Michał Kwiatkowski (Team Sky) pokonał na finałowym podjeździe czwartego etapu Tour de Pologne w Szczyrku ubiegłorocznego zwycięzcę Dylana Teunsa (BMC) i objął pozycję lidera klasyfikacji generalnej! 

Na czwartym etapie tegorocznej edycji wyścigu Tour de Pologne kolarze wjechali w góry. Był to równocześnie najdłuższy odcinek – liczący 179 kilometrów z Jaworzna do Szczyrku. Na trasie znajdowały się cztery górskie premie I kategorii – dwa razy Zameczek i dwa razy Salmopol.

Ucieczkę dnia stworzyło trzech zawodników: Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice), Marek Rutkiewicz (reprezentacja Polski) oraz Bert Van Lerberghe (Cofidis).

Na pierwszym podjeździe pod Salmopol z ucieczki odpadł Van Lerberghe. Duet Tratnik/Rutkiewicz rozpoczął podjazd pod Zameczek z przewagą wynoszącą około 3,5 minuty.

Dwie pierwsze premie górskie wygrał Jan Tratnik, a tymczasem z peletonu próbowali atakować Sander Armée i Héctor Carretero, ale szybko zostali wchłonięci.

Zanim został doścignięty, Tratnik wygrał jeszcze trzecią premię górską i premię specjalną w Wiśle. Za jego plecami zaś utworzyła się druga, tym razem czteroosobowa, grupa pościgowa w składzie: Antonio Pedrero, Ivan Rovny, Georg Preidler oraz Patrick Konrad.

Uciekająca czwórka złapała Tratnika 18,5 kilometra przed metą, ale miała wówczas jedynie pół minuty przewagi nad peletonem, zatem ta akcja również nie miała szans na powodzenie.

Po raz ostatni na Salmopol wjechał cały peleton prowadzony przez zabójczy pociąg Team Sky z Michałem Kwiatkowskim, który jak zwykle zrobił selekcję od tyłu. Tempa nie utrzymał m.in. Maciej Paterski z reprezentacji Polski.

Na dojeździe do finałowej ścianki w czubie peletonu pojawili się m.in. Michał Kwiatkowski, Dylan Teuns i Simon Yates, ale jako pierwszy, już na początku podjazdu, przewagę zyskał Richard Carapaz. Na ostatnich 500 m, gdzie drastycznie wzrasta nachylenie na czoło wysforował się Michał Kwiatkowski. W tym momencie oczywiście nie było już na czele Ekwadorczyka.

Jako pierwszy zaczął finiszować ubiegłoroczny zwycięzca Dylan Teuns, ale “Kwiato” z profesorską klasą wyczekał Belga i we wspaniałym stylu sięgnął po etapowe zwycięstwo i żółtą koszulkę lidera!

