Tour of Antalya

Kolejne ekipy potwierdziły nazwiska stażystów, którzy dołączyli do nich od początku sierpnia.

Drużyna Trek – Segafredo zaanonsowała dwa nazwiska, a są nimi Matteo Moschetti i Michel Ries. Natomiast Bryan Chaves spróbuje do siebie przekonać włodarzy Mitchelton – Scott.

Włoch Moschetti (Polartec-Kometa) to zdecydowanie objawienie tego sezonu wśród sprinterów młodszego pokolenia. Ma na swoim koncie kilka zwycięstw, w tym podczas ZLM tour czy po dwa razy na etapach Tour of Antalya i Tour de Normandie. 21. letni zawodnik ma już podpisany kontrakt z ekipą Trek – Segafredo na kolejne dwa sezony.

Rok młodszy Luksemburczyk Ries (Polartec-Kometa) pokazywał się już z dobrej strony w wyścigach juniorskich. Wygrywał mistrzostwa swojego kraju i notował solidne wyniki na prestiżowych GP Gènèral Patton i Trofeo Karlsberg. Teraz będzie chciał pokazać swoje umiejętności u boku bardziej doświadczonych kolarzy.

Brat Estebana Chaves, Brayan ( Mitchelton – BikeExchange) już za trzy dni zaprezentuje się w koszulce Mitchelton – Scott na trasie Tour of Utah. Do tej pory Kolumbijczyk zdobywał doświadczeni w wyścigach orlików, ale jest pełny optymizmu przed postawieniem kolejnego kroku w karierze:

To kolejne moje spełnione marzenie. Nie mogę się już doczekać startu w nowej ekipie podczas wyścigu w USA. Mam nadzieję, że zdobyte w ostatnich miesiącach doświadczenie będzie procentowało także na wyższym szczeblu.