fot. Israel Cycling Academy

W połowie sezonu 2018 drużyna Israel Cycling Academy rozpoczęła budowanie drużyny na 2019 rok. Swoje kontrakty odnowili Krists Neilands, Mihkel Raim oraz Zakkari Dempster. 

Już w tym momencie zaczynamy planować kolejny sezon. Właśnie przedłużyliśmy kontrakty z Zakkarim, Kristsem oraz Mihkelem – trzonem naszej drużyny. Ostatni dwaj rozpoczęli dopiero przygodę z zawodowym kolarstwem i w przyszłym roku z pewnością będą bardziej doświadczeni. Generalnie jestem dumny z drużyny, którą udało nam się zbudować

– powiedział Sylvan Adams, współwłaściciel drużyny Israel Cycling Academy.

23-letni Łotysz Krists Neilands przyszedł do izraelskiego składu w 2017 roku z Axeon Hagens Berman i wyrósł na jedną z jego gwiazd. Wygrał wyścigi Tour de Azerbaijan i Door Dwar Het Hageland, a kolarskiemu światu pokazał się ze znakomitej strony podczas tegorocznego Mediolan-San Remo, kiedy to zaatakował na legendarnym Poggio, pomagając zainicjować atak Vincenzo Nibaliemu – późniejszemu zwycięzcy.

Z kolei 25-letni Mihkel Raim dołączył do ICA w 2016 roku z drużyny Amore & Vita, stając się jednym z najczęściej zwyciężających zawodników. W tym roku ma już na koncie cztery wygrane, mimo że wiosną zmagał się z kontuzją nadgarstka. Dosłownie kilka dni temu triumfował w mistrzostwach Estonii.

Najbardziej doświadczony z tria, które przedłużyło kontrakty jest Zakkari Dempster. 30-letni Australijczyk ścigał się poprzednio w Borze-Argon 18. Swoim doświadczeniem i wiedzą służył młodszym kolegom podczas tegorocznego Giro d`Italia, w którym Israel Cycling Academy wzięła udział dzięki dzikiej karcie. Dla podopiecznych Sylvana Adamsa było to historyczne wydarzenie, zwłaszcza z uwagi na Grande Partenza w Jerozolimie.

To jest zespół, w którym mogę być całkowicie sobą. Poczyniłem kilka kroków do przodu i teraz mogę celować w zwycięstwo w wyścigach jednodniowych

– powiedział Dempster.

Kolejnym wielkim celem Israel Cycling Academy jest start w Tour de France 2020.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments