© João Fonseca

Szwajcarska ekipa przedłużyła kolejne kontrakty, a na stażu pojawi się Rosjanin z Lokosphinx.

Willie Smit oraz Viacheslav Kuznetsov podpisali nowe umowy, które związały ich z Katusha – Alpecin na kolejny sezon. Reprezentant Południowej Afryki jest mistrzem swojego kontynentu z ubiegłego sezonu, a bardzo dobrze zaprezentował się podczas Vuelta Ciclista a la Region de Murcia Costa Calida, gdzie zajął ósme miejsce.

Natomiast doświadczony Rosjanin od początku swojej kariery przywdziewa koszulkę Katiuszy. Teraz Kuznetsov świetnie radzi sobie na trasie Tour de Wallonie, a w swoim palmares ma trzecie miejsce w Gent – Wevelgem in Flanders Fields.

Stażystą w ekipie został 23. letni kolarz Lokosphinx – Dmitry Strakhov. W tym sezonie wygrał on dwa etapy Volta ao Alentejo, a także był najlepszy na pierwszym odcinku Vuelta Asturias Julio Alvarez Mendo, gdzie pokonał między innymi Richarda Carapaza (Movistar).

Menedżer ekipy José Azevedo z nadzieją patrzy w przyszłość w aspekcie Strakhova:

Od dwóch lat przyglądam się jego wynikom. Świetnie radzi sobie na trudniejszych finiszach i może zostać dobrym kolarzem na klasyki. Już pokazał spory potencjał, a liczę, że na stażu przekona nas do siebie jeszcze bardziej. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli to zaproponujemy mu dwuletni kontrakt.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments