Foto: ARN / Rune Dahl

Mathieu van der Poel z drużyny Corendon-Circus wygrał pierwszy etap wyścigu Arctic Race of Norway. Wicemistrz Europy był najszybszy na rozstrzygającym finiszu pod górkę.

Pierwszy etap wyścigu Arctic Race of Norway prowadził z Vadsø do Kirkenes i liczył 184 kilometry. Na trasie znajdowały się cztery premie górskie II kategorii – były to krótkie (maksymalnie 3 kilometry) i nie szaleńczo strome podjazdy.

Na początku etapu odjechała aż 20-osobowa grupa, ale ucieczka dnia była o wiele mniejsza, bowiem liczyła już tylko siedmiu zawodników. Ostatecznie została doścignięta 10 kilometrów przed metą – a ściślej mówiąc – pięciu zawodników. Na czele bowiem, najdłużej utrzymał się przedstawiciel gospodarzy z drużyny Cofidis – Skaarseth.

5 kilometrów przed metą uciekła kolejna para: Markus Hoelgaard i Jonathan Hivert, która została doścignięta dopiero 300 metrów przed metą.

Finisz na wymęczenie, pod górkę, wygrał wicemistrz Europy Mathieu van der Poel, który po raz kolejny pokazał, że oprócz kolarstwa przełajowego, dobrze czuje się również na szosie. Młody Holender był zdecydowanie najszybszy w końcówce.

Tuż przed metą wydarzyła się również kraksa – grupka kolarzy wjechała w bandy reklamowe.

Wyniki pierwszego etapu:

1 MATHIEU VAN DER POEL (CORENDON – CIRCUS) 03H 50′ 19”
2 SERGEI CHERNETSKI (ASTANA PRO TEAM) + 00H 00′ 00”
3 BENJAMIN DECLERCQ (SPORT VLAANDEREN – BALOISE) + 00H 00′ 00”
4 MARKUS HOELGAARD (JOKER ICOPAL) + 00H 00′ 00”
5 QUENTIN PACHER (VITAL CONCEPT CYCLING CLUB) + 00H 00′ 00”
6 ALBERTO BETTIOL (BMC RACING TEAM) + 00H 00′ 00”
7 GUILLAUME MARTIN (WANTY – GROUPE GOBERT) + 00H 00′ 00”
8 KENNETH VANBILSEN (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) + 00H 00′ 00”
9 KRISTER HAGEN (TEAM COOP) + 00H 00′ 05”
10 COLIN JOYCE (RALLY CYCLING) + 00H 00′ 05”
11 ERWANN CORBEL (VITAL CONCEPT CYCLING CLUB) + 00H 00′ 07”
12 IURI FILOSI (DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM) + 00H 00′ 10”
13 DANILO WYSS (BMC RACING TEAM) + 00H 00′ 10”
14 ANGELO TULIK (DIRECT ENERGIE) + 00H 00′ 13”
15 YANNICK MARTINEZ (DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM) + 00H 00′ 15”
16 ADAM DE VOS (RALLY CYCLING) + 00H 00′ 15”
17 JIMMY TURGIS (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) + 00H 00′ 15”
18 WARREN BARGUIL (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) + 00H 00′ 15”
19 KRISTOFFER SKJERPING (JOKER ICOPAL) + 00H 00′ 20”
20 JAKOB FUGLSANG (ASTANA PRO TEAM) + 00H 00′ 25”
21 LAURENT PICHON (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) + 00H 00′ 25”
22 KENNY MOLLY (WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC) + 00H 00′ 25”
23 MATTEO FABBRO (TEAM KATUSHA ALPECIN) + 00H 00′ 25”
24 STEFF CRAS (TEAM KATUSHA ALPECIN) + 00H 00′ 25”
25 CARL FREDRIK HAGEN (JOKER ICOPAL) + 00H 00′ 25”
26 TORSTEIN TRÆEN (UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM) + 00H 00′ 25”
27 ROMAIN HARDY (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) + 00H 00′ 25”
28 NICOLAS ROCHE (BMC RACING TEAM) + 00H 00′ 25”
29 ERIK NORDSAETER RESELL (UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM) + 00H 00′ 25”
30 DMITRII STRAKHOV (TEAM KATUSHA ALPECIN) + 00H 00′ 25”
31 ADRIEN PETIT (DIRECT ENERGIE) + 00H 00′ 30”
32 JONAS IVERSBY HVIDEBERG (UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM) + 00H 00′ 30”
33 DENNIS VAN WINDEN (ISRAEL CYCLING ACADEMY) + 00H 00′ 30”
34 DAMIANO CARUSO (BMC RACING TEAM) + 00H 00′ 30”
35 MICHAEL SCHÄR (BMC RACING TEAM) + 00H 00′ 30”
36 ROMAIN CARDIS (DIRECT ENERGIE) + 00H 00′ 30”
37 ØYVIND LUKKEDAL (TEAM COOP) + 00H 00′ 30”
38 WILLEM JAKOBUS SMIT (TEAM KATUSHA ALPECIN) + 00H 00′ 30”
39 PREBEN VAN HECKE (SPORT VLAANDEREN – BALOISE) + 00H 00′ 30”
40 TROND HÅKON TRONDSEN (TEAM COOP) + 00H 00′ 30”
41 CLEMENT RUSSO (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) + 00H 00′ 30”
42 ANDERS SKAARSETH (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) + 00H 00′ 37”
43 MEKSEB DEBESAY (TEAM DIMENSION DATA) + 00H 00′ 37”
44 JONATHAN HIVERT (DIRECT ENERGIE) + 00H 00′ 37”
45 ANDZS FLAKSIS (HOLOWESKO | CITADEL P/B ARAPAHOE RESOURCES) + 00H 00′ 47”
46 TANEL KANGERT (ASTANA PRO TEAM) + 00H 00′ 47”
47 LOUIS BENDIXEN (TEAM COOP) + 00H 00′ 54”
48 AUGUST JENSEN (ISRAEL CYCLING ACADEMY) + 00H 01′ 05”
49 NICOLAI PHILIP BROCHNER NIELSEN (HOLOWESKO | CITADEL P/B ARAPAHOE RESOURCES) + 00H 01′ 17”
50 BJØRN TORE HOEM (JOKER ICOPAL) + 00H 01′ 20”
51 CYRIL LEMOINE (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) + 00H 01′ 26”
52 BERNHARD EISEL (TEAM DIMENSION DATA) + 00H 01′ 36”
53 FABIAN LIENHARD (HOLOWESKO | CITADEL P/B ARAPAHOE RESOURCES) + 00H 01′ 36”
54 BERT DE BACKER (VITAL CONCEPT CYCLING CLUB) + 00H 01′ 45”
55 CONNOR SWIFT (TEAM DIMENSION DATA) + 00H 01′ 45”
56 KEVIN DELTOMBE (SPORT VLAANDEREN – BALOISE) + 00H 01′ 45”
57 CHRISTOPHE NOPPE (SPORT VLAANDEREN – BALOISE) + 00H 01′ 45”
58 KENNETH VAN ROOY (SPORT VLAANDEREN – BALOISE) + 00H 01′ 45”
59 GUSTAV HÖÖG (TEAM COOP) + 00H 01′ 45”
60 CHRISTOPHE LAPORTE (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) + 00H 01′ 48”
61 ADAM ŤOUPALÍK (CORENDON – CIRCUS) + 00H 01′ 48”
62 JESPER HANSEN (ASTANA PRO TEAM) + 00H 02′ 10”
63 MAURITS LAMMERTINK (TEAM KATUSHA ALPECIN) + 00H 02′ 28”
64 TIAGO MACHADO (TEAM KATUSHA ALPECIN) + 00H 02′ 46”
65 LOIC CHETOUT (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) + 00H 02′ 47”
66 HENRIK EVENSEN (JOKER ICOPAL) + 00H 02′ 47”
67 GIANNI VERMEERSCH (CORENDON – CIRCUS) + 00H 03′ 09”
68 ALEXIS GUERIN (DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM) + 00H 03′ 46”
69 SINDRE SKJØSTAD LUNKE (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) + 00H 03′ 50”
70 DANIIL FOMINYKH (ASTANA PRO TEAM) + 00H 03′ 50”
71 MARCEL MEISEN (CORENDON – CIRCUS) + 00H 03′ 50”
72 KRISTIAN KULSET (UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM) + 00H 04′ 03”
73 SÉBASTIEN DELFOSSE (WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC) + 00H 04′ 03”
74 YOANN BAGOT (VITAL CONCEPT CYCLING CLUB) + 00H 04′ 03”
75 MARTIN BUGGE URIANSTAD (UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM) + 00H 04′ 03”
76 NIKOLAY MIHAYLOV (DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM) + 00H 04′ 06”
77 ELIOT LIETAER (WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC) + 00H 04′ 07”
78 JACQUES WILLEM JANSE VAN RENSBURG (TEAM DIMENSION DATA) + 00H 04′ 07”
79 SIMON SELLIER (DIRECT ENERGIE) + 00H 04′ 07”
80 RYAN ANDERSON (RALLY CYCLING) + 00H 04′ 07”
81 ALEXANDER EVANS (BMC RACING TEAM) + 00H 04′ 07”
82 JOHN MURPHY (HOLOWESKO | CITADEL P/B ARAPAHOE RESOURCES) + 00H 04′ 10”
83 ROBIN CARPENTER (RALLY CYCLING) + 00H 04′ 10”
84 JUSTIN JULES (WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC) + 00H 04′ 10”
85 KRISTIAN AASVOLD (TEAM COOP) + 00H 04′ 19”
86 HUGO HOULE (ASTANA PRO TEAM) + 00H 04′ 31”
87 KEVIN VAN MELSEN (WANTY – GROUPE GOBERT) + 00H 04′ 58”
88 TOM MEEUSEN (CORENDON – CIRCUS) + 00H 05′ 22”
89 DAVID VAN DER POEL (CORENDON – CIRCUS) + 00H 05′ 22”
90 BRENDAN RHIM (HOLOWESKO | CITADEL P/B ARAPAHOE RESOURCES) + 00H 05′ 36”
91 JOHAN LE BON (VITAL CONCEPT CYCLING CLUB) + 00H 05′ 51”
92 SINDRE KULSET (UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM) + 00H 06′ 38”
93 KRISTS NEILANDS (ISRAEL CYCLING ACADEMY) + 00H 06′ 41”
94 GATIS SMUKULIS (DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM) + 00H 06′ 41”
95 HERMAN DAHL (JOKER ICOPAL) + 00H 06′ 41”
96 KENT MAIN (TEAM DIMENSION DATA) + 00H 06′ 41”
97 DANIEL TUREK (ISRAEL CYCLING ACADEMY) + 00H 06′ 41”
98 MATTEO DAL-CIN (RALLY CYCLING) + 00H 06′ 41”
99 MIGUEL BRYON (HOLOWESKO | CITADEL P/B ARAPAHOE RESOURCES) + 00H 06′ 41”
100 PRZEMYSLAW KASPERKIEWICZ (DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM) + 00H 06′ 41”
101 JUSTIN MOTTIER (VITAL CONCEPT CYCLING CLUB) + 00H 06′ 41”
102 AXEL JOURNIAUX (DIRECT ENERGIE) + 00H 06′ 41”
103 TOM WIRTGEN (WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC) + 00H 06′ 58”
104 SONDRE ENGER (ISRAEL CYCLING ACADEMY) + 00H 07′ 03”
105 MARK MCNALLY (WANTY – GROUPE GOBERT) + 00H 07′ 16”
106 WESLEY KREDER (WANTY – GROUPE GOBERT) + 00H 07′ 16”
107 JULIEN MORTIER (WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC) + 00H 07′ 16”
108 GUY NIV (ISRAEL CYCLING ACADEMY) + 00H 07′ 16”
109 ODD CHRISTIAN EIKING (WANTY – GROUPE GOBERT) + 00H 07′ 16”
110 EMIEL PLANCKAERT (SPORT VLAANDEREN – BALOISE) + 00H 07′ 16”
111 BRAM WELTEN (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) + 00H 10′ 47”
112 ERIC YOUNG (RALLY CYCLING) + 00H 13′ 36”
113 BORIS VALLEE (WANTY – GROUPE GOBERT) + 00H 13′ 38”

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 MATHIEU VAN DER POEL (CORENDON – CIRCUS) 03H 50′ 09”
2 SERGEI CHERNETSKI (ASTANA PRO TEAM) + 00H 00′ 04”
3 BENJAMIN DECLERCQ (SPORT VLAANDEREN – BALOISE) + 00H 00′ 06”
4 ALBERTO BETTIOL (BMC RACING TEAM) + 00H 00′ 09”
5 MARKUS HOELGAARD (JOKER ICOPAL) + 00H 00′ 10”
6 QUENTIN PACHER (VITAL CONCEPT CYCLING CLUB) + 00H 00′ 10”
7 GUILLAUME MARTIN (WANTY – GROUPE GOBERT) + 00H 00′ 10”
8 KENNETH VANBILSEN (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) + 00H 00′ 10”
9 KRISTER HAGEN (TEAM COOP) + 00H 00′ 15”
10 COLIN JOYCE (RALLY CYCLING) + 00H 00′ 15”
11 ERWANN CORBEL (VITAL CONCEPT CYCLING CLUB) + 00H 00′ 17”
12 IURI FILOSI (DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM) + 00H 00′ 20”
13 DANILO WYSS (BMC RACING TEAM) + 00H 00′ 20”
14 ANGELO TULIK (DIRECT ENERGIE) + 00H 00′ 23”
15 WARREN BARGUIL (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) + 00H 00′ 23”
16 YANNICK MARTINEZ (DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM) + 00H 00′ 25”
17 ADAM DE VOS (RALLY CYCLING) + 00H 00′ 25”
18 JIMMY TURGIS (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) + 00H 00′ 25”
19 KRISTOFFER SKJERPING (JOKER ICOPAL) + 00H 00′ 30”
20 NICOLAS ROCHE (BMC RACING TEAM) + 00H 00′ 34”
21 JAKOB FUGLSANG (ASTANA PRO TEAM) + 00H 00′ 35”
22 LAURENT PICHON (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) + 00H 00′ 35”
23 KENNY MOLLY (WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC) + 00H 00′ 35”
24 MATTEO FABBRO (TEAM KATUSHA ALPECIN) + 00H 00′ 35”
25 STEFF CRAS (TEAM KATUSHA ALPECIN) + 00H 00′ 35”
26 CARL FREDRIK HAGEN (JOKER ICOPAL) + 00H 00′ 35”
27 TORSTEIN TRÆEN (UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM) + 00H 00′ 35”
28 ROMAIN HARDY (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) + 00H 00′ 35”
29 ERIK NORDSAETER RESELL (UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM) + 00H 00′ 35”
30 DMITRII STRAKHOV (TEAM KATUSHA ALPECIN) + 00H 00′ 35”
31 ROMAIN CARDIS (DIRECT ENERGIE) + 00H 00′ 37”
32 ADRIEN PETIT (DIRECT ENERGIE) + 00H 00′ 40”
33 JONAS IVERSBY HVIDEBERG (UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM) + 00H 00′ 40”
34 DENNIS VAN WINDEN (ISRAEL CYCLING ACADEMY) + 00H 00′ 40”
35 DAMIANO CARUSO (BMC RACING TEAM) + 00H 00′ 40”
36 MICHAEL SCHÄR (BMC RACING TEAM) + 00H 00′ 40”
37 ØYVIND LUKKEDAL (TEAM COOP) + 00H 00′ 40”
38 WILLEM JAKOBUS SMIT (TEAM KATUSHA ALPECIN) + 00H 00′ 40”
39 PREBEN VAN HECKE (SPORT VLAANDEREN – BALOISE) + 00H 00′ 40”
40 TROND HÅKON TRONDSEN (TEAM COOP) + 00H 00′ 40”
41 CLEMENT RUSSO (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) + 00H 00′ 40”
42 ANDERS SKAARSETH (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) + 00H 00′ 44”
43 MEKSEB DEBESAY (TEAM DIMENSION DATA) + 00H 00′ 47”
44 JONATHAN HIVERT (DIRECT ENERGIE) + 00H 00′ 47”
45 ANDZS FLAKSIS (HOLOWESKO | CITADEL P/B ARAPAHOE RESOURCES) + 00H 00′ 57”
46 TANEL KANGERT (ASTANA PRO TEAM) + 00H 00′ 57”
47 LOUIS BENDIXEN (TEAM COOP) + 00H 01′ 04”
48 AUGUST JENSEN (ISRAEL CYCLING ACADEMY) + 00H 01′ 15”
49 NICOLAI PHILIP BROCHNER NIELSEN (HOLOWESKO | CITADEL P/B ARAPAHOE RESOURCES) + 00H 01′ 27”
50 BJØRN TORE HOEM (JOKER ICOPAL) + 00H 01′ 30”
51 CYRIL LEMOINE (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) + 00H 01′ 36”
52 BERNHARD EISEL (TEAM DIMENSION DATA) + 00H 01′ 46”
53 FABIAN LIENHARD (HOLOWESKO | CITADEL P/B ARAPAHOE RESOURCES) + 00H 01′ 46”
54 KEVIN DELTOMBE (SPORT VLAANDEREN – BALOISE) + 00H 01′ 54”
55 BERT DE BACKER (VITAL CONCEPT CYCLING CLUB) + 00H 01′ 55”
56 CONNOR SWIFT (TEAM DIMENSION DATA) + 00H 01′ 55”
57 CHRISTOPHE NOPPE (SPORT VLAANDEREN – BALOISE) + 00H 01′ 55”
58 KENNETH VAN ROOY (SPORT VLAANDEREN – BALOISE) + 00H 01′ 55”
59 GUSTAV HÖÖG (TEAM COOP) + 00H 01′ 55”
60 CHRISTOPHE LAPORTE (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) + 00H 01′ 58”
61 ADAM ŤOUPALÍK (CORENDON – CIRCUS) + 00H 01′ 58”
62 JESPER HANSEN (ASTANA PRO TEAM) + 00H 02′ 20”
63 MAURITS LAMMERTINK (TEAM KATUSHA ALPECIN) + 00H 02′ 38”
64 TIAGO MACHADO (TEAM KATUSHA ALPECIN) + 00H 02′ 56”
65 LOIC CHETOUT (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) + 00H 02′ 57”
66 HENRIK EVENSEN (JOKER ICOPAL) + 00H 02′ 57”
67 GIANNI VERMEERSCH (CORENDON – CIRCUS) + 00H 03′ 19”
68 ALEXIS GUERIN (DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM) + 00H 03′ 54”
69 SINDRE SKJØSTAD LUNKE (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) + 00H 04′ 00”
70 DANIIL FOMINYKH (ASTANA PRO TEAM) + 00H 04′ 00”
71 MARCEL MEISEN (CORENDON – CIRCUS) + 00H 04′ 00”
72 KRISTIAN KULSET (UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM) + 00H 04′ 13”
73 SÉBASTIEN DELFOSSE (WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC) + 00H 04′ 13”
74 YOANN BAGOT (VITAL CONCEPT CYCLING CLUB) + 00H 04′ 13”
75 MARTIN BUGGE URIANSTAD (UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM) + 00H 04′ 13”
76 NIKOLAY MIHAYLOV (DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM) + 00H 04′ 16”
77 ELIOT LIETAER (WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC) + 00H 04′ 17”
78 JACQUES WILLEM JANSE VAN RENSBURG (TEAM DIMENSION DATA) + 00H 04′ 17”
79 SIMON SELLIER (DIRECT ENERGIE) + 00H 04′ 17”
80 RYAN ANDERSON (RALLY CYCLING) + 00H 04′ 17”
81 ALEXANDER EVANS (BMC RACING TEAM) + 00H 04′ 17”
82 JOHN MURPHY (HOLOWESKO | CITADEL P/B ARAPAHOE RESOURCES) + 00H 04′ 20”
83 ROBIN CARPENTER (RALLY CYCLING) + 00H 04′ 20”
84 JUSTIN JULES (WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC) + 00H 04′ 20”
85 KRISTIAN AASVOLD (TEAM COOP) + 00H 04′ 29”
86 HUGO HOULE (ASTANA PRO TEAM) + 00H 04′ 41”
87 KEVIN VAN MELSEN (WANTY – GROUPE GOBERT) + 00H 05′ 08”
88 TOM MEEUSEN (CORENDON – CIRCUS) + 00H 05′ 32”
89 DAVID VAN DER POEL (CORENDON – CIRCUS) + 00H 05′ 32”
90 BRENDAN RHIM (HOLOWESKO | CITADEL P/B ARAPAHOE RESOURCES) + 00H 05′ 46”
91 JOHAN LE BON (VITAL CONCEPT CYCLING CLUB) + 00H 06′ 01”
92 SINDRE KULSET (UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM) + 00H 06′ 48”
93 KRISTS NEILANDS (ISRAEL CYCLING ACADEMY) + 00H 06′ 49”
94 GATIS SMUKULIS (DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM) + 00H 06′ 51”
95 HERMAN DAHL (JOKER ICOPAL) + 00H 06′ 51”
96 KENT MAIN (TEAM DIMENSION DATA) + 00H 06′ 51”
97 DANIEL TUREK (ISRAEL CYCLING ACADEMY) + 00H 06′ 51”
98 MATTEO DAL-CIN (RALLY CYCLING) + 00H 06′ 51”
99 MIGUEL BRYON (HOLOWESKO | CITADEL P/B ARAPAHOE RESOURCES) + 00H 06′ 51”
100 PRZEMYSLAW KASPERKIEWICZ (DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM) + 00H 06′ 51”
101 JUSTIN MOTTIER (VITAL CONCEPT CYCLING CLUB) + 00H 06′ 51”
102 AXEL JOURNIAUX (DIRECT ENERGIE) + 00H 06′ 51”
103 TOM WIRTGEN (WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC) + 00H 07′ 08”
104 SONDRE ENGER (ISRAEL CYCLING ACADEMY) + 00H 07′ 13”
105 MARK MCNALLY (WANTY – GROUPE GOBERT) + 00H 07′ 26”
106 WESLEY KREDER (WANTY – GROUPE GOBERT) + 00H 07′ 26”
107 JULIEN MORTIER (WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC) + 00H 07′ 26”
108 GUY NIV (ISRAEL CYCLING ACADEMY) + 00H 07′ 26”
109 ODD CHRISTIAN EIKING (WANTY – GROUPE GOBERT) + 00H 07′ 26”
110 EMIEL PLANCKAERT (SPORT VLAANDEREN – BALOISE) + 00H 07′ 26”
111 BRAM WELTEN (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) + 00H 10′ 57”
112 ERIC YOUNG (RALLY CYCLING) + 00H 13′ 46”
113 BORIS VALLEE (WANTY – GROUPE GOBERT) + 00H 13′ 48”