Mitchelton-Scott

Bardzo wszechstronny i mocny skład awizuje kobiecy Mitchelton – Scott na brytyjski wyścig.

Australijska drużyna wraca na arenę OVO Energy Women’s Tour z nadziejami na dobre występy na poszczególnych etapach. Do składu powraca między innymi Belgijka Jolien d’Hoore, która odpoczywała od ścigania z powodu złamanego obojczyka.

28. letnia zawodniczka miała świetny początek sezonu i ma na swoim koncie wygraną w Driedaagse Brugge – De Panne i drugie miejsce na trasie Gent-Wevelgem. Teraz nie może doczekać się powrotu na szosę:

Czuję ulgę, że moja rekonwalescencja nie trwała zbyt długo i mogę zacząć się ścigać. Tak naprawdę nie wiem jak z moją formą, ale wyścig szybko to zweryfikuje. Wiadomo, że początki nie będą łatwe i ciężko mi będzie rywalizować z zawodniczkami, które są w szczycie formy. Jednak bez kilometrów wyścigowych nie odbuduję swojej dyspozycji.

Dyrektor sportowy Martin Vestby liczy na dobry start ekipy:

Podobnie jak w poprzednich latach wyścig jest bardzo wymagający, a profile etapów nie oddają wszystkich trudności. Mamy bardzo wyrównaną i silną drużyną, a liderka ekipy powinna być już znana po drugim etapie. W dobrej formie są Gracie Elvin oraz Sarah Roy i na nie możemy liczyć na poszczególnych odcinkach.

Skład Mitchelton – Scott na OVO Energy Women’s Tour 2018:

Jessica Allen, Jolien D’hoore, Gracie Elvin, Alex Manly, Sarah Roy i Georgia Williams.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments