Zwycięstwem Marty Jaskulskiej (KK BCM Nowatex Ziemia Darłowska) zakończył się wyścig ze startu wspólnego juniorek w ramach mistrzostw Polski – Ostróda 2018. Podium uzupełniły Wiktoria Kierat (KK BCM Nowatex Ziemia Darłowska) i Kamila Pastuszek (KTT Paciffic Nestle Fitness Toruń).

Najmłodsze zawodniczki w stawce rywalizowały dziś na trasie liczącej 61,2 kilometra. Na dystans składały się trzy wyścigowe rundy, prowadzące po bardzo urokliwych okolicach Ostródy.

Zważając na styl jazdy najmłodszych zawodniczek, od samego początku rozpoczęła się prawdziwa walka. Na pierwszej rundzie peleton bardzo mocno się przerzedził, co w pewnym sensie ustawiło rywalizację. Po dwudziestu kilometrach, na czele jechało siedem zawodniczek z m.in. Martą Jaskulską (KK BCM Nowatex Ziemia Darłowska). Ucieczka miała około minuty przewagi nad szesnastoosobowym peletonikiem, który jednak nie miał zamiaru odpuszczać.

Po drugiej rundzie sytuacja zaczynała się klarować. Na czele utrzymały się jedynie trzy zawodniczki – Jaskulska, Wiktoria Kierat (KK BCM Nowatex Ziemia Darłowska) i Kamila Pastuszek (TKK Paciffic Nestle Fitness Toruń). Co prawda ich przewaga nad kilkoma pojedynczymi zawodniczkami nie była zbyt duża, lecz wydawało się, że nikt nie ma szans ich dogonić. Peleton tracił za to aż 3 minuty.

Na ostatniej rundzie praktycznie wszystkie zawodniczki starały się atakować. To spowodowało, że praktycznie cała stawka dojeżdżała do mety “na solo”. Jako pierwsza na metę wpadła faworyzowana Jaskulska, która tym samym zgarnęła “dublet”. Druga na metę wpadła Kierat, a trzecia Pastuszek. Tym samym po dublet sięgnęła ekipa KK BCM Nowatex Ziemia Darłowska.

wyniki – tutaj