Patrik Patek/ Závod míru juniorů

Karel Vacek (Czechy) jest liderem przed ostatnim dniem rywalizacji w juniorskim Saarland Trofeo. Damian Papierski awansował na 25. miejsce.

W trzecim dniu Saarland Trofeo dla juniorów na młodych kolarzy czekały dwa pół etapy. Najpierw wokół Homburga ścigali się na rundach o całkowitej długości 79 kilometrów.

Mimo wielu ataków o zwycięstwie zadecydował finisz z dużej grupy. Najszybszy okazał się Norweg Soren Waerenskjold, który zdołał wywalczyć sobie dwie sekundy przewagi nad peletonem. Kolejne miejsca na podium zajęli Jakob Gessner (Niemcy) i Valentin Retailleau (Francja). Dobrze pojechali reprezentanci Polski. Damian Papierski był dziesiąty, a Nikodem Grzenkowicz uplasował się dwa oczka niżej. Koszulkę lidera po tym etapie zachował Karel Vacek (Czechy).

O godzinie 18 rozpoczęła się natomiast jazda indywidualna na czas na dystansie niespełna 14 kilometrów w miejscowości Medelsheim.

Przez pewien czas na prowadzeniu był Nikodem Grzenkowicz, który wykręcił rezultat 18’57”, ale Polaka sukcesywnie wyprzedzali kolejni zawodnicy.

Ostatecznie zwyciężył Ludvig Aasheim (Norwegia) – 18’08”. Tylko cztery sekundy stracił do niego Karel Vacek i to Czech utrzymał koszulkę lidera. Trzecie miejsce zajął zwycięzca etapu 3a – Norweg Soren Waerenskjold.

Na 17. miejscu rywalizację w czasówce zakończył Damian Papierski i w generalce przesunął się na 25. pozycję.