Wyniki czwartego etapu:
1 KWIATKOWSKI Michal 43 SKY – 10s 04h 25′ 44” 20p
2 TEUNS Dylan 1 BMC – 6s + 00′ 03” 19p
3 BENNETT George 102 TLJ – 4s + 00′ 03” 18p
4 CHERNETSKI Sergei 73 AST + 00′ 03” 17p
5 MORENO Fernandez Daniel 121 EFD + 00′ 03” 16p
6 PINOT Thibaut 154 GFC + 00′ 03” 15p
7 OOMEN Sam 94 SUN + 00′ 06” 14p
8 GASPAROTTO Enrico 65 TBM + 00′ 06” 13p
9 HENAO MONTOYA Sergio Luis 42 SKY + 00′ 06” 12p
10 FORMOLO Davide 34 BOH + 00′ 06” 11p
11 DE PLUS Laurens 12 QST + 00′ 06” 10p
12 ARU Fabio 141 UAD + 00′ 06” 9p
13 BUCHMANN Emanuel 33 BOH + 00′ 06” 8p
14 DEVENYNS Dries 13 QST + 00′ 10” 7p
15 PREIDLER Georg 155 GFC + 00′ 14” 6p
16 BRAMBILLA Gianluca 132 TFS + 00′ 14” 5p
17 YATES Simon 27 MTS + 00′ 14” 4p
18 BETTIOL Alberto 2 BMC + 00′ 14” 3p
19 DILLIER Silvan 84 ALM + 00′ 14” 2p
20 DE TIER Floris 107 TLJ + 00′ 14” 1p
21 CIESLIK Pawel Piotr 193 CCC + 00′ 14”
22 LUTSENKO Alexey 74 AST + 00′ 18”
23 CARAPAZ Richard 54 MOV + 00′ 18”
24 SPILAK Simon 167 TKA + 00′ 21”
25 BAKELANTS Jan 81 ALM + 00′ 21”
26 DAVIES Scott 172 DDD + 00′ 21”
27 DE MARCHI Alessandro 3 BMC + 00′ 25”
28 CHEREL Mikael 83 ALM + 00′ 25”
29 FELLINE Fabio 133 TFS + 00′ 27”
30 PEDRERO Antonio 55 MOV + 00′ 27”
31 ROSSETTO Stephane 185 COF + 00′ 27”
32 ARMEE Sander 111 LTS + 00′ 27”
33 ZEITS Andrey 75 AST + 00′ 31”
34 CRAS Steff 161 TKA + 00′ 31”
35 SEPULVEDA Eduardo 57 MOV + 00′ 31”
36 VILLELLA Davide 77 AST + 00′ 35”
37 SCHLEGEL Michal 191 CCC + 00′ 35”
38 CAPECCHI Eros 11 QST + 00′ 39”
39 LAMBRECHT Bjorg 115 LTS + 00′ 39”
40 LE TURNIER Mathias 183 COF + 00′ 43”
41 HERRADA LOPEZ Jose 182 COF + 00′ 43”
42 MORTON Lachlan 175 DDD + 00′ 47”
43 ROVNY Ivan 205 GAZ + 00′ 47”
44 AGNOLI Valerio 61 TBM + 00′ 47”
45 HAGEN Edvald Boasson 174 DDD + 00′ 50”
46 SHAW James 116 LTS + 00′ 50”
47 KONRAD Patrick 36 BOH + 00′ 50”
48 OWSIAN Lukasz 195 CCC + 00′ 54”
49 NOVAK Domen 66 TBM + 00′ 54”
50 PETERS Nans 86 ALM + 00′ 59”
51 VINCENT Léo 157 GFC + 01′ 05”
52 PADUN Mark 67 TBM + 01′ 07”
53 PODLASKI Michal 214 NAT + 01′ 09”
54 O’CONNOR Ben 176 DDD + 01′ 14”
55 TEKLEHAIMANOT Daniel 186 COF + 01′ 15”
56 KACZMAREK Jakub 212 NAT + 01′ 15”
57 NYCH Artem 203 GAZ + 01′ 18”
58 HOLLENSTEIN Reto 164 TKA + 01′ 23”
59 CONTI Valerio 144 UAD + 01′ 26”
60 CHEVRIER Clément 82 ALM + 01′ 31”
61 BATTAGLIN Enrico 101 TLJ + 01′ 48”
62 KREUZIGER Roman 23 MTS + 01′ 53”
63 WYSS Danilo 7 BMC + 01′ 53”
64 MATOS Nuno 53 MOV + 02′ 34”
65 VANHOUCKE Harm 117 LTS + 02′ 34”
66 DENNIS Rohan 4 BMC + 02′ 56”
67 KENNAUGH Peter 35 BOH + 02′ 56”
68 SIVAKOV Pavel 45 SKY + 02′ 56”
69 BAK Ytting Lars 112 LTS + 03′ 00”
70 PUCCIO Salvatore 44 SKY + 03′ 05”
71 FARIA DA COSTA Rui Alberto 145 UAD + 03′ 08”
72 NIEMIEC Przemyslaw 146 UAD + 03′ 17”
73 PATERSKI Maciej 213 NAT + 03′ 33”
74 RAVASI Edward 147 UAD + 03′ 41”
75 ZAKHAROV Artyom 76 AST + 03′ 47”
76 MATE MARDONES Luis Angel 184 COF + 03′ 47”
77 STORER Michael 95 SUN + 04′ 24”
78 VERONA Quintanilla Carlos 26 MTS + 04′ 30”
79 BOLE Grega 62 TBM + 06′ 36”
80 GASTAUER Ben 85 ALM + 06′ 36”
81 VERVAEKE Louis 97 SUN + 06′ 36”
82 SHALUNOV Evgeny 206 GAZ + 06′ 48”
83 TRENTIN Matteo 25 MTS + 07′ 40”
84 DUCHESNE Antoine 153 GFC + 07′ 45”
85 MAGNUSSON Kim 123 EFD + 07′ 49”
86 CARRETERO Hector 52 MOV + 07′ 56”
87 ARCAS Jorge 51 MOV + 07′ 56”
88 VENTURINI Clément 87 ALM + 08′ 55”
89 RUTKIEWICZ Marek 215 NAT – 6s + 08′ 55”
90 ZIELIŃSKI Kamil 217 NAT + 08′ 55”
91 BERHANE Natnael 171 DDD + 08′ 55”
92 HOFLAND Moreno 114 LTS + 08′ 55”
93 ROELANDTS Jürgen 6 BMC + 08′ 55”
94 GIDICH Yevgeniy 72 AST + 08′ 59”
95 OWEN Logan 127 EFD + 09′ 11”
96 DOCKER Mitchell 122 EFD + 09′ 11”
97 BENEDETTI Cesare 32 BOH + 09′ 15”
98 PALUTA Michal 196 CCC + 09′ 15”
99 QUINTANA Dayer 56 MOV + 09′ 23”
100 RESTREPO VALENCIA Jhonatan 166 TKA + 09′ 23”
101 BYSTROM Sven Erik 142 UAD + 09′ 34”
102 BELKOV Maxim 162 TKA + 09′ 34”
103 TRATNIK Jan 197 CCC – 9s + 09′ 50”
104 SCHWARZMANN Michael 37 BOH + 09′ 51”
105 MODOLO Sacha 125 EFD + 09′ 58”
106 BONIFAZIO Niccolo 63 TBM + 10′ 11”
107 BOOM Lars 103 TLJ + 11′ 01”
108 GOLAS Michal 41 SKY + 11′ 33”
109 MORKOV Michael 16 QST + 11′ 33”
110 VAN HOECKE Gijs 104 TLJ + 11′ 33”
111 STANNARD Ian 46 SKY + 11′ 36”
112 LEEZER Thomas 105 TLJ + 11′ 44”
113 VAN POPPEL Boy 135 TFS + 11′ 50”
114 VAN POPPEL Danny 106 TLJ + 11′ 50”
115 BIZHIGITOV Zhandos 71 AST + 11′ 52”
116 NIZZOLO Giacomo 136 TFS + 12′ 01”
117 FIRSANOV Sergey 201 GAZ + 12′ 07”
118 BOUHANNI Nacer 181 COF + 17′ 40”
119 ACKERMANN Pascal 31 BOH + 17′ 40”
120 GREIPEL André 113 LTS + 17′ 40”
121 WISNIOWSKI Lukasz 47 SKY + 17′ 40”
122 SHILOV Sergei 207 GAZ + 17′ 40”
123 GARCIA Cortina Ivan 64 TBM + 17′ 40”
124 SABATINI Fabio 17 QST + 17′ 40”
125 BEPPU Fumiyuki 131 TFS + 17′ 40”
126 MEZGEC Luka 24 MTS + 17′ 40”
127 EDMONDSON Alexander 22 MTS + 17′ 40”
128 DELAGE Mickael 152 GFC + 17′ 40”
129 STACHOWIAK Adam 216 NAT + 17′ 40”
130 SARREAU Marc 156 GFC + 17′ 40”
131 BONNET William 151 GFC + 17′ 40”
132 ALBASINI Michael 21 MTS + 17′ 40”
133 HODEG CHAGUI Alvaro Jose 14 QST + 17′ 40”
134 DOMAGALSKI Karol 211 NAT + 17′ 40”
135 BIERMANS Jenthe 163 TKA + 17′ 40”
136 GRADEK Kamil 194 CCC + 17′ 40”
137 FRÖHLINGER Johannes 92 SUN + 17′ 40”
138 MARTINELLI Davide 15 QST + 17′ 40”
139 FOLIFOROV Alexander 202 GAZ + 17′ 40”
140 VENTER Jaco 177 DDD + 17′ 40”
141 EISEL Bernhard 173 DDD + 17′ 40”
142 CONSONNI Simone 143 UAD + 17′ 40”
143 FRAME Alex 134 TFS + 17′ 49”
144 FRANCZAK Pawel 192 CCC + 21′ 57”
145 PORSEV Alexander 204 GAZ + 21′ 57”
146 VAN LERBERGHE Bert 187 COF – 3s + 25′ 55”
147 CARDONA Tabares Julian 126 EFD + 30′ 07”
148 MCLAY Daniel 124 EFD + 34′ 06”
ROCHE Nicolas 5 BMC DNS
HAAS Nathan 165 TKA DNF
TEUNISSEN Mike 96 SUN DNF
BAUHAUS Phil 91 SUN DNF

Klasyfikacja generalna:
1 KWIATKOWSKI Michal 43 SKY 13h 51′ 22”
2 TEUNS Dylan 1 BMC 13h 51′ 30” + 00′ 08”
3 BENNETT George 102 TLJ 13h 51′ 32” + 00′ 10”
4 CHERNETSKI Sergei 73 AST 13h 51′ 36” + 00′ 14”
5 PINOT Thibaut 154 GFC 13h 51′ 36” + 00′ 14”
6 MORENO Fernandez Daniel 121 EFD 13h 51′ 36” + 00′ 14”
7 OOMEN Sam 94 SUN 13h 51′ 39” + 00′ 17”
8 GASPAROTTO Enrico 65 TBM 13h 51′ 39” + 00′ 17”
9 BUCHMANN Emanuel 33 BOH 13h 51′ 39” + 00′ 17”
10 ARU Fabio 141 UAD 13h 51′ 39” + 00′ 17”
11 FORMOLO Davide 34 BOH 13h 51′ 39” + 00′ 17”
12 HENAO MONTOYA Sergio Luis 42 SKY 13h 51′ 39” + 00′ 17”
13 DE PLUS Laurens 12 QST 13h 51′ 39” + 00′ 17”
14 DEVENYNS Dries 13 QST 13h 51′ 43” + 00′ 21”
15 YATES Simon 27 MTS 13h 51′ 47” + 00′ 25”
16 BRAMBILLA Gianluca 132 TFS 13h 51′ 47” + 00′ 25”
17 CIESLIK Pawel Piotr 193 CCC 13h 51′ 47” + 00′ 25”
18 PREIDLER Georg 155 GFC 13h 51′ 47” + 00′ 25”
19 DILLIER Silvan 84 ALM 13h 51′ 47” + 00′ 25”
20 DE TIER Floris 107 TLJ 13h 51′ 47” + 00′ 25”
21 BETTIOL Alberto 2 BMC 13h 51′ 47” + 00′ 25”
22 BAKELANTS Jan 81 ALM 13h 51′ 50” + 00′ 28”
23 LUTSENKO Alexey 74 AST 13h 51′ 51” + 00′ 29”
24 CARAPAZ Richard 54 MOV 13h 51′ 51” + 00′ 29”
25 SPILAK Simon 167 TKA 13h 51′ 54” + 00′ 32”
26 DAVIES Scott 172 DDD 13h 51′ 54” + 00′ 32”
27 DE MARCHI Alessandro 3 BMC 13h 51′ 55” + 00′ 33”
28 CHEREL Mikael 83 ALM 13h 51′ 58” + 00′ 36”
29 ROSSETTO Stephane 185 COF 13h 51′ 59” + 00′ 37”
30 FELLINE Fabio 133 TFS 13h 52′ 00” + 00′ 38”
31 PEDRERO Antonio 55 MOV 13h 52′ 00” + 00′ 38”
32 ARMEE Sander 111 LTS 13h 52′ 00” + 00′ 38”
33 CRAS Steff 161 TKA 13h 52′ 04” + 00′ 42”
34 ZEITS Andrey 75 AST 13h 52′ 04” + 00′ 42”
35 SEPULVEDA Eduardo 57 MOV 13h 52′ 04” + 00′ 42”
36 SCHLEGEL Michal 191 CCC 13h 52′ 08” + 00′ 46”
37 VILLELLA Davide 77 AST 13h 52′ 08” + 00′ 46”
38 CAPECCHI Eros 11 QST 13h 52′ 12” + 00′ 50”
39 LAMBRECHT Bjorg 115 LTS 13h 52′ 12” + 00′ 50”
40 LE TURNIER Mathias 183 COF 13h 52′ 14” + 00′ 52”
41 HERRADA LOPEZ Jose 182 COF 13h 52′ 16” + 00′ 54”
42 ROVNY Ivan 205 GAZ 13h 52′ 20” + 00′ 58”
43 AGNOLI Valerio 61 TBM 13h 52′ 20” + 00′ 58”
44 MORTON Lachlan 175 DDD 13h 52′ 20” + 00′ 58”
45 HAGEN Edvald Boasson 174 DDD 13h 52′ 23” + 01′ 01”
46 KONRAD Patrick 36 BOH 13h 52′ 23” + 01′ 01”
47 SHAW James 116 LTS 13h 52′ 23” + 01′ 01”
48 OWSIAN Lukasz 195 CCC 13h 52′ 27” + 01′ 05”
49 NOVAK Domen 66 TBM 13h 52′ 27” + 01′ 05”
50 PETERS Nans 86 ALM 13h 52′ 32” + 01′ 10”
51 VINCENT Léo 157 GFC 13h 52′ 38” + 01′ 16”
52 PADUN Mark 67 TBM 13h 52′ 40” + 01′ 18”
53 PODLASKI Michal 214 NAT 13h 52′ 42” + 01′ 20”
54 O’CONNOR Ben 176 DDD 13h 52′ 47” + 01′ 25”
55 KACZMAREK Jakub 212 NAT 13h 52′ 48” + 01′ 26”
56 TEKLEHAIMANOT Daniel 186 COF 13h 52′ 48” + 01′ 26”
57 NYCH Artem 203 GAZ 13h 52′ 51” + 01′ 29”
58 HOLLENSTEIN Reto 164 TKA 13h 52′ 56” + 01′ 34”
59 CONTI Valerio 144 UAD 13h 52′ 59” + 01′ 37”
60 CHEVRIER Clément 82 ALM 13h 53′ 04” + 01′ 42”
61 BATTAGLIN Enrico 101 TLJ 13h 53′ 21” + 01′ 59”
62 KREUZIGER Roman 23 MTS 13h 53′ 26” + 02′ 04”
63 WYSS Danilo 7 BMC 13h 53′ 26” + 02′ 04”
64 MATOS Nuno 53 MOV 13h 54′ 07” + 02′ 45”
65 VANHOUCKE Harm 117 LTS 13h 54′ 07” + 02′ 45”
66 SIVAKOV Pavel 45 SKY 13h 54′ 29” + 03′ 07”
67 DENNIS Rohan 4 BMC 13h 54′ 29” + 03′ 07”
68 KENNAUGH Peter 35 BOH 13h 54′ 29” + 03′ 07”
69 BAK Ytting Lars 112 LTS 13h 54′ 33” + 03′ 11”
70 PUCCIO Salvatore 44 SKY 13h 54′ 38” + 03′ 16”
71 FARIA DA COSTA Rui Alberto 145 UAD 13h 54′ 41” + 03′ 19”
72 NIEMIEC Przemyslaw 146 UAD 13h 54′ 50” + 03′ 28”
73 PATERSKI Maciej 213 NAT 13h 55′ 06” + 03′ 44”
74 RAVASI Edward 147 UAD 13h 55′ 14” + 03′ 52”
75 ZAKHAROV Artyom 76 AST 13h 55′ 20” + 03′ 58”
76 MATE MARDONES Luis Angel 184 COF 13h 55′ 20” + 03′ 58”
77 STORER Michael 95 SUN 13h 55′ 57” + 04′ 35”
78 VERONA Quintanilla Carlos 26 MTS 13h 56′ 03” + 04′ 41”
79 VERVAEKE Louis 97 SUN 13h 58′ 09” + 06′ 47”
80 BOLE Grega 62 TBM 13h 58′ 09” + 06′ 47”
81 GASTAUER Ben 85 ALM 13h 58′ 09” + 06′ 47”
82 TRENTIN Matteo 25 MTS 13h 59′ 09” + 07′ 47”
83 DUCHESNE Antoine 153 GFC 13h 59′ 18” + 07′ 56”
84 ARCAS Jorge 51 MOV 13h 59′ 29” + 08′ 07”
85 CARRETERO Hector 52 MOV 13h 59′ 29” + 08′ 07”
86 RUTKIEWICZ Marek 215 NAT 14h 00′ 22” + 09′ 00”
87 SHALUNOV Evgeny 206 GAZ 14h 00′ 26” + 09′ 04”
88 VENTURINI Clément 87 ALM 14h 00′ 28” + 09′ 06”
89 ROELANDTS Jürgen 6 BMC 14h 00′ 28” + 09′ 06”
90 ZIELIŃSKI Kamil 217 NAT 14h 00′ 28” + 09′ 06”
91 BERHANE Natnael 171 DDD 14h 00′ 28” + 09′ 06”
92 GIDICH Yevgeniy 72 AST 14h 00′ 32” + 09′ 10”
93 PALUTA Michal 196 CCC 14h 00′ 42” + 09′ 20”
94 HOFLAND Moreno 114 LTS 14h 00′ 54” + 09′ 32”
95 QUINTANA Dayer 56 MOV 14h 00′ 56” + 09′ 34”
96 RESTREPO VALENCIA Jhonatan 166 TKA 14h 00′ 56” + 09′ 34”
97 BYSTROM Sven Erik 142 UAD 14h 01′ 07” + 09′ 45”
98 TRATNIK Jan 197 CCC 14h 01′ 14” + 09′ 52”
99 MODOLO Sacha 125 EFD 14h 01′ 31” + 10′ 09”
100 BONIFAZIO Niccolo 63 TBM 14h 01′ 44” + 10′ 22”
101 MORKOV Michael 16 QST 14h 03′ 06” + 11′ 44”
102 GOLAS Michal 41 SKY 14h 03′ 06” + 11′ 44”
103 VAN HOECKE Gijs 104 TLJ 14h 03′ 06” + 11′ 44”
104 STANNARD Ian 46 SKY 14h 03′ 09” + 11′ 47”
105 LEEZER Thomas 105 TLJ 14h 03′ 17” + 11′ 55”
106 VAN POPPEL Danny 106 TLJ 14h 03′ 23” + 12′ 01”
107 SCHWARZMANN Michael 37 BOH 14h 03′ 24” + 12′ 02”
108 NIZZOLO Giacomo 136 TFS 14h 03′ 30” + 12′ 08”
109 BELKOV Maxim 162 TKA 14h 03′ 33” + 12′ 11”
110 FIRSANOV Sergey 201 GAZ 14h 03′ 40” + 12′ 18”
111 VAN POPPEL Boy 135 TFS 14h 03′ 49” + 12′ 27”
112 BIZHIGITOV Zhandos 71 AST 14h 04′ 19” + 12′ 57”
113 DOCKER Mitchell 122 EFD 14h 04′ 19” + 12′ 57”
114 BOOM Lars 103 TLJ 14h 04′ 57” + 13′ 35”
115 BENEDETTI Cesare 32 BOH 14h 05′ 47” + 14′ 25”
116 OWEN Logan 127 EFD 14h 06′ 21” + 14′ 59”
117 HODEG CHAGUI Alvaro Jose 14 QST 14h 08′ 51” + 17′ 29”
118 ACKERMANN Pascal 31 BOH 14h 08′ 53” + 17′ 31”
119 BIERMANS Jenthe 163 TKA 14h 08′ 56” + 17′ 34”
120 GREIPEL André 113 LTS 14h 09′ 06” + 17′ 44”
121 CONSONNI Simone 143 UAD 14h 09′ 13” + 17′ 51”
122 BOUHANNI Nacer 181 COF 14h 09′ 13” + 17′ 51”
123 SARREAU Marc 156 GFC 14h 09′ 13” + 17′ 51”
124 GARCIA Cortina Ivan 64 TBM 14h 09′ 13” + 17′ 51”
125 FRÖHLINGER Johannes 92 SUN 14h 09′ 13” + 17′ 51”
126 DELAGE Mickael 152 GFC 14h 09′ 13” + 17′ 51”
127 WISNIOWSKI Lukasz 47 SKY 14h 09′ 13” + 17′ 51”
128 MEZGEC Luka 24 MTS 14h 09′ 13” + 17′ 51”
129 BEPPU Fumiyuki 131 TFS 14h 09′ 13” + 17′ 51”
130 BONNET William 151 GFC 14h 09′ 13” + 17′ 51”
131 MARTINELLI Davide 15 QST 14h 09′ 13” + 17′ 51”
132 SABATINI Fabio 17 QST 14h 09′ 13” + 17′ 51”
133 SHILOV Sergei 207 GAZ 14h 09′ 13” + 17′ 51”
134 DOMAGALSKI Karol 211 NAT 14h 09′ 13” + 17′ 51”
135 VENTER Jaco 177 DDD 14h 10′ 07” + 18′ 45”
136 STACHOWIAK Adam 216 NAT 14h 10′ 34” + 19′ 12”
137 EDMONDSON Alexander 22 MTS 14h 11′ 20” + 19′ 58”
138 FOLIFOROV Alexander 202 GAZ 14h 11′ 22” + 20′ 00”
139 PORSEV Alexander 204 GAZ 14h 13′ 30” + 22′ 08”
140 FRAME Alex 134 TFS 14h 13′ 46” + 22′ 24”
141 FRANCZAK Pawel 192 CCC 14h 14′ 24” + 23′ 02”
142 GRADEK Kamil 194 CCC 14h 15′ 04” + 23′ 42”
143 MAGNUSSON Kim 123 EFD 14h 15′ 10” + 23′ 48”
144 ALBASINI Michael 21 MTS 14h 15′ 58” + 24′ 36”
145 EISEL Bernhard 173 DDD 14h 16′ 34” + 25′ 12”
146 VAN LERBERGHE Bert 187 COF 14h 17′ 25” + 26′ 03”
147 CARDONA Tabares Julian 126 EFD 14h 29′ 32” + 38′ 10”
148 MCLAY Daniel 124 EFD 14h 32′ 09” + 40′ 47”