Aime De Gendt z drużyny Wanty-Gobert Cycling wygrał drugą edycję belgijskiego wyścigu jednodniowego Antwerp Port Epic (kat. 1.1). W wyścigu nie startowali Polacy, ani także polskie drużyny. 

Trasa wyścigu prowadziła wokół Antwerpii i liczyła 197,6 km. Na trasie znajdowały się zarówno sektory brukowane, jak i pozbawione asfaltu – odpowiednio po 32 i 35 kilometrów. Profil był – co widać na załączonym obrazku – całkowicie płaski.

Od początku wyścigu miało miejsce wiele ataków, ale decydujące o losach wyścigu akcji działy się na ostatnich 30 km. Wówczas od peletonu odjechało sześciu zawodników, następnie grupka zredukowała się do czterech i w momencie, gdy do mety pozostało 15 km miała zaledwie 15 sekund przewagi nad peletonem.

W tym momencie szanse dla siebie zaczęli widzieć kolarzy jadący w głównej grupie i trzem z nich udało doskoczyć się do prowadzącej czwórki. Stamtąd dwa kilometry przed metą zaatakował późniejszy zwycięzca Aime De Gendt, który zapisał na swoim koncie bardzo ładne zwycięstwo “na solo”. Tym bardziej, że pokonał m.in. zwycięzcę Paris-Roubaix Nikiego Terpstrę (Total Direct Energie) czy reprezentującego drużynę Mitchelton-Scott Michaela Hepburna. Drużyna Wanty umieściła na podium jeszcze jednego swojego kolarza – Tomothy’ego Duponta.

Pełne wyniki wyścigu: 

1 DE GENDT Aimé Wanty – Gobert Cycling Team 125 75 4:16:59
2 MERLIER Tim Corendon – Circus 85 55 0:07
3 DUPONT Timothy Wanty – Gobert Cycling Team 70 40 ,,
4 HAVIK Piotr BEAT Cycling Club 60 32 0:10
5 HEPBURN Michael Mitchelton-Scott 50 28 0:20
6 RÄIM Mihkel Israel Cycling Academy 40 24 ,,
7 TERPSTRA Niki Team Total Direct Energie 35 20 ,,
8 VAN SCHIP Jan-Willem Roompot – Charles 30 18 0:34
9 GATE Aaron EvoPro Racing 25 16 ,,
10 ASSELMAN Jesper Roompot – Charles 20 14 ,,
11 GROVES Kaden Mitchelton-Scott 15 12 ,,
12 ALLEGAERT Piet Sport Vlaanderen – Baloise 10 10 ,,
13 DE KLEIJN Arvid Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 5 8 ,,
14 JANS Roy Corendon – Circus 5 7 ,,
15 JOSEPH Thomas Tarteletto – Isorex 5 6 ,,
16 NEILANDS Krists Israel Cycling Academy 3 5 ,,
17 DEMPSTER Zak Israel Cycling Academy 3 4 ,,
18 MÄRKL Niklas Development Team Sunweb 3 3 ,,
19 DE BACKER Bert Vital Concept – B&B Hotels 3 2 ,,
20 SLIK Ivar Monkey Town – à Bloc CT 3 1 ,,
21 MORTIER Julien Wallonie-Bruxelles 3 ,,
22 LEYSEN Senne Roompot – Charles 3 ,,
23 STOCKMAN Michiel Tarteletto – Isorex 3 ,,
24 JUUL-JENSEN Christopher Mitchelton-Scott 3 ,,
25 BOOM Lars Roompot – Charles 3 ,,
26 SWEENY Harry EvoPro Racing ,,
27 RICKAERT Jonas Corendon – Circus ,,
28 SPENGLER Lukas Wallonie-Bruxelles ,,
29 BOIVIN Guillaume Israel Cycling Academy 1:32
30 PATTYN Jeroen Team Differdange – GeBa 2:11
31 DIELEMAN Michiel Cibel ,,
32 MENGOULAS Alex BEAT Cycling Club 2:23
33 GOEMAN Jonas Tarteletto – Isorex ,,
34 COOLEN Yves BEAT Cycling Club 2:31
35 NABERMAN Tim Development Team Sunweb 3:45
36 OTTEMA Rick Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
37 SIX Franklin Wallonie-Bruxelles ,,
38 SCHREURS Hamish Israel Cycling Academy 5:35
39 REYNAERTS Wim Cibel ,,
40 NÕMMELA Aksel Wallonie-Bruxelles 5:42
41 HOEYBERGHS Daan BEAT Cycling Club ,,
42 MONK Cyrus EvoPro Racing 7:27
43 PLUTO Martins Monkey Town – à Bloc CT ,,
44 BOUCHER David Tarteletto – Isorex ,,
45 BACKAERT Frederik Wanty – Gobert Cycling Team ,,
46 TIMMERMANS Justin Roompot – Charles ,,
47 TUREK Daniel Israel Cycling Academy ,,
48 PLANCKAERT Edward Sport Vlaanderen – Baloise ,,
49 DEKKER David Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
50 ALBASINI Michael Mitchelton-Scott ,,
51 DE WINTER Ludwig Wanty – Gobert Cycling Team ,,
52 ERMENAULT Corentin Vital Concept – B&B Hotels ,,
53 MEISEN Marcel Corendon – Circus ,,
DNF STEVENS Timothy Cibel
DNF DEVRIENDT Tom Wanty – Gobert Cycling Team ,,
DNF CLE Brent Corendon – Circus ,,
DNF SINSCHEK Nils Development Team Sunweb ,,
DNF CARDIS Romain Team Total Direct Energie ,,
DNF VAN BAKEL Robbie Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
DNF VAN DINGENEN Jordi Tarteletto – Isorex ,,
DNF LECROQ Jérémy Vital Concept – B&B Hotels ,,
DNF SEYE Guillaume BEAT Cycling Club ,,
DNF MULLER Gabriel Team Differdange – GeBa ,,
DNF STEELS Stijn Roompot – Charles ,,
DNF KONING Peter EvoPro Racing ,,
DNF MAAS Edo Development Team Sunweb ,,
DNF DEBRUYNE Glenn Cibel ,,
DNF BEULLENS Cédric Wanty – Gobert Cycling Team ,,
DNF VAN DER POEL David Corendon – Circus ,,
DNF SALMON Martin Development Team Sunweb ,,
DNF WARLOP Jordi Sport Vlaanderen – Baloise ,,
DNF VAN DALEN Jason Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
DNF SEFA Ylber Tarteletto – Isorex ,,
DNF MÜLLER Patrick Vital Concept – B&B Hotels ,,
DNF BUGTER Luuc BEAT Cycling Club ,,
DNF RÓZSA Balázs Team Differdange – GeBa ,,
DNF JENSEN August Israel Cycling Academy ,,
DNF MUDGWAY Luke EvoPro Racing ,,
DNF KATERBERG Ben Development Team Sunweb ,,
DNF VAN BREDA Rick Monkey Town – à Bloc CT ,,
DNF DEPREZ Tuur Cibel ,,
DNF TAMINIAUX Lionel Wallonie-Bruxelles ,,
DNF BENOIST Antoine Corendon – Circus ,,
DNF AUTRAN José Eduardo Start Cycling Team ,,
DNF VAN HECKE Preben Sport Vlaanderen – Baloise ,,
DNF MARSMAN Tim Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
DNF VILLANUEVA Ignacio Start Cycling Team ,,
DNF MOTTIER Justin Vital Concept – B&B Hotels ,,
DNF DEGUIDE Louis Team Differdange – GeBa ,,
DNF BUDDING Martijn BEAT Cycling Club ,,
DNF SCOTSON Callum Mitchelton-Scott ,,
DNF ALAFACI Eugenio EvoPro Racing ,,
DNF PETIT Adrien Team Total Direct Energie ,,
DNF VAN DER VEEKENS Mel Monkey Town – à Bloc CT ,,
DNF COENEN Dennis Cibel ,,
DNF ROBEET Ludovic Wallonie-Bruxelles ,,
DNF PICHOT Alexandre Team Total Direct Energie ,,
DNF BAZAN Oscar Nehuen Start Cycling Team ,,
DNF VAN GOMPEL Mathias Sport Vlaanderen – Baloise ,,
DNF BOOTSVELD Jelle Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
DNF JAVELLY Luis Start Cycling Team ,,
DNF BOECKMANS Kris Vital Concept – B&B Hotels ,,
DNF DA SILVA Tiago Team Differdange – GeBa ,,
DNF VAN MELSEN Kevin Wanty – Gobert Cycling Team ,,
DNF PEÁK Barnabás Mitchelton-Scott ,,
DNF WACKER Ludvig Anton Development Team Sunweb ,,
DNF GRELLIER Fabien Team Total Direct Energie ,,
DNF KLEIMAN Wim Monkey Town – à Bloc CT ,,
DNF VAN DEN BRANDE Julien Tarteletto – Isorex ,,
DNF WIRTGEN Luc Wallonie-Bruxelles ,,
DNF TURGIS Anthony Team Total Direct Energie ,,
DNF QUINTERO Leonel Start Cycling Team ,,
DNF VAN GINNEKEN Sjoerd Roompot – Charles ,,
DNF O’MAHONY Daragh EvoPro Racing ,,
DNF PETELIN Jan Team Differdange – GeBa ,,
DNF GAUDIN Damien Team Total Direct Energie ,,
DNS GAREL Adrien Vital Concept – B&B Hotels ,,