Matteo Moschetti (Polartec-Kometa) wygrał po finiszu z grupy drugi etap węgierskiego wyścigu. Liderem pozostał Manuel Belletti (Androni Giocattoli – Sidermec).
W trzecim dniu ścigania na Węgrzech panowie mieli do pokonania 190 kilometrów na trasie z Velence do Székesfehérvár. Po drodze dwie górskie premie, ale cały odcinek był pofałdowany i należało się spodziewać ciekawej walki.
Na pierwszej górskiej premii maksimum punktów zdobył Patryk Stosz (CCC Sprandi Polkowice), który umocnił się tym samym na prowadzeniu w tej klasyfikacji. Dopiero po drugiej lotnej premii zawiązał się odjazd w składzie: Michele Gazzara i Antonio Di Sante (obaj Sangemini – MG.Kvis) oraz Adne Van Engelen (Bike Aid).
60 kilometrów przed metą trójka miała dwie minuty przewagi nad peletonem prowadzonym przez Androni Giocattoli – Sidermec. Siła peletonu okazała się zbyt duża i harcownicy zostali doścignięci na 22 kilometry przed metą.
Mimo kolejnych ataków (próbował między innymi Paweł Bernas) o zwycięstwie zadecydował finisz z grupy. Najszybszy okazał się młody Matteo Moschetti (Polartec-Kometa). Drugi był Attilio Viviani (Sangemini – MG.Kvis), a trzeci lider wyścigu Manuel Belletti (Androni Giocattoli – Sidermec).
Czwarte miejsce wywalczył Frantisek Sisr (CCC Sprandi Polkowice).
??@moschettiteo of ??@PolartecKometa wins stage 2 of ??@tourdehongrie #TourdeHongrie pic.twitter.com/5TaZQAIWbd
— World Cycling Stats (@wcstats) August 16, 2018
Wyniki drugiego etapu:
Pozycja | Kolarz | Ekipa | Czas |
1 | MOSCHETTI Matteo | Polartec-Kometa | 4:14:07 |
2 | VIVIANI Attilio | Sangemini – MG.Kvis | ,, |
3 | BELLETTI Manuel | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, |
4 | SISR Frantisek | CCC Sprandi Polkowice | ,, |
5 | GALDOUNE Ahmed Amine | Kobanya Cycling Team | ,, |
6 | TOTÒ Paolo | Sangemini – MG.Kvis | ,, |
7 | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | ,, |
8 | MOZZATO Luca | Dimension Data for Qhubeka | ,, |
9 | STOSZ Patryk | CCC Sprandi Polkowice | ,, |
10 | HILL Benjamin | Ljubljana Gusto Xaurum | ,, |
11 | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | ,, |
12 | FRIESECKE Gian | Team Vorarlberg Santic | ,, |
13 | DONDERS Jelle | Team Differdange – Losch | ,, |
14 | MALECKI Kamil | CCC Sprandi Polkowice | ,, |
15 | KOROŠEC Rok | My Bike – Stevens | ,, |
16 | CARSTENSEN Lucas | Bike Aid | ,, |
17 | HOLLER Nikodemus | Bike Aid | ,, |
18 | KARL Ádám Kristóf | Hungary | ,, |
19 | KALABA Dusan | Serbia | ,, |
20 | BERNAS Pawel | CCC Sprandi Polkowice | ,, |
21 | RUČIGAJ Ziga | Ljubljana Gusto Xaurum | ,, |
22 | POTOCKI Viktor | Ljubljana Gusto Xaurum | ,, |
23 | OLDANI Stefano | Polartec-Kometa | ,, |
24 | STALLAERT Joeri | Team Vorarlberg Santic | ,, |
25 | STEIMLE Jannik | Team Vorarlberg Santic | ,, |
26 | VISSER Louis | Dimension Data for Qhubeka | 0:04 |
27 | GUY Timothy | Ljubljana Gusto Xaurum | ,, |
28 | MORICZ Daniel | Kobanya Cycling Team | ,, |
29 | ABRAHAM Meron | Bike Aid | ,, |
30 | DA SILVA Tiago | Team Differdange – Losch | ,, |
31 | KUREK Adrian | CCC Sprandi Polkowice | ,, |
32 | SCHELLING Patrick | Team Vorarlberg Santic | ,, |
33 | SOBRERO Matteo | Dimension Data for Qhubeka | ,, |
34 | BAJC Andi | My Bike – Stevens | ,, |
35 | BENFATTO Marco | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, |
36 | MARENGO Alberto | Kobanya Cycling Team | ,, |
37 | JONES Ollie | Dimension Data for Qhubeka | ,, |
38 | KUEN Maximilian | My Bike – Stevens | ,, |
39 | PETRACHE Marius | Romania | ,, |
40 | ČANECKÝ Marek | Dukla Banska Bystrica | ,, |
41 | CHOKRI El Mehdi | Dimension Data for Qhubeka | ,, |
42 | DOBRE Vlad-nicolae | Romania | ,, |
43 | MINKO Roland | Hungary | ,, |
44 | STOJNIC Veljko | Serbia | ,, |
45 | FINKST Tilen | Ljubljana Gusto Xaurum | ,, |
46 | VULCAN Denis Marian | Romania | ,, |
47 | BARTA Tomas | Pardus – Tufo Prostejov | ,, |
48 | ZUBENKO Mykyta | Pardus – Tufo Prostejov | ,, |
49 | PREVAR Oleksandr | Team Novak | ,, |
50 | VERMEER Tom | Team Differdange – Losch | ,, |
51 | DINA Márton | Pannon Cycling Team | ,, |
52 | DEMENTYEV Yegor | Team Novak | ,, |
53 | KLISURIC Stevan | Serbia | ,, |
54 | THALMANN Roland | Team Vorarlberg Santic | ,, |
55 | HNIK Karel | Pardus – Tufo Prostejov | ,, |
56 | DRAPERI Matteo | Sangemini – MG.Kvis | ,, |
57 | MASNADA Fausto | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, |
58 | RÓZSA Balázs | Team Differdange – Losch | ,, |
59 | SPREAFICO Matteo | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, |
60 | SOLYMOSI Marton | Hungary | ,, |
61 | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | ,, |
62 | PRAH Aljaz | Ljubljana Gusto Xaurum | ,, |
63 | LICHNOVSKÝ Ludek | Pardus – Tufo Prostejov | ,, |
64 | OROS Samuel | Dukla Banska Bystrica | ,, |
65 | GAFFURINI Nicola | Sangemini – MG.Kvis | ,, |
66 | GROŠELJ Matic | Ljubljana Gusto Xaurum | ,, |
67 | HOLLO Botond | Pannon Cycling Team | ,, |
68 | SIMON Peter | Pannon Cycling Team | ,, |
69 | GAZZARA Michele | Sangemini – MG.Kvis | ,, |
70 | CRISTA Daniel | Romania | ,, |
71 | ORRICO Davide | Team Vorarlberg Santic | ,, |
72 | MAHĎAR Martin | Dukla Banska Bystrica | ,, |
73 | CALABRIA Fabio | Team Novo Nordisk | ,, |
74 | TANOVITCHII Nicolae | Team Novak | ,, |
75 | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | ,, |
76 | TYRPEKL Karel | Pardus – Tufo Prostejov | ,, |
77 | MEILER Lukas | Team Vorarlberg Santic | ,, |
78 | VALTER Attila | Pannon Cycling Team | ,, |
79 | SCARTEZZINI Michele | Sangemini – MG.Kvis | ,, |
80 | LOVASSY Krisztian | Kobanya Cycling Team | ,, |
81 | CULLY Ján Andrej | Dukla Banska Bystrica | 0:13 |
82 | MASTALLER Stefan | My Bike – Stevens | ,, |
83 | BICHLMANN Daniel | Bike Aid | ,, |
84 | ROMAN Aleksandar | Serbia | ,, |
85 | BRATASHCHUK Andrii | Team Novak | ,, |
86 | BENHAMOUDA Mehdi | Team Novo Nordisk | ,, |
87 | SZATMARY Andras | Pannon Cycling Team | ,, |
88 | DINA Daniel | Pannon Cycling Team | ,, |
89 | FRANZ Toni | Team Differdange – Losch | ,, |
90 | CAMACHO Juan | Polartec-Kometa | 0:19 |
91 | SZABO Miklos | Pannon Cycling Team | ,, |
92 | VAN ENGELEN Adne | Bike Aid | 0:25 |
93 | TYBOR Patrik | Dukla Banska Bystrica | 0:30 |
94 | POLI Umberto | Team Novo Nordisk | 0:33 |
95 | BRAND Sam | Team Novo Nordisk | ,, |
96 | WILLIAMS Christopher | Team Novo Nordisk | ,, |
97 | FIDLER Gerd | My Bike – Stevens | ,, |
98 | PSZCZOLARSKI Wojciech | Pardus – Tufo Prostejov | ,, |
99 | OLIVETO Samuele | Kobanya Cycling Team | ,, |
100 | CANTÓN Isaac | Polartec-Kometa | ,, |
101 | VÍGH Zoltán | Hungary | ,, |
102 | DANILOVIC Marko | Serbia | ,, |
103 | THILL Tom | Team Differdange – Losch | 0:55 |
104 | LASZLO Peter | Team Novak | 0:58 |
105 | GAZZOLI Michele | Polartec-Kometa | 1:01 |
106 | VESELINOVIC Dusan | Serbia | 1:19 |
107 | DI SANTE Antonio | Sangemini – MG.Kvis | 1:22 |
108 | SEVILLA Diego Pablo | Polartec-Kometa | ,, |
109 | PLESEA Valentin | Romania | 1:50 |
110 | PELIKÁN János | My Bike – Stevens | 2:44 |
111 | MOLINI Federico | Dimension Data for Qhubeka | 2:53 |
112 | PALYI Csaba | Hungary | 3:15 |
113 | GONCZI Gergo | Hungary | ,, |
114 | UMHALLER Thomas | My Bike – Stevens | 5:18 |
115 | DOLNICEK Marek | Pardus – Tufo Prostejov | ,, |
116 | BELLAN Juraj | Dukla Banska Bystrica | ,, |
117 | VLČÁK Martin | Dukla Banska Bystrica | ,, |
118 | BALLESTEROS Miguel Angel | Polartec-Kometa | ,, |
119 | KOCKELMANN Raphael | Team Differdange – Losch | 6:27 |
120 | ZHUKOVSKYY Rostyslav | Kobanya Cycling Team | ,, |
121 | SCHAFER Timo | Bike Aid | ,, |
122 | BONUSI Raffaello | Androni Giocattoli – Sidermec | 8:46 |
123 | RIVERA Kevin | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, |
124 | THÖMEL Tino | Bike Aid | 13:52 |
DNF | PAPAI Adam | ||
DNF | NOVAK Carol Eduard | Team Novak | ,, |
Klasyfikacja generalna po drugim etapie:
Pozycja | Kolarz | Ekipa | Czas |
1 | BELLETTI Manuel | Androni Giocattoli – Sidermec | 7:54:44 |
2 | MOSCHETTI Matteo | Polartec-Kometa | 0:06 |
3 | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 0:13 |
4 | KUEN Maximilian | My Bike – Stevens | 0:15 |
5 | FRIESECKE Gian | Team Vorarlberg Santic | 0:16 |
6 | SCHELLING Patrick | Team Vorarlberg Santic | 0:17 |
7 | TOTÒ Paolo | Sangemini – MG.Kvis | ,, |
8 | BERNAS Pawel | CCC Sprandi Polkowice | 0:19 |
9 | MALECKI Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 0:22 |
10 | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 0:33 |
11 | PREVAR Oleksandr | Team Novak | 0:34 |
12 | STEIMLE Jannik | Team Vorarlberg Santic | 0:39 |
13 | KUREK Adrian | CCC Sprandi Polkowice | ,, |
14 | CHOKRI El Mehdi | Dimension Data for Qhubeka | 0:42 |
15 | DINA Márton | Pannon Cycling Team | 0:45 |
16 | MASNADA Fausto | Androni Giocattoli – Sidermec | 0:46 |
17 | HOLLER Nikodemus | Bike Aid | 0:47 |
18 | RUČIGAJ Ziga | Ljubljana Gusto Xaurum | 0:53 |
19 | HNIK Karel | Pardus – Tufo Prostejov | 0:54 |
20 | SPREAFICO Matteo | Androni Giocattoli – Sidermec | 0:55 |
21 | GAZZARA Michele | Sangemini – MG.Kvis | 0:56 |
22 | BAJC Andi | My Bike – Stevens | 0:57 |
23 | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | 1:05 |
24 | GAFFURINI Nicola | Sangemini – MG.Kvis | 1:07 |
25 | STOJNIC Veljko | Serbia | 1:08 |
26 | CAMACHO Juan | Polartec-Kometa | 1:13 |
27 | OLDANI Stefano | Polartec-Kometa | ,, |
28 | TANOVITCHII Nicolae | Team Novak | 1:18 |
29 | GROŠELJ Matic | Ljubljana Gusto Xaurum | 1:26 |
30 | VALTER Attila | Pannon Cycling Team | 1:28 |
31 | VAN ENGELEN Adne | Bike Aid | 1:36 |
32 | STOSZ Patryk | CCC Sprandi Polkowice | 1:46 |
33 | HILL Benjamin | Ljubljana Gusto Xaurum | 2:00 |
34 | KARL Ádám Kristóf | Hungary | 2:04 |
35 | THILL Tom | Team Differdange – Losch | 2:47 |
36 | SOBRERO Matteo | Dimension Data for Qhubeka | 3:12 |
37 | CRISTA Daniel | Romania | 3:17 |
38 | MOZZATO Luca | Dimension Data for Qhubeka | ,, |
39 | VIVIANI Attilio | Sangemini – MG.Kvis | 3:34 |
40 | VERMEER Tom | Team Differdange – Losch | 6:02 |
41 | CULLY Ján Andrej | Dukla Banska Bystrica | 6:17 |
42 | BRATASHCHUK Andrii | Team Novak | 6:28 |
43 | CARSTENSEN Lucas | Bike Aid | 6:53 |
44 | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 6:59 |
45 | SCARTEZZINI Michele | Sangemini – MG.Kvis | 7:00 |
46 | KALABA Dusan | Serbia | 7:03 |
47 | ABRAHAM Meron | Bike Aid | 7:11 |
48 | GUY Timothy | Ljubljana Gusto Xaurum | 7:12 |
49 | STALLAERT Joeri | Team Vorarlberg Santic | 7:14 |
50 | FINKST Tilen | Ljubljana Gusto Xaurum | 7:17 |
51 | KOROŠEC Rok | My Bike – Stevens | 7:18 |
52 | THALMANN Roland | Team Vorarlberg Santic | 7:20 |
53 | ČANECKÝ Marek | Dukla Banska Bystrica | 7:22 |
54 | ZUBENKO Mykyta | Pardus – Tufo Prostejov | 7:23 |
55 | POTOCKI Viktor | Ljubljana Gusto Xaurum | 7:25 |
56 | DRAPERI Matteo | Sangemini – MG.Kvis | 7:26 |
57 | PETRACHE Marius | Romania | 7:30 |
58 | TYRPEKL Karel | Pardus – Tufo Prostejov | 7:31 |
59 | DONDERS Jelle | Team Differdange – Losch | ,, |
60 | JONES Ollie | Dimension Data for Qhubeka | 7:32 |
61 | VULCAN Denis Marian | Romania | ,, |
62 | VISSER Louis | Dimension Data for Qhubeka | 7:34 |
63 | SIMON Peter | Pannon Cycling Team | 7:37 |
64 | PRAH Aljaz | Ljubljana Gusto Xaurum | ,, |
65 | RÓZSA Balázs | Team Differdange – Losch | 7:38 |
66 | DOBRE Vlad-nicolae | Romania | 7:39 |
67 | MARENGO Alberto | Kobanya Cycling Team | 7:40 |
68 | GALDOUNE Ahmed Amine | Kobanya Cycling Team | 7:46 |
69 | SISR Frantisek | CCC Sprandi Polkowice | ,, |
70 | DEMENTYEV Yegor | Team Novak | 7:50 |
71 | TYBOR Patrik | Dukla Banska Bystrica | 7:54 |
72 | BENFATTO Marco | Androni Giocattoli – Sidermec | 7:58 |
73 | DANILOVIC Marko | Serbia | 8:05 |
74 | BRAND Sam | Team Novo Nordisk | 8:19 |
75 | DI SANTE Antonio | Sangemini – MG.Kvis | 8:51 |
76 | SEVILLA Diego Pablo | Polartec-Kometa | 8:52 |
77 | FIDLER Gerd | My Bike – Stevens | 9:10 |
78 | OROS Samuel | Dukla Banska Bystrica | 9:52 |
79 | DA SILVA Tiago | Team Differdange – Losch | 9:53 |
80 | SZATMARY Andras | Pannon Cycling Team | 10:02 |
81 | ORRICO Davide | Team Vorarlberg Santic | 10:05 |
82 | MASTALLER Stefan | My Bike – Stevens | 10:06 |
83 | HOLLO Botond | Pannon Cycling Team | 10:07 |
84 | KLISURIC Stevan | Serbia | 10:10 |
85 | SOLYMOSI Marton | Hungary | 10:11 |
86 | BARTA Tomas | Pardus – Tufo Prostejov | 10:15 |
87 | PELIKÁN János | My Bike – Stevens | ,, |
88 | MINKO Roland | Hungary | 10:19 |
89 | DINA Daniel | Pannon Cycling Team | 10:20 |
90 | CALABRIA Fabio | Team Novo Nordisk | 10:21 |
91 | MAHĎAR Martin | Dukla Banska Bystrica | 10:25 |
92 | MORICZ Daniel | Kobanya Cycling Team | 10:26 |
93 | FRANZ Toni | Team Differdange – Losch | ,, |
94 | BICHLMANN Daniel | Bike Aid | ,, |
95 | VÍGH Zoltán | Hungary | 10:27 |
96 | ROMAN Aleksandar | Serbia | 10:29 |
97 | MEILER Lukas | Team Vorarlberg Santic | 10:41 |
98 | CANTÓN Isaac | Polartec-Kometa | 10:43 |
99 | WILLIAMS Christopher | Team Novo Nordisk | 10:46 |
100 | GONCZI Gergo | Hungary | ,, |
101 | GAZZOLI Michele | Polartec-Kometa | 10:48 |
102 | PSZCZOLARSKI Wojciech | Pardus – Tufo Prostejov | 10:50 |
103 | POLI Umberto | Team Novo Nordisk | 11:02 |
104 | OLIVETO Samuele | Kobanya Cycling Team | 11:05 |
105 | LASZLO Peter | Team Novak | 11:56 |
106 | RIVERA Kevin | Androni Giocattoli – Sidermec | 12:13 |
107 | LOVASSY Krisztian | Kobanya Cycling Team | 12:21 |
108 | VLČÁK Martin | Dukla Banska Bystrica | 12:29 |
109 | MOLINI Federico | Dimension Data for Qhubeka | 12:33 |
110 | LICHNOVSKÝ Ludek | Pardus – Tufo Prostejov | 12:35 |
111 | PLESEA Valentin | Romania | 12:37 |
112 | BENHAMOUDA Mehdi | Team Novo Nordisk | 12:39 |
113 | SZABO Miklos | Pannon Cycling Team | 12:44 |
114 | KOCKELMANN Raphael | Team Differdange – Losch | 13:28 |
115 | PALYI Csaba | Hungary | 13:33 |
116 | VESELINOVIC Dusan | Serbia | 13:42 |
117 | BELLAN Juraj | Dukla Banska Bystrica | 15:12 |
118 | ZHUKOVSKYY Rostyslav | Kobanya Cycling Team | 16:41 |
119 | UMHALLER Thomas | My Bike – Stevens | 17:56 |
120 | BALLESTEROS Miguel Angel | Polartec-Kometa | 18:38 |
121 | BONUSI Raffaello | Androni Giocattoli – Sidermec | 19:05 |
122 | SCHAFER Timo | Bike Aid | 19:25 |
123 | DOLNICEK Marek | Pardus – Tufo Prostejov | 21:22 |
124 | THÖMEL Tino | Bike Aid | 26:28 |