LottoNL-Jumbo/Cor Vos ©

Ekipa LottoNL – Jumbo przedłużyła kontrakty z dwoma swoimi zawodnikami.

Holenderska drużyna ogłosiła dzisiaj, że George Bennett pozostanie w jej składzie jeszcze trzy sezony, a Antwan Tolhoek kolejne dwa lata.

Nowozelandczyk Bennett jest doskonale znany polskim kibicom zwłaszcza z tego, że w ubiegłym sezonie na trasie Amgen Tour of California pokonał Rafała Majkę. W tym sezonie może pochwalić się między innymi ósmą pozycją w klasyfikacji generalnej Giro d’Italia. Zawodnik nie ukrywa zadowolenia z powodu podpisania nowego kontraktu:

Czuję się tutaj jak w domu i bardzo się cieszę, że mogę pozostać w tej atmosferze kolejne kilka lat. Rozwinąłem się jako zawodnik, a zespół uwierzył we mnie. Pokazałem podczas Giro, że jestem w stanie walczyć o dobre miejsca także na wielki tourach.

Antwan Tolhoek miał pewne problemy na początku sezonu, ale nie przeszkodziło to włodarzom ekipy, aby przedstawić mu nową propozycję kontraktu. 24. letni Holender to czwarty zawodnik ubiegłorocznego Japan Cup Cycle Road Race, a w tym sezonie zajął drugie miejsce w klasyfikacji młodzieżowej Abu Dhabi Tour. Menedżer Richard Plugge cieszy się, że zatrzymał na dłużej tego kolarza w swojej ekipie:

Antwan ma potencjał i liczymy, że wkrótce przełoży się to na dobre wyniki. Z roku na rok robi coraz większe postępy i nie mogliśmy sobie pozwolić, aby stracić takiego zawodnika. To część naszego planu rozwoju młodych kolarzy.