUI ‘
20 POGACAR Tadej SLOVENIE SLO ‘
21 YAMAMOTO Masaki JAPON JPN ‘
22 TEGGART Matthew IRLANDE IRL ‘
23 GONZALEZ LOPEZ David ESPAGNE ESP ‘
24 FOSS Tobias S. NORVEGE NOR ‘
25 ISHIGAMI Masahiro JAPON JPN ‘
26 JEANNIERE Emilien PAYS DE LA LOIRE FRA ‘
27 GARRISON Ian USA USA ‘
28 DONOVAN Mark GRANDE BRETAGNE GBR ‘
29 TOUZE Damien FRANCE FRA ‘
30 DAINESE Alberto ITALIE ITA ‘
31 BURGER Sven PAYS-BAS NED ‘
32 BATTISTELLA Samuele ITALIE ITA ‘
33 PRIMOŽIC Jaka SLOVENIE SLO ‘
34 VAN DEN DOOL Jens PAYS-BAS NED ‘
35 ANTUNES Tiago PORTUGAL POR ‘
36 VLASOV Aleksandr RUSSIE RUS ‘
37 SLEEN Torjus NORVEGE NOR ‘
38 MENANT Theo PAYS DE LA LOIRE FRA ‘
39 VAN MOER Brent BELGIQUE BEL ‘
40 SOSA CUERVO Ivan Ramiro COLOMBIE COL ‘
41 FEELEY Daire IRLANDE IRL ‘
42 BARAC Antonijo CENTRE MONDIAL DU CYCLISME CRO ‘
43 WILLIAMS Stephen GRANDE BRETAGNE GBR ‘
44 COVI Alessandro ITALIE ITA ‘
45 NEKRASOV Denis RUSSIE RUS ‘
46 BJERG Mikkel DANEMARK DEN ‘
47 BRKIC Benjamin AUTRICHE AUT ‘
48 MCNULTY Brandon USA USA ‘
49 CHAMPOUSSIN Clement FRANCE FRA ‘
50 JENNER Samuel AUSTRALIE AUS ‘
51 OLIVEIRA Ivo PORTUGAL POR ‘
52 SUNDERLAND Dylan AUSTRALIE AUS ‘
53 MÄDER Gino SUISSE SUI ‘
54 AZURMENDI SAGASTIBELTZA Ibai ESPAGNE ESP ‘
55 DUNBAR Edward IRLANDE IRL ‘
56 ARCHIBOLD Franklin CENTRE MONDIAL DU CYCLISME PAN ‘
57 PEKALA Piotr POLOGNE POL ‘
58 BARCELO ARAGON Fernando ESPAGNE ESP ‘
59 MERTENS Julian BELGIQUE BEL ‘
60 SCHINNAGEL Johannes ALLEMAGNE GER ‘
61 MOBACH Jarno PAYS-BAS NED ‘
62 AFFINI Edoardo ITALIE ITA ‘
63 MONTOYA MONTOYA Javier Ignacio COLOMBIE COL ‘
64 ROCHAS Rémy AUVERGNE – RHONE-ALPES FRA ‘
65 IDJOUADIENE Pierre FRANCE FRA ‘
66 SALVADOR Marcelo PORTUGAL POR ‘
67 ALMEIDA João PORTUGAL POR ‘
68 VEREECKEN Thomas BELGIQUE BEL ‘
69 BAGIOLI Andrea ITALIE ITA ‘
70 VANHOUCKE Harm BELGIQUE BEL ‘
71 GALL Felix AUTRICHE AUT ‘
72 GREGAARD WILSLY Jonas DANEMARK DEN ‘
73 GUGLIELMI Simon FRANCE FRA ‘
74 BATSAIKHAN Tegshbayar CENTRE MONDIAL DU CYCLISME MGL ‘
75 HONORÉ Mikkel Frølich DANEMARK DEN ‘
76 MOSTOV Zeke USA USA ‘
77 DUFOUR Florian AUVERGNE – RHONE-ALPES FRA ‘
78 VERSCHAEVE Viktor BELGIQUE BEL ‘
79 STORK Florian ALLEMAGNE GER ‘
80 HORVAT Žiga SLOVENIE SLO ‘
81 WIRTGEN Luc LUXEMBOURG LUX ‘
82 INKELAAR Kevin PAYS-BAS NED ‘
83 CHERKASOV Nikolai RUSSIE RUS ‘
84 KURIYANOV Stepan RUSSIE RUS ‘
85 RAMALHO André PORTUGAL POR ‘
86 ABDERRAHIM Zahiri CENTRE MONDIAL DU CYCLISME MAR ‘
87 CASTRILLO ZAPATER Jaime ESPAGNE ESP ‘
88 HARTLEY Adam GRANDE BRETAGNE GBR ‘
89 ZIMMERMANN Georg ALLEMAGNE GER ‘
90 WELDU Hafetab CENTRE MONDIAL DU CYCLISME ETH ‘
91 OSORIO CARVAJAL Alejandro COLOMBIE COL ‘
92 KIERNER Florian AUTRICHE AUT ‘
93 HARO Wilson EQUATEUR ECU ‘
94 MUÑOZ LANCHEROS Cristian Camilo COLOMBIE COL ‘
95 MARKOV Dmitrii RUSSIE RUS ‘
96 PENKO Izidor SLOVENIE SLO ‘
97 BANZER Gordian SUISSE SUI ‘
98 ARERUYA Joseph RWANDA RWA ‘
99 WHELAN James AUSTRALIE AUS ‘
100 RUTSCH Jonas ALLEMAGNE GER ‘
101 WILDAUER Markus AUTRICHE AUT ‘
102 GAILLARD Marlon FRANCE FRA ‘
103 MUÑOZ GIRALDO Daniel COLOMBIE COL ‘
104 LEKNESSUND Andreas NORVEGE NOR ‘
105 SCHELLING Ide PAYS-BAS NED ‘
106 MONACO Alessandro ITALIE ITA ‘
107 LOPEZ PEREZ Juan Pedro ESPAGNE ESP ‘
108 BUSSARD Dimitri SUISSE SUI ‘
109 MACIEJUK Filip POLOGNE POL ‘
110 O’MAHONY Darragh IRLANDE IRL ‘
111 DEBONS Antoine SUISSE SUI ‘
112 TRACZ Szymon POLOGNE POL ‘
113 O’LOUGHLIN Michael IRLANDE IRL ‘
114 CHAMPION Thomas PAYS DE LA LOIRE FRA ‘
115 VINGEGAARD Jonas DANEMARK DEN ‘
116 SCOTSON Callum AUSTRALIE AUS ‘
117 SCHUNK Conor USA USA ‘
118 RIES Michel LUXEMBOURG LUX ‘
119 NEUHAUSER Marcel AUTRICHE AUT ‘
120 TILLER Rasmus Fossum NORVEGE NOR ‘
121 BEARD Cameron USA USA ‘
122 ARENSMAN Thymen PAYS-BAS NED ‘
123 BRICAUD Valentin PAYS DE LA LOIRE FRA ‘
124 GIBSON Matthew GRANDE BRETAGNE GBR ‘
125 MONTENEGRO Santiago EQUATEUR ECU 02’30”
126 WATANABE Ayumu JAPON JPN 02’31”
127 CEPEDA Jefferson EQUATEUR ECU ‘
128 QUINTEROS Alexis EQUATEUR ECU 02’40”
129 BRENANS Emile AUVERGNE – RHONE-ALPES FRA ‘
130 BOILEAU Léo AUVERGNE – RHONE-ALPES FRA 02’43”
131 OMAE Kakeru JAPON JPN 03’28”
132 SAUGSTAD Lars NORVEGE NOR 03’44”
133 GROVES Kaden AUSTRALIE AUS 04’07”
134 POPOV Anton RUSSIE RUS 05’20”
135 PETELIN Jan LUXEMBOURG LUX 07’05”
136 STITES Tyler USA USA 07’20”
137 TEJADA CANACUE Harold Alfonso COLOMBIE COL 08’11”
138 MATSUDA Shoi JAPON JPN ‘
139 DIDIER Clément AUVERGNE – RHONE-ALPES FRA ‘
140 OMACHI Kento JAPON JPN ‘
141 MUNYANEZA Didier RWANDA RWA ‘
142 SAJNOK Szymon POLOGNE POL ‘
143 CEMAŽAR Nik SLOVENIE SLO 09’06”
144 CARDENAS VILLAVICENCIO Jordan Anto EQUATEUR ECU 09’51”
145 VILLAREAL David EQUATEUR ECU 10’48”
146 VINCENT Joris PAYS DE LA LOIRE FRA 13’30”
147 BANASZEK Alan POLOGNE POL 16’13”
148 BOGUSLAWSKI Marceli POLOGNE POL 17’05”
149 KOCH Christian Maximilian ALLEMAGNE GER ‘
150 HEIDERSCHEID Colin LUXEMBOURG LUX ‘
151 DENIS Thomas PAYS DE LA LOIRE FRA 17’16”
152 HAKIRUWIZEYE Samuel RWANDA RWA 17’20”
153 ERIC Manizabayo RWANDA RWA 18’11”
154 MUGISHA Samuel RWANDA RWA ‘
155 UKINIWABO Jean Paul René RWANDA RWA 19’39”