fot. Quick-Step Floors / Getty Images

Uciekinier dnia Julian Alaphilippe (Quick-Step Floors) osiągnął podwójny sukces – wygrał dziesiąty etap i objął prowadzenie w klasyfikacji górskiej! Wszystko to osiągnął dzięki ofensywnej i odważnej jeździe. Pozycję lidera klasyfikacji generalnej utrzymał Greg Van Avermaet (BMC). 

Dziesiąty etap wyścigu Tour de France zainaugurował prawdziwe góry. Na dystansie prawie 159 kilometrów organizatorzy zaplanowali pięć górskich premii – jedną czwartej kategorii, trzy pierwszej kategorii i jedną kategorii HC. Szczyt ostatniej z nich – Col de la Colombiere – dzieliło od mety 15 kilometrów.

Gdy kolarze wjeżdżali na pierwszą w dniu dzisiejszym premię górską, wciąż krystalizowała się ucieczka dnia. W tym zamieszaniu jeden punkt do klasyfikacji górskiej zdobył Julian Alaphilippe.

Z kolei jedyną lotną premię wygrał lider klasyfikacji punktowej Peter Sagan i wówczas stworzył się już dwudziestoosobowy odjazd dnia w składzie: Julian Alaphilippe, Philippe Gilbert (Quick-Step Floors), Peter SaganLukas Pöstlberger (BORA-hansgrohe), lider wyścigu Greg Van Avermaet (BMC), Lilian CalmejaneRein Taaramäe (Direct Energie), Serge Pauwels, Tom-Jelte Slagter (Dimension Data), Arthur Vichot, David Gaudu (Groupama-FDJ), Guillaume MartinThomas Degand (Wanty-Grupe Gobert), Tony Gallopin (AG2R), Jack Bauer, Daryl Impey (Mitchelton-Scott), Elie Gesbert, Amaël Moinard (Fortuneo-Samsic), Robert Gesink (LottoNL-Jumbo) oraz Ion Izagirre (Bahrain-Merida).

Po premii górskiej Col de la Croix Fry, którą wygrał Rudy Molard, na czele pozostało jedynie ośmiu kolarzy: Van Avermaet, Moinard, Molard, Gilbert, Taaramäe, Gaudu, Pöstlberger i Pauwels.

Po kolejnym podjeździe ucieczka znowu powiększyła się do kilkunastu zawodników. Tymczasem wirtualne przewodnictwo w klasyfikacji górskiej objął Alaphilippe.

35 kilometrów przed metą, czyli na podjeździe pod Col de Romme, z peletonu zaatakował ubiegłoroczny król gór – Warren Barguil. Z kolei z ucieczki samotną akcję podjął Taaramäe.

Estończyk radził sobie dużo lepiej niż szybko doścignięty przez peleton Barguil. 1800 metrów dojechał do niego aktywnie i bardzo dobrze jadący Julian Alaphilippe. Francuz wygrał kolejną górską premię, następnie poczekał na Taaramäe, ale ten nie był w stanie dotrzymać mu koła na zjeździe.

W związku z powyższym Alaphilippe samotnie ruszył na szczyt Colombiere, powiększając przewagę zarówno nad Reinem Taaramäe, jak i nad resztą rywali.

Tymczasem ciężar pracy w peletonie wzięła na siebie drużyna Sky. Bardzo długo pracował Luke Rowe, następnie stery przejął Jonathan Castroviejo i wreszcie Michał Kwiatkowski. Brytyjczycy jak zwykle zastosowali taktykę “selekcja od tyłu”.

Zwycięzca tegorocznej Walońskiej Strzały jechał po swoje – premia górska Col de la Colombiere również padła jego łupem. Zjazdy, na których czuje się bardzo dobrze pokonał bez problemu i samotnie przekroczył linię mety, wieńcząc w ten sposób piękny dla siebie dzień.

Faworyci do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej lekko podzielili się pod sam koniec Colombiere. Tam niestety koło puścił m.in. Rafał Majka i później, na zjeździe nie dał rady dojść do grupy, w której jechało najwięcej jego rywali. Polak przyjechał razem z m.in. Ilnurem Zakarinem i Bauke Mollemą, z liczącą 50 sekund stratą.

Wyniki dziesiątego etapu:

1 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors 4:25:27
2 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida 0:01:34
3 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie 0:01:40
4 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:01:44
5 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
6 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:02:24
7 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 0:03:23
8 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo
9 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
10 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
11 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
12 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
13 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
14 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
15 Chris Froome (GBr) Team Sky
16 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
17 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
18 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
19 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
20 Mikel Landa (Spa) Movistar Team
21 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
22 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale
23 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert 0:03:28
24 Egan Bernal (Col) Team Sky 0:03:38
25 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo 0:03:55
26 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 0:04:14
27 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
28 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
29 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott
30 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
31 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
32 Rafal Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
33 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:04:26
34 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:05:59
35 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:08:14
36 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo
37 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ 0:09:47
38 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb 0:10:52
39 Jesus Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits
40 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
41 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin
42 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
43 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
44 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
45 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
46 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic 0:10:57
47 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott 0:11:25
48 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky
49 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic 0:12:11
50 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data
51 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates
52 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic
53 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic 0:14:54
54 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:15:02
55 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb 0:15:03
56 Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert 0:17:42
57 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates 0:17:47
58 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale 0:18:25
59 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb 0:18:52
60 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
61 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert
62 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
63 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert
64 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ
65 Chad Haga (USA) Team Sunweb
66 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
67 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
68 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
69 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
70 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo
71 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
72 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott
73 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team
74 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
75 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
76 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team
77 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky
78 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:21:28
79 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits
80 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
81 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo
82 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo
83 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team
84 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo 0:21:33
85 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 0:22:36
86 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert
87 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors
88 Marc Soler (Spa) Movistar Team 0:24:28
89 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale 0:25:03
90 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
91 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb
92 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic
93 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic
94 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis, Solutions Credits
95 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team
96 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
97 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
98 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal
99 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
100 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
101 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic
102 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
103 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates
104 Pawel Poljanski (Pol) Bora-Hansgrohe
105 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
106 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits
107 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team
108 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
109 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
110 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
111 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
112 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
113 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott 0:25:23
114 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott
115 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 0:26:29
116 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe
117 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:27:50
118 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
119 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
120 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
121 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
122 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
123 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
124 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ
125 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
126 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
127 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors
128 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates
129 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
130 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe
131 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors
132 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
133 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ
134 Luke Rowe (GBr) Team Sky
135 Jay Thomson (RSA) Dimension Data
136 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
137 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
138 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
139 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
140 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida
141 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
142 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
143 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie
144 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
145 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
146 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ
147 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
148 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie
149 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
150 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
151 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Samsic
152 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates
153 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
154 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott 0:29:56
155 Julien Vermote (Bel) Dimension Data 0:34:02
156 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
157 Amund Grøndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo
158 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert
159 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
160 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
161 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
162 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin
163 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott
164 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo
165 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
DNS Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
DNS Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal

Klasyfikacja generalna po dziesięciu etapach:

1 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 40:34:28
2 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:02:22
3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 0:03:10
4 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:03:12
5 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 0:03:20
6 Chris Froome (GBr) Team Sky 0:03:21
7 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
8 Mikel Landa (Spa) Movistar Team
9 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 0:03:27
10 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo 0:03:36
11 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 0:03:42
12 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo 0:03:45
13 Rafal Majka (Pol) Bora-Hansgrohe 0:04:02
14 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:11
15 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 0:04:28
16 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 0:04:29
17 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 0:05:01
18 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 0:05:12
19 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
20 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida 0:05:18
21 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:05:41
22 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:07:08
23 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott 0:07:11
24 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida 0:08:06
25 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 0:10:59
26 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic 0:11:50
27 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:11:51
28 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors 0:12:05
29 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert 0:12:53
30 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:13:09
31 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:15:01
32 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:15:13
33 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic 0:17:27
34 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic 0:19:33
35 Egan Bernal (Col) Team Sky 0:19:46
36 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates 0:19:58
37 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 0:21:21
38 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:21:29
39 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors 0:21:36
40 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie 0:21:50
41 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb 0:22:56
42 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo 0:23:33
43 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott 0:24:02
44 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie 0:24:03
45 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ 0:25:49
46 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ 0:26:41
47 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ 0:27:23
48 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data 0:27:46
49 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 0:27:53
50 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 0:29:08
51 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale 0:30:30
52 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team 0:30:58
53 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:32:06
54 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data 0:32:11
55 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale 0:32:14
56 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:32:55
57 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team 0:33:38
58 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida 0:33:55
59 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale 0:34:35
60 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 0:34:49
61 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team 0:34:58
62 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe 0:34:59
63 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin 0:35:39
64 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert 0:37:46
65 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida 0:37:54
66 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert 0:38:25
67 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo 0:38:41
68 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:40:05
69 Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert 0:40:19
70 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin 0:40:31
71 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb 0:41:38
72 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo 0:41:50
73 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo 0:41:54
74 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:42:22
75 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb 0:43:38
76 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:43:48
77 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:43:55
78 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ 0:44:14
79 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 0:44:20
80 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal 0:44:22
81 Jesus Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:45:00
82 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors 0:45:09
83 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida 0:45:31
84 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb 0:46:22
85 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:46:35
86 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 0:46:39
87 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo 0:47:03
88 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team 0:47:25
89 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe 0:47:39
90 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo 0:48:03
91 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates 0:48:46
92 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo 0:48:55
93 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:49:12
94 Marc Soler (Spa) Movistar Team 0:49:20
95 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:49:52
96 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 0:50:07
97 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott 0:50:17
98 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert 0:50:29
99 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott 0:50:31
100 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
101 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic 0:50:50
102 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Samsic 0:50:54
103 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:50:55
104 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida 0:51:10
105 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 0:51:35
106 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic 0:51:40
107 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:52:37
108 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale
109 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert 0:53:54
110 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie 0:54:14
111 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:54:34
112 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida 0:54:38
113 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic 0:54:41
114 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott 0:55:32
115 Pawel Poljanski (Pol) Bora-Hansgrohe 0:55:59
116 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin 0:56:09
117 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:56:20
118 Gianni Moscon (Ita) Team Sky 0:58:31
119 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 0:59:29
120 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal 1:00:22
121 Julien Vermote (Bel) Dimension Data 1:00:23
122 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors 1:01:34
123 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 1:01:37
124 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ 1:01:42
125 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 1:01:59
126 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors 1:02:10
127 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 1:02:12
128 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ 1:02:21
129 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors 1:02:30
130 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ 1:02:54
131 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott 1:02:55
132 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 1:02:56
133 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 1:03:30
134 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team 1:03:34
135 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott 1:04:42
136 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team 1:04:56
137 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic 1:05:26
138 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky 1:05:46
139 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 1:06:11
140 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert 1:07:08
141 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 1:07:15
142 Luke Rowe (GBr) Team Sky 1:08:03
143 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits 1:08:22
144 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal 1:09:00
145 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie 1:09:25
146 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:09:28
147 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:09:49
148 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data 1:11:00
149 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert 1:11:19
150 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
151 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates 1:11:39
152 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe 1:12:01
153 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie 1:15:49
154 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis, Solutions Credits 1:16:17
155 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ 1:16:23
156 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin 1:19:26
157 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 1:20:46
158 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:21:24
159 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo 1:24:49
160 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo 1:28:09
161 Jay Thomson (RSA) Dimension Data 1:28:35
162 Amund Grøndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo 1:29:24
163 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data 1:29:30
164 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin 1:32:16
165 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 1:46:07