fot. Marek Bala / naszosie.pl

Jak się okazuje, przerwa w startach Lennarda Kamny nie ma zamiaru się kończyć. Nie jest pewne, czy niemiecki zawodnik wróci na kolarskie trasy jeszcze w sezonie 2018.

Kamna to jeden z największych kolarskich talentów ostatnich lat. Niespełna 22-letni zawodnik jest częścią teamu Sunweb już od sezonu 2017, kiedy to dane mu było osiągnąć kilka solidniejszych rezultatów. Niestety, początek tego roku nie był dla niego udany, w dużej mierze przez męczące zawodnika choroby. Jak się dziś okazuje, jego przerwa potrwa jeszcze dłużej.

Strona zespołu poinformowała, że młody Niemiec musi odpocząć od presji ścigania, by przemyśleć przyszłość. Team Sunweb wspiera swojego kolarza, by pozwolić mu na rozwój i kontynuowanie rozpoczynającej się dopiero kariery.

Moja kariera rozwinęła się bardzo szybko. Niestety, początek sezonu 2018 był dla mnie zupełnie nieudany. Co prawda męczyły mnie też choroby, ale nie jest to wielkie wytłumaczenie. Razem z zespołem stwierdziliśmy, że będzie dla mnie lepiej, kiedy głównie wezmę się za spokojne treningi. Tym samym moja przerwa w startach jeszcze trochę potrwa

– powiedział Kamna.

Do tej pory, największym sukcesem Niemca jest mistrzostwo świata juniorów w jeździe na czas z Ponferrady w 2014 roku. W roku ubiegłym zdobył srebro w tej samej konkurencji, ale już w kategorii orlików.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments