Vuelta a Burgos || TT @VueltaABurgos

Włoch okazał się najszybszy z kilkuosobowej grupki, która utworzyła się na krótkiej wspinaczce pod Alto del Castillo i został pierwszym liderem wyścigu.

Etap otwierający rywalizację w hiszpańskim wyścigu zapowiadał się wyjątkowo ciekawie. Początkowa część wtorkowego odcinka była stosunkowo łatwa, ale tuż przed połową odcinka zaczynały się schody. Pierwszą, większą przeszkodą był podjazd na premię górską 1. kategorii, a w końcówce znajdowały się dwa podjazdy na krótką ściankę Alto del Castillo, gdzie także znalazła się meta etapu.

Ucieczkę dnia utworzyli – Sindre Lunke (Fortuneo), Ricardo Garcia (Fundacion Euskadi), Pablo Torres (Burgos-BH), Bryan Nauleau (Direct Energie), Diego Sevilla (Polartec-Kometa) oraz Lucas De Rossi (Delko Marseille). Ich przewaga maksymalnie sięgnęła blisko 6 minut, ale wówczas do pracy w peletonie zabrały się ekipy Sky i Movistar, co niemal natychmiast poskutkowało dość szybkim spadkiem dystansu dzielącego główną grupę od harcowników.

Około 20 kilometrów przed metą czołówka wciąż miała jednak niecałe 2 minuty przewagi nad peletonem, ale wówczas kolejne przyspieszenie Team Sky w głównej grupie spowodowało, że na przestrzeni kilku kilometrów wszyscy harcownicy zostali doścignięci.

Na ostatniej ściance najlepiej zafiniszował Francesco Gavazzi (Androni Giocattoli), który na kresce wyprzedził Pello Bilbao (Astana) oraz Alexa Aranbura (Caja Rural). Włoch został także pierwszym liderem wyścigu.

Wyniki:
1. GAVAZZI, Francesco (ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC) 3:48:30
2. BILBAO, Pello (ASTANA PRO TEAM) 0:00:00
3. ARANBURU, Alex (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:00:00
4. TIZZA, Marco (NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI) 0:00:00
5. ABERASTURI, Jon (EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS) 0:00:00
6. GEOGHEGAN, Tao (TEAM SKY) 0:00:00
7. LASTRA, Jonathan (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:00:00
8. CANOLA, Marco (NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI) 0:00:05
9. BRAVO, Garikoitz (EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS) 0:00:05
10. KUDUS, Merhawi (TEAM DIMENSION DATA) 0:00:05
11. MAS, Luis G. (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:00:08
12. ANACONA, Winner A. (MOVISTAR TEAM) 0:00:10
13. LOPEZ, Miguel A. (ASTANA PRO TEAM) 0:00:10
14. EZQUERRA, Jesus (BURGOS – BH) 0:00:12
15. ITURRIA, Mikel (EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS) 0:00:12
16. SIMON, Jordi (BURGOS – BH) 0:00:12
17. DE LA CRUZ, David (TEAM SKY) 0:00:12
18. MADRAZO, Angel (DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM) 0:00:12
19. VALLS, Rafael (MOVISTAR TEAM) 0:00:12
20. CATTANEO, Mattia (ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC) 0:00:12
21. MAISON, Jérémy (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) 0:00:12
22. PARDILLA, Sergio (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:00:12
23. SOTO, Nelson A. (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:00:12
24. SOSA, Ivan R. (ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC) 0:00:12
25. ANTON, Igor (TEAM DIMENSION DATA) 0:00:12
26. ELISSONDE, Kenny (TEAM SKY) 0:00:12
27. MEINTJES, Louis (TEAM DIMENSION DATA) 0:00:12
28. ROJAS, José (MOVISTAR TEAM) 0:00:12
29. GHEBREIGZABHIER, A. (TEAM DIMENSION DATA) 0:00:12
30. AZURMENDI, Ibai (TEAM EUSKADI) 0:00:12
31. FLOREZ, Miguel E. (WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA) 0:00:12
32. MORENO, Javier (DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM) 0:00:12
33. HENAO, Sebastian (TEAM SKY) 0:00:12
34. BOL, Jetse (BURGOS – BH) 0:00:12
35. AMEZQUETA, Julen (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:00:12
36. ZACCANTI, Filippo (NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI) 0:00:12
37. LOPEZ, Juan P. (POLARTEC KOMETA) 0:00:24
38. MENDES, José (BURGOS – BH) 0:00:24
39. CORNU, Jeremy (DIRECT ENERGIE) 0:00:29
40. JARRIER, Benoit (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) 0:00:29
41. FERNANDEZ, Delio (DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM) 0:00:29
42. MARTIN, Gotzon (TEAM EUSKADI) 0:00:29
43. REYES, Miguel A. (NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI) 0:00:29
44. BOU, Joan (NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI) 0:00:36
45. BIZKARRA, Mikel (EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS) 0:00:36
46. FEILLU, Brice (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) 0:00:36
47. FERNANDEZ, Egoitz (TEAM EUSKADI) 0:00:39
48. KING, Benjamin (TEAM DIMENSION DATA) 0:00:42
49. KOZHATAYEV, Bakhtiyar (ASTANA PRO TEAM) 0:00:42
50. ROCHAS, Remy (DELKO MARSEILLE PROVENCE KT) 0:00:42
51. ROSA, Massimo (WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA) 0:00:46
52. CAMACHO, Juan (POLARTEC KOMETA) 0:00:49
53. MIHAYLOV, Nikolay (DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM) 0:00:49
54. BARBERO, Carlos (MOVISTAR TEAM) 0:00:51
55. DE ROSSI, Lucas (DELKO MARSEILLE PROVENCE KT) 0:00:51
56. JUARISTI, Txomin (TEAM EUSKADI) 0:00:51
57. LOPEZ-COZAR, Juan A. (TEAM EUSKADI) 0:00:51
58. DANIEL, Maxime (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) 0:00:54
59. LEVEAU, Jérémy (DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM) 0:01:01
60. STALNOV, Nikita (ASTANA PRO TEAM) 0:01:05
61. BALLERINI, Davide (ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC) 0:01:06
62. TURRIN, Alex (WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA) 0:01:06
63. NAULEAU, Bryan (DIRECT ENERGIE) 0:01:06
64. TAARAMÄE, Rein (DIRECT ENERGIE) 0:01:06
65. GAMPER, Patrick (POLARTEC KOMETA) 0:01:10
66. SEVILLA, Diego P. (POLARTEC KOMETA) 0:01:25
67. GREGAARD, Jonas (ASTANA PRO TEAM) 0:01:42
68. CATALDO, Dario (ASTANA PRO TEAM) 0:01:42
69. FRAPPORTI, Mattia (ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC) 0:01:42
70. JOURNIAUX, Axel (DIRECT ENERGIE) 0:01:50
71. RUBIO, Diego (BURGOS – BH) 0:01:50
72. LOPEZ, David (TEAM SKY) 0:02:08
73. KIRYIENKA, Vasil (TEAM SKY) 0:02:49
74. GUERNALEC, Thibault (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) 0:02:49
75. BAGIOLI, Nicola (NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI) 0:02:49
76. HIRT, Jan (ASTANA PRO TEAM) 0:03:08
77. FERNANDEZ, Ruben (MOVISTAR TEAM) 0:03:16
78. OLIVEIRA, Nelson (MOVISTAR TEAM) 0:03:16
79. TORRES, Pablo (BURGOS – BH) 0:03:16
80. GARCIA, Ricardo (TEAM EUSKADI) 0:03:16
81. SCHULTZ, Nicholas J. (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:05:12
82. CUMMINGS, Stephen (TEAM DIMENSION DATA) 0:05:12
83. VAN ZYL, Johann (TEAM DIMENSION DATA) 0:05:12
84. FRAPPORTI, Marco (ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC) 0:05:12
85. CASTRILLO, Jaime (MOVISTAR TEAM) 0:05:12
86. QUEMENEUR, Perrig (DIRECT ENERGIE) 0:05:12
87. GERARD, Arnaud (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) 0:07:54
88. PICHOT, Alexandre (DIRECT ENERGIE) 0:07:54
89. ROPERO, Alejandro (POLARTEC KOMETA) 0:07:54
90. LUNKE, Sindre S. (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) 0:07:54
91. CABEDO, Oscar (BURGOS – BH) 0:07:54
92. BAGUES, Aritz (EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS) 0:07:54
93. ZHUPA, Eugert (WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA) 0:07:54
94. RODRIGUEZ, Sergio (EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS) 0:07:54
95. AZKARATE, Iker (TEAM EUSKADI) 0:07:54
96. ROSA, Diego (TEAM SKY) 0:07:54
97. MONCASSIN, Maxime (WILIER TRIESTINA – SELLE IT) 0:07:54
98. BARRENETXEA, Ander (EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS) 0:07:54
99. FONZI, Giuseppe (WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA) 0:07:54
100. GENE, Yohann (DIRECT ENERGIE) 0:07:58
101. KOBAYASHI, Marino (NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI) 0:07:58
102. GAZZOLI, Michele (POLARTEC KOMETA) 0:07:58
103. BUSATO, Matteo (WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA) 0:08:02
104. MOSCHETTI, Matteo (POLARTEC KOMETA) 0:14:48

Klasyfikacja generalna:
1. GAVAZZI, Francesco (ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC) 3:48:30
2. BILBAO, Pello (ASTANA PRO TEAM) 0:00:00
3. ARANBURU, Alex (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:00:00
4. TIZZA, Marco (NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI) 0:00:00
5. ABERASTURI, Jon (EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS) 0:00:00
6. GEOGHEGAN, Tao (TEAM SKY) 0:00:00
7. LASTRA, Jonathan (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:00:00
8. CANOLA, Marco (NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI) 0:00:05
9. BRAVO, Garikoitz (EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS) 0:00:05
10. KUDUS, Merhawi (TEAM DIMENSION DATA) 0:00:05
11. MAS, Luis G. (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:00:08
12. ANACONA, Winner A. (MOVISTAR TEAM) 0:00:10
13. LOPEZ, Miguel A. (ASTANA PRO TEAM) 0:00:10
14. EZQUERRA, Jesus (BURGOS – BH) 0:00:12
15. ITURRIA, Mikel (EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS) 0:00:12
16. SIMON, Jordi (BURGOS – BH) 0:00:12
17. DE LA CRUZ, David (TEAM SKY) 0:00:12
18. MADRAZO, Angel (DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM) 0:00:12
19. VALLS, Rafael (MOVISTAR TEAM) 0:00:12
20. CATTANEO, Mattia (ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC) 0:00:12
21. MAISON, Jérémy (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) 0:00:12
22. PARDILLA, Sergio (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:00:12
23. SOTO, Nelson A. (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:00:12
24. SOSA, Ivan R. (ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC) 0:00:12
25. ANTON, Igor (TEAM DIMENSION DATA) 0:00:12
26. ELISSONDE, Kenny (TEAM SKY) 0:00:12
27. MEINTJES, Louis (TEAM DIMENSION DATA) 0:00:12
28. ROJAS, José (MOVISTAR TEAM) 0:00:12
29. GHEBREIGZABHIER, A. (TEAM DIMENSION DATA) 0:00:12
30. AZURMENDI, Ibai (TEAM EUSKADI) 0:00:12
31. FLOREZ, Miguel E. (WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA) 0:00:12
32. MORENO, Javier (DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM) 0:00:12
33. HENAO, Sebastian (TEAM SKY) 0:00:12
34. BOL, Jetse (BURGOS – BH) 0:00:12
35. AMEZQUETA, Julen (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:00:12
36. ZACCANTI, Filippo (NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI) 0:00:12
37. LOPEZ, Juan P. (POLARTEC KOMETA) 0:00:24
38. MENDES, José (BURGOS – BH) 0:00:24
39. CORNU, Jeremy (DIRECT ENERGIE) 0:00:29
40. JARRIER, Benoit (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) 0:00:29
41. FERNANDEZ, Delio (DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM) 0:00:29
42. MARTIN, Gotzon (TEAM EUSKADI) 0:00:29
43. REYES, Miguel A. (NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI) 0:00:29
44. BOU, Joan (NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI) 0:00:36
45. BIZKARRA, Mikel (EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS) 0:00:36
46. FEILLU, Brice (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) 0:00:36
47. FERNANDEZ, Egoitz (TEAM EUSKADI) 0:00:39
48. KING, Benjamin (TEAM DIMENSION DATA) 0:00:42
49. KOZHATAYEV, Bakhtiyar (ASTANA PRO TEAM) 0:00:42
50. ROCHAS, Remy (DELKO MARSEILLE PROVENCE KT) 0:00:42
51. ROSA, Massimo (WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA) 0:00:46
52. CAMACHO, Juan (POLARTEC KOMETA) 0:00:49
53. MIHAYLOV, Nikolay (DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM) 0:00:49
54. BARBERO, Carlos (MOVISTAR TEAM) 0:00:51
55. DE ROSSI, Lucas (DELKO MARSEILLE PROVENCE KT) 0:00:51
56. JUARISTI, Txomin (TEAM EUSKADI) 0:00:51
57. LOPEZ-COZAR, Juan A. (TEAM EUSKADI) 0:00:51
58. DANIEL, Maxime (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) 0:00:54
59. LEVEAU, Jérémy (DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM) 0:01:01
60. STALNOV, Nikita (ASTANA PRO TEAM) 0:01:05
61. BALLERINI, Davide (ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC) 0:01:06
62. TURRIN, Alex (WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA) 0:01:06
63. NAULEAU, Bryan (DIRECT ENERGIE) 0:01:06
64. TAARAMÄE, Rein (DIRECT ENERGIE) 0:01:06
65. GAMPER, Patrick (POLARTEC KOMETA) 0:01:10
66. SEVILLA, Diego P. (POLARTEC KOMETA) 0:01:25
67. GREGAARD, Jonas (ASTANA PRO TEAM) 0:01:42
68. CATALDO, Dario (ASTANA PRO TEAM) 0:01:42
69. FRAPPORTI, Mattia (ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC) 0:01:42
70. JOURNIAUX, Axel (DIRECT ENERGIE) 0:01:50
71. RUBIO, Diego (BURGOS – BH) 0:01:50
72. LOPEZ, David (TEAM SKY) 0:02:08
73. KIRYIENKA, Vasil (TEAM SKY) 0:02:49
74. GUERNALEC, Thibault (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) 0:02:49
75. BAGIOLI, Nicola (NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI) 0:02:49
76. HIRT, Jan (ASTANA PRO TEAM) 0:03:08
77. FERNANDEZ, Ruben (MOVISTAR TEAM) 0:03:16
78. OLIVEIRA, Nelson (MOVISTAR TEAM) 0:03:16
79. TORRES, Pablo (BURGOS – BH) 0:03:16
80. GARCIA, Ricardo (TEAM EUSKADI) 0:03:16
81. SCHULTZ, Nicholas J. (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:05:12
82. CUMMINGS, Stephen (TEAM DIMENSION DATA) 0:05:12
83. VAN ZYL, Johann (TEAM DIMENSION DATA) 0:05:12
84. FRAPPORTI, Marco (ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC) 0:05:12
85. CASTRILLO, Jaime (MOVISTAR TEAM) 0:05:12
86. QUEMENEUR, Perrig (DIRECT ENERGIE) 0:05:12
87. GERARD, Arnaud (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) 0:07:54
88. PICHOT, Alexandre (DIRECT ENERGIE) 0:07:54
89. ROPERO, Alejandro (POLARTEC KOMETA) 0:07:54
90. LUNKE, Sindre S. (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) 0:07:54
91. CABEDO, Oscar (BURGOS – BH) 0:07:54
92. BAGUES, Aritz (EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS) 0:07:54
93. ZHUPA, Eugert (WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA) 0:07:54
94. RODRIGUEZ, Sergio (EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS) 0:07:54
95. AZKARATE, Iker (TEAM EUSKADI) 0:07:54
96. ROSA, Diego (TEAM SKY) 0:07:54
97. MONCASSIN, Maxime (WILIER TRIESTINA – SELLE IT) 0:07:54
98. BARRENETXEA, Ander (EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS) 0:07:54
99. FONZI, Giuseppe (WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA) 0:07:54
100. GENE, Yohann (DIRECT ENERGIE) 0:07:58
101. KOBAYASHI, Marino (NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI) 0:07:58
102. GAZZOLI, Michele (POLARTEC KOMETA) 0:07:58
103. BUSATO, Matteo (WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA) 0:08:02
104. MOSCHETTI, Matteo (POLARTEC KOMETA) 0:14:48