Vuelta a Costa Rica 16 / Luis Barbosa

Jonathan Klever Caicedo w przyszłym sezonie spróbuje swoich sił w ekipie z World Tour.

Ekipa EF Education First – Drapac p/b Cannondale poinformowała, że w przyszłym sezonie w jej szeregach zobaczymy Jonathana Klevera Caicedo. 25. letni Ekwadorczyk jest aktualnie kolarze kontynentalnego Medellin. Świetnie prezentował się zwłaszcza podczas Vuelta Asturias, gdzie w pokonanym polu zostawił go tylko Richard Carapaz (Movistar).

Obserwowaliśmy Caicedo od czasu, gdy ładnie pojechał na Vuelta Asturias. Przegrana tylko z Carapazem bardzo przykuła moją uwagę. Wygrana w wyścigu dookoła Kolumbii przekonała mnie, że warto na niego postawić.

Myślę, że przyszły sezon Ekwadorczyk rozpocznie wyścigiem Oro y Paz, a później będziemy go przygotowywać pod kątem Giro d’Italia. Jest dobrym góralem, nieźle radzi sobie w jeździe na czas, więc to dobry materiał na kolarza na wielkie toury. Sam Carapaz polecał nam tego zawodnika, więc zobaczymy co z tego wyniknie

– tak o nowym nabytku wypowiada się Jonathan Vaughters.

Caicedo jest bardzo podekscytowany, że dołączy do ekipy z najwyższej półki:

To nowy etap w moim kolarskim życiu i jestem wdzięczny mojej nowej drużynie, że uwierzyła w moje umiejętności. Nie ukrywam, że zwycięstwo w Kolumbii dodało mi pewności siebie. Liczę, że moja kariera teraz nabierze tempa.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments