(c) Davey Wilson / Hagens Berman Axeon

Amerykanin William Barta od nowego sezonu będzie zawodnikiem Continuum Sports (BMC Racing) / CCC.

22. letni Barta to kolejne wzmocnienie ekipy, która będzie miała swoją siedzibę w Polkowicach, ale wciąż będzie jeździć z amerykańską licencją. Młodzian z USA to jeden z bardziej utalentowanych zawodników tego kraju, który ma już na swoim koncie sporo ciekawych osiągnięć.

Patrząc na liczby jego najlepszymi wynikami są: trzecie miejsce w generalce Le Triptyque des Monts et Chateaux i czwarta pozycja w ubiegłorocznym Liège – Bastogne – Liège U23. Sporo doświadczeń zebrał natomiast w walce z najlepszymi podczas AMGEN Tour of California.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Will Barta dołączy do naszego zespołu od kolejnego sezonu. Stawiamy na klasyki, a ten zawodnik potrafił ładnie pojechać w Liège – Bastogne – Liège. Dobrze jeździ na czas i także ten element kolarskiego rzemiosła będziemy starali się wykorzystać

– mówi o nowym nabytku Jim Ochowicz.

Barta marzył o byciu kolarzem pokroju World Tour i taką szansę dostanie w sponsorowanej przez Dariusza Miłka ekipie:

Zawsze byłem fanem BMC Racing Team i Cadela Evansa, a teraz mogę być częścią tej drużyny. W przyszłości chciałbym powalczyć w ardeńskich klasykach, ponieważ takiego typu wyścigi bardzo odpowiadają mojej charakterystyce. Nie mogę się doczekać momenty, kiedy będę mógł uczyć się kolarstwa od Grega van Avermaeta i innych doświadczonych kolegów.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments