Helmet Angel / helmetangel.com

Firma Helmet Angel stworzyła niewielkie osłonki, które mają zapobiegać szumom i poprawiać bezpieczeństwo rowerzystów w ruchu drogowym.

Kształt osłonek mocno przypomina morskie muszle, a ich działanie ma redukować turbulencje powietrza i zmiany ciśnienia wywoływane przez nasze uszy, twarz czy paski od kasku i w ten sposób niwelować szum słyszany w czasie jazdy. Według Helmet Angel produkt pozwoli na łatwiejszą komunikację z innymi kolarzami oraz dokładniejszą obserwację otoczenia.

Helmet Angel przymocowuje się do pasków kasku za pomocą niewielkiej klamry, co (według producenta) zapewnia pewność chwytu. Oczywiście tego typu dodatek może zupełnie zmienić aerodynamikę. Firma twierdzi, że po osłonach powietrze porusza się płynniej niż po uszach, ale ewentualne zawirowania mogą się opierać np. na kaskach, które są testowane bez Helmet Angel.

Poza możliwością usłyszenia większej ilości dźwięków osłony mają też chronić przed deszczem i niskimi temperaturami, co czyni je ciekawymi dodatkami przy dojazdach do pracy.

Helmet Angel można zakupić na stronie internetowej producenta przy okazji wybierając ciekawe motywy malowania.