fot. Dimension Data

Mistrz Wielkiej Brytanii Connor Swift, Matteo Sobrero oraz Kent Main rozpoczynają staż w Dimension Data. Wokół drużyny z RPA krążą również plotki transferowe, m.in. o podpisaniu kontraktu ze zwycięzcą Amstel Gold Race – Michaelem Valgrenem (Astana). 

Najjaśniejszą gwiazdą spośród trzech nowych stażystów z pewnością jest Connor Swift. A jeśli nie gwiazdą, to przynajmniej kolarzem, który w ostatnim czasie zwrócił na siebie wielką uwagę pokonując kolarzy z World Touru w walce o trykot mistrza Wielkiej Brytanii. 22-latek ściga się w kontynentalnej ekipie Madison Genesis.

Włoch Matteo Sobrero i Południowoafrykańczyk Kent Main wywodzą się z młodzieżowego zaplecza drużyny Dimension Data – Dimension Data for Qhubeka. Sobrero obok licznych miejsc w top 10 wyścigów U23 zanotował w czerwcu zwycięstwo w Coppa della Pace, natomiast Main, pełniąc rolę pomocnika, pomógł wywalczyć swoim liderom kilka miejsc na podium.

Podopiecznym Douglasa Rydera nie idzie w tym sezonie najlepiej. Przyczyną są przede wszystkim problemy zdrowotne czołowych zawodników. W związku z tym kierownictwo drużyny musi solidnie przepracować czas okna transferowego, by stworzyć skład będący w stanie uzbierać w przyszłym sezonie więcej niezbędnych punktów UCI i zadowolić sponsorów.

W piątek kontrakt z drużyną podpisał zwycięzca Amstel Gold Race – Michael Valgren. Nowym zawodnikiem ma być rówież Danilo Wyss, który jeździ obecnie na rowerach marki BMC, która to marka od nowego roku ma być oficjalnym dostawcą sprzętu dla ekipy Dimension Data.

Bez kontraktów na rok 2019 pozostają również Mark Cavendish, Edvald Boasson Hagen, Bernie Eisel oraz Mark Renshaw, ale podobno wszyscy mają pozostać w pierwszej na świecie drużynie World Tour zarejestrowanej w RPA.