Ekipa Sunweb wygrała drużynową czasówkę Ladies Tour of Norway, będącą osobnym wyścigiem kategorii Women’s World Tour.

Do kalendarza kobiecego World Touru doszła w tym roku jedna impreza. Podobnie jak w Szwecji, tym razem w Norwegii panie ścigały się na trasie drużynowej jazdy na czas. Do przejechania były ponad 24 kilometry z Aremark do Fredriksten Fortress.

Do rywalizacji stanęło 20 drużyn, a wśród nich mieliśmy trzy Polki: Katarzynę Niewiadomą (Canyon SRAM Racing), Małgorzatę Jasińską (Movistar) i Annę Plichtę (Boels – Dolmans).

Po pierwszym pomiarze czasu na pierwszym miejscu była ekipa Sunweb, która o prawie 20 sekund wyprzedzała zawodniczki Mitchelton – Scott. Kolejne dwie sekundy traciła Katarzyna Niewiadoma z koleżankami z Canyon SRAM Racing.

Na kolejnych pomiarach drużyna Sunweb powiększała swoją przewagę i linię mety przecięła po 29 minutach i 53 sekundach. Drugie miejsce dla Mitchelton – Scott, a trzecie dla Cervélo-Bigla Pro Cycling. Zawodniczki duńskiej drużyny na ostatnim odcinku pokonały Canyon SRAM Racing.