Ekipa EF Pro Cycling wygrała drużynową jazdę na czas otwierającą rywalizację w Tour Colombia. Pierwszym liderem został Jonathan Klever Caicedo.

W pierwszym dniu trzeciej edycji Tour Colombia 2.1 na kolarzy czekała drużynowa „czasówka” w miejscowości Tunja. Do pokonania było niespełna 17 kilometrów po płaskiej trasie.

Długo na czele utrzymywali się kolarze Rally Cycling z czasem 19’00”. Nie pokonali ich zawodnicy  Israel Start-Up Nation – 19’22 czy nawet Movistar Team – 19’05”.

Lepsza okazała się dopiero drużyna Deceuninck Quick Step, która wyprzedziła Amerykanów o 14 sekund. Dość nieoczekiwanie od Rally Cycling gorsi okazali się także zawodnicy UAE Team Emirates.

Fenomenalnie pojechała ekipa EF Pro Cycling, która wykręciła czas 18’01”. Sekundę gorzej od Deceuninck Quick Step pojechali kolarze Team Ineos i ostatecznie zajęli oni trzecią pozycję.

Zwycięstwo dla EF Pro Cycling, a koszulka lidera dla Jonathana Klevera Caicedo.