Foto: Drapac EF Cycling

Utalentowany Australijczyk ponownie będzie walczył o kontrakt w ekipie World Tour.

Podobnie jak w roku ubiegłym Cyrus Monk od sierpnia zostanie stażystą w EF Education First-Drapac p/b Cannondale. Student Uniwersytetu w Melbourne w tym sezonie został mistrzem Australii w kategorii orlików, gdzie pokonał Jamesa Whelana, z którym spotka się w amerykańskie drużynie.

Z ponownej szansy bardzo cieszy się młody Australijczyk:

Bardzo chciałbym podziękować drużynie za możliwość ścigania się po raz kolejny na tym poziomie. W roku ubiegłym zebrałem sporo doświadczenia i liczę, że ono zaprocentuje. Jestem kolarzem wszechstronnym i mogę pomóc kolegom w sprintach, ale także na niektórych podjazdach. Chcę pokazać się na kilku wyścigach i przekonać do siebie włodarzy zespołu.

Właściciel młodzieżowego zespołu Drapac EF Cycling jest przekonany, że Monk okaże się wkrótce wzmocnieniem ekipy World Tour:

To dobra wiadomość, że Cyrus Monk może pokazać się wśród najlepszych kolarzy na świecie. Młody Australijczyk coraz lepiej radzi sobie na szosie, a poza tym jest bardzo dobrze poukładanym człowiekiem. Już nie mogę się doczekać, aby zobaczyć co ten wielki talent może osiągnąć.

Wspomniany wyżej James Whelan także będzie stażystą amerykańskiej drużyny, ale on ma już podpisany kontrakt na kolejne trzy sezony.

Poprzedni artykułTymczasowa przerwa Lennarda Kamny
Następny artykułChris Froome: „Mam pełne prawo się ścigać i to właśnie zamierzam robić”
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments