Foto: BettiniPhoto©2018 / Adriatica Ionica Race

Ivan Ramiro Sosa (Androni Giocattoli – Sidermec) wygrał klasyfikację generalną Adriatica Ionica Race. Na ostatnim etapie triumfował ponownie Elia Viviani (Quick – Step Floors).

Ostatni etap nowego włoskiego wyścigu liczył niespełna 125 kilometrów i prowadził z Grado do Triestu. Na trasie były dwa oznaczone podjazdy oraz pagórki na rundach, ale raczej można się było spodziewać kolejnej walki sprinterów.

W ucieczce dnia kręcili: Damiano Cima (Nippo-Vini Fantini), Michele Gazzara (Sangemini-MG.Kvis), Chun Kai Feng (Bahrain-Merida), Darwin Atapuma (UAE Team Emirates), Umberto Orsini (Bardiani-CSF) oraz Miguel Eduardo Florez (Wilier Triestina-Selle Italia).

Obie górskie premie rozstrzygnął na swoją korzyść Gazzara, ale to Enrico Logica (Biesse Carrera Gavardo) dzięki wcześniejszym ucieczkom został zwycięzcą tej klasyfikacji. Harcownikom nie udało się wypracować większej niż dwie minuty przewagi.

Już na rundach w Trieście peleton prowadzony głównie przez Quick – Step Floors skasował odjazd i do głosu po raz kolejny doszli sprinterzy. Trzecie zwycięstwo wywalczył Elia Viviani, który pokonał Marka Cavendisha (Dimension Data). Podium etapowe uzupełnił Riccardo Minali (reprezentacja Włoch).

W klasyfikacji generalnej triumfował Ivan Ramiro Sosa (Androni Giocattoli – Sidermec).

Wyniki ostatniego etapu:

1 Elia Viviani (Ita) Quick Step Floors 2:27:48
2 Mark Cavendish (GBr) Team Dimension Data 0:00:00
3 Riccardo Minali (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:00:00
4 Alvaro Jose Hodeg Chagui (Col) Quick Step Floors 0:00:00
5 Luca Pacioni (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:00:00
6 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 0:00:00
7 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:00
8 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek – Segafredo 0:00:00
9 Marco Canola (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:00:00
10 Matteo Trentin (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:00:00
11 Michele Scartezzini (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega 0:00:00
12 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy 0:00:00
13 Alexander Porsev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
14 Manuel Peñalver Aniorte (Esp) Trevigiani Phonix – Hemus 1896 0:00:00
15 Enrico Barbin (Ita) Bardiani – CSF 0:00:00
16 Simone Velasco (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:00:00
17 Jalel Duranti (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:00:00
18 Andrea Zanardini (Ita) Biesse – Carrera – Gavardo 0:00:00
19 Paolo Totò (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega 0:00:00
20 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain – Merida 0:00:00
21 Fabio Felline (Ita) Trek – Segafredo 0:00:00
22 German Nicolas Tivani Perez (Arg) Trevigiani Phonix – Hemus 1896 0:00:00
23 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani – CSF 0:00:00
24 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:00:00
25 Floris Gerts (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:04
26 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:00:04
27 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:04
28 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates 0:00:04
29 Abderrahim Zahiri (Mar) Trevigiani Phonix – Hemus 1896 0:00:04
30 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani – CSF 0:00:04
31 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:04
32 Artem Nych (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:04
33 Mark Renshaw (Aus) Team Dimension Data 0:00:04
34 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates 0:00:04
35 Wouter Wippert (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:04
36 Sebastian Schönberger (AUT) Wilier Triestina – Selle Italia 0:00:04
37 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:00:04
38 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:00:04
39 Floryan Arnoult (Fra) Trevigiani Phonix – Hemus 1896 0:00:04
40 Sergei Shilov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:04
41 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:04
42 Nicola Bagioli (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:00:04
43 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:04
44 Etienne Van Empel (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:04
45 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:00:04
46 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:00:04
47 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:04
48 Nicola Gaffurini (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega 0:00:04
49 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:00:04
50 Antonio Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:00:04
51 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:00:09
52 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:09
53 Michele Gazzara (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega 0:00:09
54 Pieter Weening (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:09
55 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:09
56 Antonio Di Sante (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega 0:00:09
57 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:09
58 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:09
59 Simone Ravanelli (Ita) Biesse – Carrera – Gavardo 0:00:09
60 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina – Selle Italia 0:00:09
61 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy 0:00:09
62 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani – CSF 0:00:09
63 Ivan Santaromita (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:00:09
64 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:09
65 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) UAE Team Emirates 0:00:09
66 Simone Andreetta (Ita) Bardiani – CSF 0:00:09
67 Alberto Amici (Ita) Biesse – Carrera – Gavardo 0:00:09
68 Manuele Boaro (Ita) Bahrain – Merida 0:00:09
69 Enrico Salvador (Ita) Biesse – Carrera – Gavardo 0:00:09
70 Javier Ignacio Montoya Montoya (Col) Trevigiani Phonix – Hemus 1896 0:00:09
71 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy 0:00:09
72 Enrico Logica (Ita) Biesse – Carrera – Gavardo 0:00:09
73 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain – Merida 0:00:09
74 Damiano Cunego (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:00:09
75 Meiyin Wang (Chn) Bahrain – Merida 0:00:09
76 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 0:00:16
77 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:00:16
78 Moreno Moser (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:00:16
79 Stanimir Cholakov (Bul) Trevigiani Phonix – Hemus 1896 0:00:18
80 Niccolò Salvietti (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega 0:00:18
81 Lorenzo Delcó (SUI) Biesse – Carrera – Gavardo 0:00:18
82 Nicola Conci (Ita) Trek – Segafredo 0:00:18
83 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:18
84 Jhonnatan Narvaez (Ecu) Quick Step Floors 0:00:18
85 Jarlinson Pantano Gomez (Col) Trek – Segafredo 0:00:18
86 Jeroen Meijers (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:30
87 Marco Tizza (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:00:32
88 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani – CSF 0:00:32
89 Andrea Toniatti (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:00:35
90 Kasper Asgreen (Den) Quick Step Floors 0:00:44
91 Matteo Draperi (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega 0:00:45
92 Dennis Van Winden (Ned) Israel Cycling Academy 0:00:45
93 Mihkel Räim (Est) Israel Cycling Academy 0:01:03
94 Davide Martinelli (Ita) Quick Step Floors 0:01:03
95 Niki Terpstra (Ned) Quick Step Floors 0:01:03
96 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 0:01:04
97 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Wilier Triestina – Selle Italia 0:01:09
98 Eugenio Alafaci (Ita) Trek – Segafredo 0:01:19
99 Hamish Schreurs (NZl) Israel Cycling Academy 0:02:15
100 Umberto Orsini (Ita) Bardiani – CSF 0:02:37
101 Damiano Cima (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:02:37
102 Giovanni Pedretti (Ita) Biesse – Carrera – Gavardo 0:02:37
103 Chun Kai Feng (Tpe) Bahrain – Merida 0:02:37
104 Filippo Tagliani (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:02:37
105 Francesco Lamon (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:02:37
106 Nicholas Dlamini (RSA) Team Dimension Data 0:02:37
107 James Knox (GBr) Quick Step Floors 0:02:37

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 16:39:22
2 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani – CSF 0:00:41
3 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:01:18
4 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:01:40
5 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:01:57
6 Pieter Weening (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:02:08
7 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani – CSF 0:02:53
8 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:03:09
9 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:03:17
10 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:03:20
11 Artem Nych (Rus) Gazprom – RusVelo 0:04:21
12 Ivan Santaromita (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:04:55
13 Michele Gazzara (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega 0:06:12
14 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina – Selle Italia 0:06:25
15 Nicola Conci (Ita) Trek – Segafredo 0:06:29
16 Enrico Barbin (Ita) Bardiani – CSF 0:06:36
17 Antonio Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:08:06
18 Etienne Van Empel (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:08:22
19 Fabio Felline (Ita) Trek – Segafredo 0:08:45
20 Abderrahim Zahiri (Mar) Trevigiani Phonix – Hemus 1896 0:08:54
21 Floris Gerts (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:08:54
22 Nicola Bagioli (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:08:57
23 Sebastian Schönberger (AUT) Wilier Triestina – Selle Italia 0:09:47
24 Simone Ravanelli (Ita) Biesse – Carrera – Gavardo 0:09:49
25 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:09:59
26 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:10:14
27 Alberto Amici (Ita) Biesse – Carrera – Gavardo 0:10:53
28 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:11:56
29 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:12:15
30 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:13:54
31 Simone Velasco (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:13:57
32 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy 0:14:06
33 Nicola Gaffurini (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega 0:14:07
34 Moreno Moser (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:15:14
35 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani – CSF 0:15:22
36 James Knox (GBr) Quick Step Floors 0:15:45
37 Paolo Totò (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega 0:16:12
38 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:17:07
39 Lorenzo Delcó (SUI) Biesse – Carrera – Gavardo 0:18:11
40 Simone Andreetta (Ita) Bardiani – CSF 0:18:49
41 Niki Terpstra (Ned) Quick Step Floors 0:20:01
42 Damiano Cunego (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:20:11
43 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) UAE Team Emirates 0:21:11
44 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani – CSF 0:21:35
45 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy 0:22:05
46 Sergei Shilov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:23:05
47 Manuele Boaro (Ita) Bahrain – Merida 0:23:20
48 Marco Canola (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:23:25
49 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain – Merida 0:23:38
50 Dennis Van Winden (Ned) Israel Cycling Academy 0:23:40
51 Jarlinson Pantano Gomez (Col) Trek – Segafredo 0:24:34
52 Umberto Orsini (Ita) Bardiani – CSF 0:25:06
53 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:25:30
54 Javier Ignacio Montoya Montoya (Col) Trevigiani Phonix – Hemus 1896 0:26:12
55 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates 0:26:33
56 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Wilier Triestina – Selle Italia 0:27:24
57 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 0:27:34
58 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates 0:28:21
59 Marco Tizza (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:28:42
60 Enrico Salvador (Ita) Biesse – Carrera – Gavardo 0:32:25
61 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:33:38
62 Jhonnatan Narvaez (Ecu) Quick Step Floors 0:33:46
63 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain – Merida 0:35:35
64 Elia Viviani (Ita) Quick Step Floors 0:36:30
65 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 0:37:08
66 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek – Segafredo 0:37:10
67 Alexander Porsev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:38:16
68 Mark Cavendish (GBr) Team Dimension Data 0:39:03
69 Andrea Toniatti (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:39:04
70 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:39:18
71 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:39:19
72 Meiyin Wang (Chn) Bahrain – Merida 0:39:28
73 Jalel Duranti (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:39:37
74 Mihkel Räim (Est) Israel Cycling Academy 0:39:50
75 Michele Scartezzini (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega 0:40:00
76 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:40:24
77 Jeroen Meijers (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:40:27
78 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 0:41:09
79 Enrico Logica (Ita) Biesse – Carrera – Gavardo 0:41:21
80 Antonio Di Sante (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega 0:41:28
81 Riccardo Minali (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:41:54
82 Mark Renshaw (Aus) Team Dimension Data 0:42:19
83 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:43:01
84 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 0:43:04
85 Alvaro Jose Hodeg Chagui (Col) Quick Step Floors 0:43:36
86 Andrea Zanardini (Ita) Biesse – Carrera – Gavardo 0:43:39
87 Niccolò Salvietti (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega 0:43:49
88 Floryan Arnoult (Fra) Trevigiani Phonix – Hemus 1896 0:44:11
89 Damiano Cima (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:44:19
90 Luca Pacioni (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:44:36
91 Matteo Trentin (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:45:03
92 Francesco Lamon (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:46:45
93 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:47:13
94 German Nicolas Tivani Perez (Arg) Trevigiani Phonix – Hemus 1896 0:47:27
95 Stanimir Cholakov (Bul) Trevigiani Phonix – Hemus 1896 0:48:11
96 Kasper Asgreen (Den) Quick Step Floors 0:48:32
97 Davide Martinelli (Ita) Quick Step Floors 0:48:40
98 Eugenio Alafaci (Ita) Trek – Segafredo 0:49:35
99 Manuel Peñalver Aniorte (Esp) Trevigiani Phonix – Hemus 1896 0:50:07
100 Filippo Tagliani (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:50:16
101 Nicholas Dlamini (RSA) Team Dimension Data 0:50:48
102 Wouter Wippert (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:51:14
103 Chun Kai Feng (Tpe) Bahrain – Merida 0:51:22
104 Matteo Draperi (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega 0:53:02
105 Hamish Schreurs (NZl) Israel Cycling Academy 0:53:15
106 Giovanni Pedretti (Ita) Biesse – Carrera – Gavardo 0:56:31
107 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy 0:58:53