fot. Dimension Data

Zwycięzca Amstel Gold Race 2018 Michael Valgren podpisał dwuletni kontrakt z Dimension Data. 26-letni Duńczyk ma wzmocnić skład drużyny z RPA przede wszystkim podczas klasyków. 

Valgren (obecnie Astana) ma na koncie sześć zwycięstw na poziomie World Tour, ale jak dotychczas jego najlepszym sezonem jest bieżący. W lutym, po ataku 2 kilometry przed metą, wygrał Omloop Het Nieuwsblad, był czwarty w Ronde van Vlaanderen, a później odniósł wspaniałe zwycięstwo w Amstel Gold Race.

Jestem bardzo zadowolony, że dołączę do drużyny Dimension Data. To dla mnie wielka szansa, ponieważ skład budowany jest z myślą o wyścigach klasycznych. Nie mogę doczekać się współpracy z chłopkami.

Jest jeszcze jeden powód, dla którego jestem dumny z dołączenia do Dimension Data – to misja tej drużyna polegająca na dystrybuowaniu rowerów w ramach fundacji Qhubeka. To wspaniała sprawa i cieszę się, że będę mógł się w to włączyć.

Z niecierpliwością czekam również na to, aż przesiądę się na rower BMC, ponieważ sprzęt jest w dzisiejszych czasach czymś bardzo ważnym. W tej sprawie, Dimension Data znajduje się na szczycie

– powiedział Michael Valgren oficjalnej stronie internetowej drużyny Dimension Data.

Wyżej wymienione sukcesy, które Valgren odniósł kolarską wiosną, zostały poparte solidnymi występami w Critérium du Dauphiné oraz w Tour de France. We francuskim wielkim tourze Duńczyk zanotował trzy miejsca w pierwszej dziesiątce.

Pomimo młodego wieku, Michael cieszy się w peletonie szacunkiem. Posiada wysokie umiejętności taktyczne, jest ogromnie skoncentrowany na detalach technicznych i sprzętowych oraz po prostu jest zdeterminowany, by zwyciężać. Podpisanie z nim kontraktu jest dla nas bardzo znaczące i nie mogę się doczekać rozpoczęcia z nim współpracy

– dodał Rolf Aldag, szef trenerów w drużynie Dimension Data.