Lotto-Soudal U23 / Photonews

Jak doskonale wiemy, od prawie dwóch miesięcy trwa w najlepsze okres transferowy. Dziś swoje dwa nowe kontrakty ogłosiła grupa Wanty – Groupe Gobert.

Nowymi nabytkami silnej, belgijskiej drużyny drugiej dywizji zostali dwaj młodzi zawodnicy – Aime De Gendt i Alfdan De Decker.

Pierwszy z nich ostatnie 3 lata spędził w zespole Sport Vlaanderen – Baloise. 24-letni zawodnik wielokrotnie z dobrej strony pokazywał się w wyścigach jednodniowych, oraz na płaskich odcinkach mniej ważnych wyścigów etapowych. De Gendt jest także kolarzem, który potrafi wykorzystać swoją typową belgijską dynamikę w akcjach zaczepnych.

De Decker jest za to jednym z największych talentów młodego pokolenia. Zaledwie 22-letni zawodnik to doskonały sprinter, który dobrze czuje się w brukowanym lub przełajowym terenie, co pokazało m.in. drugie miejsce w tegorocznym Schaal Sels. Dodatkowo, De Decker zaprezentował się już polskim kibicom, wygrywając aż 2 etapy tegorocznego Karpackiego Wyścigu Kurierów.

Jeśli chodzi o długość nowych kontraktów, De Gendt postanowił związać się z ekipą Wanty na dwa lata. De Decker będzie za to kolarzem zespołu drugiej dywizji do końca sezonu 2021.

Poprzedni artykułPojedynek gigantów – zapowiedź 4. dnia mistrzostw świata Innsbruck 2018
Następny artykułEkwadorczyk Caicedo w Education First
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments