fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Stefan Küng, Maciej Bodnar i Peter Sagan podsumowali jazdę drużynową na czas otwierającą rywalizację w Tour de Suisse.

Ekipa BMC Racing Team wygrała czasówkę, a Stefan Küng został pierwszym liderem wyścigu. Po założeniu żółtej koszulki Szwajcar nie ukrywał swojego zadowolenia:

Wraz z kolegami pojechaliśmy bardzo dobrze. Dwa dni wcześniej zapoznaliśmy się z trasą i przygotowaliśmy swój plan. Po raz kolejny udowodniliśmy, że jesteśmy w tej specjalności jednymi z najlepszych na świecie.

Dorastałem tutaj, a czternaście lat temu po raz pierwszy w tych okolicach pojechałem swój pierwszy wyścig. Dziś założyłem koszulkę lidera. Dziękuję chłopakom, że zostałem wyznaczony do przejechania linii mety jako pierwszy. To dla mnie szczególny dzień.

Tuż za podium rywalizację zakończyła ekipa BORA – hansgrohe, ale Maciej Bodnar był zadowolony z tego wyniku:

Czułem się dziś dobrze i myślę, że uzyskaliśmy dobry rezultat. Moim zdaniem znacznie poprawiliśmy się w tej specjalności. Dojechaliśmy na metę w szóstkę, co potwierdza naszą dobrą strategię. Przygotowania w stronę Tour de France idą dobrym tokiem.

Mistrz świata, Peter Sagan podziela zdanie swojego kolegi z teamu:

To był dobry dzień i dobry wynik w naszym wykonaniu. Jestem po treningu wysokościowym i moja dyspozycja nie jest jeszcze na 100 %, ale z dnia na dzień powinno być coraz lepiej. Przed nami jeszcze osiem etapów.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments