fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Ekipa Mitchelton – Scott pojedzie w Tour of Slovenia z nadzieją wygrania sprinterskich etapów.

Dla australijskiej drużyny będzie to ostateczny sprawdzian formy przed Tour de France i finałowy etap selekcji kolarzy na Wielką Pętlę. Dwa pierwsze etapy są raczej dedykowane dla sprinterów i tutaj Mitchelton – Scott upatruje swoje szanse.

Dyrektor sportowy Laurenzo Lapage tłumaczy założenia drużyna na wyścig w Słowenii:

To dla nas ostatni sprawdzian przed Tour de France i liczymy na dobre wyniki. Caleb Ewan będzie mógł tutaj sprawdzić się w pojedynku z Kittelem, Groenewegenem czy Cavendishem. My jako drużyna możemy poćwiczyć swój pociąg sprinterski, a także potrenować drużynową jazdę na czas.

Dobrej myśli przed wyścigiem jest Caleb Ewan:

Mamy tutaj dwie szanse w sprincie i będziemy się starali to wykorzystać. Jest to ostatnia szansa na szlifowanie formy przed zbliżającą się Wielką Pętlą. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby w Słowenii cieszyć się ze zwycięstwa.

Rywalizacja w rodzimej Słowenii jest bardzo ważna dla Luki Mezgeca:

Naprawdę nie mogę się już doczekać tego wyścigu, z którego mam piękne wspomnienia. W tym roku moja rola będzie zupełnie inna i wszystkie ambicje poświęcam dla zespołu. Chcemy dopracować sprinterski pociąg i postarać się zwyciężyć na dwóch pierwszych etapach.

Skład Mitchelton – Scott na Tour of Slovenia 2018:

Jack Bauer, Luke Durbridge, Caleb Ewan, Mathew Hayman, Daryl Impey, Roger Kluge i Luka Mezgec.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments