Po pasjonującej walce na ostatnim podjeździe Paweł Cieślik (CCC Sprandi Polkowice) musiał uznać wyższość Antonio Nibalego (Bahrain Merida)! Dla Włocha to pierwsze zwycięstwo w zawodowej karierze.

Siódmy odcinek austriackiego wyścigu został rozegrany na pagórkowatej rundzie, a metę organizatorzy umiejscowili na czterokilometrowym podjeździe pod Sonntagberg.

Cały odcinek nie był stosunkowo długi, a to zachęciło sporo zawodników do akcji zaczepnych. Pierwszy odjazd liczył pięciu zawodników, a gdy ich przewaga wynosiła już około minuty do czołówki przeskoczył także Paweł Cieślik (CCC Sprandi Polkowice). Po pierwszym przejeździe przez linię mety na przedzie znajdowało się już 13 kolarzy wśród których m. in. był Matej Mohorić (Bahrain Merida).

Na górskich premiach walkę głównie toczył prowadzący w klasyfikacji na najlepszego górala Aaron Gate (Aqua Blue) z Davide Orrico (Vorarlberg). Przewaga czołówki wahała się między półtorej, a trzema minutami i za każdym razem, gdy strata peletonu malała to kolejni zawodnicy próbowali przeskoczyć do ucieczki. Nieco ponad 30 kilometrów przed metą do prowadzącej grupy dołączył Lachlan Morton (Dimension Data), a na samotny atak zdecydował się Julian Cardona (EF-Drapac).

Akcja Kolumbijczyka nie trwała jednak zbyt długo. Po kilku kilometrach do samotnego zawodnika EF-Drapac doskoczyli Mohoric oraz Artem Nych (Gazprom-Rusvelo) i zostawili Cardonę, a chwilę później do prowadzącej dwójki dojechał także Paweł Cieślik oraz Antonio Nibali (Bahrain-Merida).

Na zjazdach do ataku ruszył Mohoric i zostawił pozostałą trójkę około 15 sekund za sobą. Długo wydawało się, że Słoweniec da radę samotnie dojechać do mety, ale już na finałowym podjeździe, głównie za sprawą pracy wykonywanej przez Cieślika, został doścignięty przez grupkę pościgową. Niemal natychmiast akcję kolegi z ekipy skontrował Nibali, a na jego kole utrzymał się już tylko zawodnik CCC Sprandi Polkowice.

Ta dwójka stoczyła emocjonującą walkę na ostatnich kilkuset metrach. Gdy wydawało się, że brat słynnego Rekina z Mesyny ostatecznie zerwał z koła Cieślika to Polak wykrzesał z siebie resztki sił i dopadł raz jeszcze Nibalego. Włoch był tego dnia jednak za mocny i 200 metrów przed metą przypuścił decydujący o losach etapu atak i mógł cieszyć się ze zwycięstwa, a Cieślik po pięknej walce zafiniszował na drugiej pozycji. Podium uzupełnił Artem Nych.

1 Antonio Nibali (Ita) Bahrain – Merida 3:38:57
2 Pawel Cieslik (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:03
3 Artem Nych (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:15
4 Matej Mohoric (Slo) Bahrain – Merida 0:00:35
5 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:01:08
6 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 0:01:12
7 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain – Merida 0:01:12
8 Riccardo Zoidl (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:01:12
9 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 0:01:12
10 Patrick Schelling (SUI) Team Vorarlberg – Santic 0:01:20
11 Angel Madrazo Ruiz (Esp) Delko – Marseille Provence KTM 0:01:20
12 Matteo Badilatti (SUI) Team Vorarlberg – Santic 0:01:23
13 Huub Duijn (Ned) Veranda’s Willems – Crelan 0:01:25
14 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani – CSF 0:01:25
15 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport 0:01:25
16 Etienne Van Empel (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:01:39
17 Jonas Rapp (GER) Hrinkow Advarics Cycleang 0:01:39
18 Javier Moreno Bazan (Esp) Delko – Marseille Provence KTM 0:01:39
19 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty – Groupe Gobert 0:01:52
20 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain – Merida 0:01:57
21 Stephan Rabitsch (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:02:01
22 Roland Thalmann (SUI) Team Vorarlberg – Santic 0:02:01
23 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:02:07
24 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:02:10
25 Davide Orrico (Ita) Team Vorarlberg – Santic 0:02:13
26 Daniel Geismayr (AUT) Team Vorarlberg – Santic 0:02:23
27 Sebastian Baldauf (GER) WSA Pushbikers 0:02:25
28 Fabien Doubey (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:02:32
29 Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport 0:02:44
30 Leszek Plucinski (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:02:46
31 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:02:46
32 Mathias De Witte (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:02:55
33 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:03:11
34 Sven Burger (Ned) Tirol Cycling Team 0:03:15
35 Lachlan Morton (Aus) Team Dimension Data 0:03:29
36 Janez Brajkovic (Slo) Adria Mobil 0:03:29
37 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:03:46
38 Marcel Neuhauser (AUT) Tirol Cycling Team 0:03:56
39 Jose Manuel Diaz Gallego (Esp) Israel Cycling Academy 0:04:39
40 Dominik Hrinkow (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:05:14
41 Simone Sterbini (Ita) Bardiani – CSF 0:05:19
42 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:06:05
43 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain – Merida 0:07:00
44 Pieter Weening (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:07:02
45 Julian Cardona Tabares (Col) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:07:20
46 Floris Gerts (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:07:56
47 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko – Marseille Provence KTM 0:07:56
48 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy 0:08:16
49 Awet Andemeskel (Eri) Israel Cycling Academy 0:08:35
50 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 0:08:35
51 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:09:50
52 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:09:50
53 Andi Bajc (Slo) MyBike Stevens 0:09:50
54 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain – Merida 0:10:51
55 Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:10:51
56 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport 0:11:48
57 Jure Golcer (Slo) Adria Mobil 0:12:25
58 Marco Friedrich (AUT) Tirol Cycling Team 0:12:25
59 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:12:59
60 Johann Van Zyl (RSA) Team Dimension Data 0:12:59
61 Julien El Farès (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:12:59
62 Umberto Orsini (Ita) Bardiani – CSF 0:12:59
63 Žiga Grošelj (Slo) Adria Mobil 0:12:59
64 Gian Friesecke (SUI) Team Vorarlberg – Santic 0:13:55
65 Mitchell Docker (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:13:55
66 Senne Leysen (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:13:55
67 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport 0:13:55
68 Mark McNally (GBr) Wanty – Groupe Gobert 0:13:55
69 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:13:55
70 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:13:55
71 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – RusVelo 0:13:55
72 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – RusVelo 0:13:55
73 Scott Thwaites (GBr) Team Dimension Data 0:13:55
74 Robbert De Greef (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:13:55
75 Timon Loderer (GER) Hrinkow Advarics Cycleang 0:13:55
76 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport 0:13:55
77 Gregor Gazvoda (Slo) Adria Mobil 0:13:55
78 Yannick Martinez (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:13:55
79 Wout Van Aert (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:13:55
80 Daniel Lehner (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:13:55
81 Martijn Budding (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:13:55
82 Iuri Filosi (Ita) Delko – Marseille Provence KTM 0:14:18
83 Jannik Steimle (GER) Team Vorarlberg – Santic 0:14:50
84 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team 0:17:41
85 Elmar Reinders (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:17:41
86 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team 0:17:41
87 Daniel Knapp (AUT) Tirol Cycling Team 0:17:41
88 Aljaž Jarc (Slo) Adria Mobilž 0:17:41
89 Otto Vergaerde (Bel) WSA Pushbikers 0:17:41
90 Gašper Katrašnik (Slo) Adria Mobil 0:17:41
91 Andreas Hofer (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:17:41
92 Stefan Pöll (AUT) WSA Pushbikers 0:17:41
93 Zico Waeytens (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:17:41
94 Andreas Graf (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:17:41
95 Filippo Fortin (Ita) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:17:41
96 Kim Magnusson (Swe) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:17:41
97 Lukas Schlemmer (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:17:41
98 Jodok Salzmann (AUT) WSA Pushbikers 0:17:41
99 Marco Maronese (Ita) Bardiani – CSF 0:17:41
100 Matthias Krizek (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:17:41
101 Matthias Mangertseder (GER) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:17:41
102 Patrick Bosman (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:17:41
103 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team 0:17:41
104 Sebastian Langeveld (Ned) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:17:41
105 William Clarke (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:17:41
106 Brendan Canty (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:17:41
107 Logan Owen (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:17:41
108 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy 0:17:41
109 Arjen Livyns (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:17:41
110 Jonas Koch (GER) CCC Sprandi – Polkowice 0:17:50
111 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:17:59
112 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team 0:17:59
113 Michael Bresciani (Ita) Bardiani – CSF 0:17:59
114 Manuel Porzner (GER) Tirol Cycling Team 0:17:59
115 Shane Archbold (NZl) Aqua Blue Sport 0:19:23
116 Hamish Schreurs (NZl) Israel Cycling Academy 0:19:23
DNF Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport
DNF Mark Padun (Ukr) Bahrain – Merida
DNF Stephen Cummings (GBr) Team Dimension Data
DNF Daniel Savini (Ita) Bardiani – CSF
DNS Gerd Fidler (AUT) MyBike Stevens
DNS Rok Korošec (Slo) MyBike Stevens
DNS Péter Kusztor (Hun) MyBike Stevens

Klasyfikacja generalna:
1 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 25:35:01
2 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain – Merida 0:00:18
3 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:00:44
4 Patrick Schelling (SUI) Team Vorarlberg – Santic 0:01:01
5 Riccardo Zoidl (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:01:12
6 Javier Moreno Bazan (Esp) Delko – Marseille Provence KTM 0:01:21
7 Angel Madrazo Ruiz (Esp) Delko – Marseille Provence KTM 0:01:41
8 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani – CSF 0:01:58
9 Matteo Badilatti (SUI) Team Vorarlberg – Santic 0:02:13
10 Artem Nych (Rus) Gazprom – RusVelo 0:02:18
11 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:02:47
12 Jonas Rapp (GER) Hrinkow Advarics Cycleang 0:03:12
13 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport 0:03:17
14 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 0:03:29
15 Pawel Cieslik (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:04:06
16 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:04:35
17 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:05:28
18 Janez Brajkovic (Slo) Adria Mobil 0:07:08
19 Daniel Geismayr (AUT) Team Vorarlberg – Santic 0:07:53
20 Roland Thalmann (SUI) Team Vorarlberg – Santic 0:08:36
21 Sebastian Baldauf (GER) WSA Pushbikers 0:08:43
22 Jose Manuel Diaz Gallego (Esp) Israel Cycling Academy 0:09:23
23 Leszek Plucinski (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:09:47
24 Stephan Rabitsch (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:11:27
25 Fabien Doubey (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:12:37
26 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:12:48
27 Lachlan Morton (Aus) Team Dimension Data 0:15:13
28 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain – Merida 0:16:29
29 Floris Gerts (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:17:31
30 Dominik Hrinkow (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:17:38
31 Mathias De Witte (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:17:41
32 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty – Groupe Gobert 0:19:05
33 Matej Mohoric (Slo) Bahrain – Merida 0:23:48
34 Davide Orrico (Ita) Team Vorarlberg – Santic 0:23:55
35 Huub Duijn (Ned) Veranda’s Willems – Crelan 0:24:14
36 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:24:44
37 Simone Sterbini (Ita) Bardiani – CSF 0:24:47
38 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:25:13
39 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 0:27:13
40 Julian Cardona Tabares (Col) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:27:36
41 Marcel Neuhauser (AUT) Tirol Cycling Team 0:29:26
42 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:30:14
43 Antonio Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:30:22
44 Awet Andemeskel (Eri) Israel Cycling Academy 0:30:54
45 Pieter Weening (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:36:23
46 Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport 0:36:34
47 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko – Marseille Provence KTM 0:38:11
48 Jure Golcer (Slo) Adria Mobil 0:38:36
49 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:39:46
50 Žiga Grošelj (Slo) Adria Mobil 0:41:04
51 Sven Burger (Ned) Tirol Cycling Team 0:41:28
52 Wout Van Aert (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:44:12
53 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain – Merida 0:48:03
54 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:48:21
55 Marco Friedrich (AUT) Tirol Cycling Team 0:48:24
56 Jonas Koch (GER) CCC Sprandi – Polkowice 0:49:20
57 Daniel Lehner (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:49:45
58 Julien El Farès (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:51:02
59 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team 0:51:20
60 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – RusVelo 0:51:23
61 Johann Van Zyl (RSA) Team Dimension Data 0:52:03
62 Martijn Budding (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:52:41
63 Umberto Orsini (Ita) Bardiani – CSF 0:54:26
64 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:56:46
65 Yannick Martinez (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:57:16
66 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy 0:57:50
67 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:58:55
68 Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:59:37
69 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – RusVelo 0:59:38
70 Senne Leysen (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:59:38
71 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain – Merida 1:00:28
72 Matthias Krizek (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 1:00:47
73 Sebastian Langeveld (Ned) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 1:01:39
74 Andi Bajc (Slo) MyBike Stevens 1:02:09
75 Etienne Van Empel (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 1:03:16
76 Mitchell Docker (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 1:04:00
77 Gian Friesecke (SUI) Team Vorarlberg – Santic 1:04:29
78 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport 1:09:12
79 Iuri Filosi (Ita) Delko – Marseille Provence KTM 1:09:23
80 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team 1:12:02
81 Scott Thwaites (GBr) Team Dimension Data 1:12:49
82 Gregor Gazvoda (Slo) Adria Mobil 1:13:03
83 Michael Bresciani (Ita) Bardiani – CSF 1:14:00
84 Brendan Canty (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 1:15:35
85 Arjen Livyns (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 1:15:54
86 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport 1:16:03
87 Lukas Schlemmer (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 1:16:33
88 Kim Magnusson (Swe) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 1:16:37
89 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy 1:18:00
90 William Clarke (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 1:18:05
91 Timon Loderer (GER) Hrinkow Advarics Cycleang 1:18:38
92 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 1:18:56
93 Jodok Salzmann (AUT) WSA Pushbikers 1:19:17
94 Stefan Pöll (AUT) WSA Pushbikers 1:20:06
95 Robbert De Greef (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 1:23:23
96 Otto Vergaerde (Bel) WSA Pushbikers 1:24:00
97 Gašper Katrašnik (Slo) Adria Mobil 1:27:50
98 Jannik Steimle (GER) Team Vorarlberg – Santic 1:27:53
99 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team 1:28:20
100 Zico Waeytens (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 1:29:56
101 Elmar Reinders (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 1:30:30
102 Mark McNally (GBr) Wanty – Groupe Gobert 1:34:05
103 Aljaž Jarc (Slo) Adria Mobilž 1:34:11
104 Hamish Schreurs (NZl) Israel Cycling Academy 1:37:18
105 Shane Archbold (NZl) Aqua Blue Sport 1:38:06
106 Filippo Fortin (Ita) Team Felbermayr – Simplon Wels 1:38:46
107 Marco Maronese (Ita) Bardiani – CSF 1:39:44
108 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team 1:39:59
109 Logan Owen (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 1:44:54
110 Andreas Graf (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 1:45:33
111 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport 1:46:35
112 Patrick Bosman (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 1:47:12
113 Matthias Mangertseder (GER) Team Felbermayr – Simplon Wels 1:48:03
114 Andreas Hofer (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 1:49:58
115 Daniel Knapp (AUT) Tirol Cycling Team 1:54:11
116 Manuel Porzner (GER) Tirol Cycling Team 2:02:14