fot. Katusha - Alpecin

Miniony sezon, a szczególnie Vuelta a Espana, był bardzo udany dla zespołu Burgos-BH. Zespół chce poprawiać swoje rezultaty i dlatego zakontraktował pięciu nowych kolarzy.

Po zniknięciu z peletonu Team Katusha-Alpecin długo nowego pracodawcy szukał Willie Smit. Kolarz z RPA przeszedł z World Touru do prokontynentalnej ekipy z Burgos. Smit w Katushy jeździł przez dwa lata. Na tegorocznej Vuelcie zadebiutował w Wielkim Tourze. W nowym sezonie powinien dostać więcej szans na zwycięstwa etapowe niż w Katusha-Alpecin.

Willie Smit może mówić o spadku do niższej dywizji. W innej sytuacji są pozostali nowi kolarze Burgos-BH, którzy przeszli z grup kontynentalnych. Wśród nich jest jeden z talentów holenderskiego kolarstwa, Alex Molenaar. 20-latek wygrał w tym sezonie Turul Romaniei w barwach Monkey Town-a Bloc CT.

Do hiszpańskiego zespołu dołączył także Juan Felipe Osorio. Kolumbijczyk ostatnio jeździł w UD Oliveirense/InOutbuild, ale wcześniej był kolarzem Manzana Postobon. Pozostali dwaj zawodnicy to Hiszpanie. Isaac Canton ścigał się dla Kometa Cycling Team, który ma za zadanie wyszukiwać talenty. Wyniki 23-latka (na czele z 9. miejscem na Prueba Villafranca-Ordiziako Klasika) w minionym sezonie były obiecujące. Do Burgos-BH z Radio Popular Boavista przeszedł również 27-letni Pablo Guerrero.

Poprzedni artykułMP w Dusznikach-Zdroju, czyli powtórka ze Świdnicy?
Następny artykułTest roweru Romet Boreas 2
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments