Giro Ciclistico d'Italia

Jeden z najlepszych kolarzy młodzieżowego Giro d’Italia stał się łakomym kąskiem na rynku transferowym.

Alejandro Osorio stał się jednym z objawień Giro Ciclistico d’Italia. Młody Kolumbijczyk jest aktualnie kolarzem kontynentalnego GW – Shimano, ale taki stan rzeczy raczej nie potrwa długo.

20. letni zawodnik już na młodzieżowym wyścigu dookoła Kolumbii notował dobre wyniki, ale jeszcze lepiej wyszła mu wyprawa do Europy. Pięknie pojechał etap kończący się na Passo Manivia, gdzie zwyciężył i założył koszulkę lidera wyścigu.

Niestety upadek na przedostatnim etapie spowodował, że stracił prowadzenie w wyścigu. Na rozgrywanej w zmienionej formule czasówce także musiał uznać wyższość kilku kolegów i ostatecznie uplasował się na szóstej pozycji w generalce. Nie zmieniło to jednak zainteresowania jego osobą.

Chętnie w swoim składzie widziałby go Alexander Vinokourov. Duet z Miguelem Angelem Lopezem mógłby wyglądać doskonale. Osorio miał po młodzieżowym Giro zostać kilka dni w Europie i przejść testy w Astanie. Póki co jedyną możliwością kontraktową jest staż, ponieważ ekipa liczy 30 kolarzy (maksimum według zasad UCI). Jednak na przyszły sezon umowy ma podpisanych tylko 11 zawodników, a wśród nich nie ma choćby Michaela Valgrena.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments