fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Oficjalnie kolejny Polak będzie w przyszłym sezonie częścią cyklu World Tour. Mowa o Szymonie Sajnoku, który zakotwiczy w World Tourowym teamie CCC.

O “silnej kandydaturze” Sajnoka do World Tourowej ekipy CCC mówiło się już od dawna. Dziś jednak wszystko zostało oficjalnie potwierdzone. Kontrakt wybitnego torowca i rozwijającego się sprintera będzie obowiązywał przez jeden sezon.

Szymon jest jednym z najbardziej utalentowanych polskich zawodników młodego pokolenia, który w każdym momencie może przenieść wyniki z toru na szosę. O tym, że to dobry transfer świadczy choćby fakt, że w tak młodym wieku Szymon zdołał m.in. zająć trzecie miejsce w Rund um Koln. Co więcej, w 2015 roku był on wysoko w młodzieżowym Paryż – Roubaix, przegrywając z zawodnikami, którzy są już w World Tourze. Wierzymy, że w naszym zespole przyjdzie mu się odpowiednio rozwijać

– powiedział Jim Ochowicz.

Jestem niezmiernie szczęśliwy, że przyjdzie mi się rozwijać w zespole World Tour. To wielki krok naprzód i ogromne wyzwanie, dlatego też dziękuje zespołowi, że postanowił mi zaufać. Moim celem na pewno będzie polepszanie swoich wyników i zbieranie doświadczenia przy boku tak znakomitych kolarzy jak Greg van Avermaet, co będzie dla mnie wielkim wyróżnieniem. Na pewno dam z siebie wszystko

– dodał Sajnok.

Według nieoficjalnych informacji, Sajnok nie jest ostatnim Polakiem, który znajdzie dla siebie miejsce w zespole Dariusza Miłka i Jima Ochowicza.