Foto: Experza-Footlogix

Dla młodej Polki jeżdżącej w barwach Experza-Footlogix to kolejny dobry wynik w tym sezonie.

Belgijski klasyk Dwars door de Westhoek liczył 126 kilometrów i prowadził wokół Boezinge. Główną trudnością był pokonywany trzykrotnie podjazd Rodeberg.

Peleton na podjazdach mocno się dzielił i na czele znalazła się około trzydziestoosobowa grupka, która ostatecznie walczyła o końcowy triumf.

Sprinterski finisz po bruku najlepiej rozegrała reprezentująca Wietnam Thi That Nguyen. Druga była Lorena Wiebes (Parkhotel Valkenburg Cycling Team), a trzecia Elisa Balsamo (Valcar PBM).

Dziewiąte miejsce wywalczyła Agnieszka Skalniak (Experza-Footlogix), a 49. była Karolina Perekitko.

Wyniki:

1 NGUYEN Thi That UCI-WORLD CYCLING CENTRE les 125 km en 3h14’20” (moy. 38,593 km/h)
2 WIEBES Lorena PHV PARKHOTEL VALKENBURG 00:00
3 BALSAMO Elisa VAL VALCAR PBM 00:00
4 CONFALONIERI Maria Giulia VAL VALCAR PBM 00:00
5 MUSTONEN Sara EXP EXPERZA – FOOTLOGIX 00:00
6 ROBERTS Jessica GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM 00:00
7 KOPECKY Lotte LSL LOTTO SOUDAL LADIES 00:00
8 ROY Sarah MTS MITCHELTON SCOTT 00:00
9 SKALNIAK Agnieszka EXP EXPERZA – FOOTLOGIX 00:02  
10 DE JONG Demi LSL LOTTO SOUDAL LADIES 00:02
11 DE GAST Belle PHV PARKHOTEL VALKENBURG 00:02
12 KUIJPERS Evy JAN VAN ARCKEL 00:02
13 KOREVAAR Jeanne WAD WAOWDEALS PRO CYCLING TEAM 00:02
14 DRUYTS Jessy EXP EXPERZA – FOOTLOGIX 00:02
15 COELHO FERREIRA Camila MEMORIAL SANTOS-FUPES 00:02
16 DE VUYST Sofie DVE DOLTCINI – VAN EYCK SPORT UCI WOMEN CYCLING 00:02
17 VANDENBROUCKE Saartje DVE DOLTCINI – VAN EYCK SPORT UCI WOMEN CYCLING 00:02
18 BARKER Megan GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM 00:02
19 RIJKES Sarah EXP EXPERZA – FOOTLOGIX 00:02
20 CAVALLI Marta VAL VALCAR PBM 00:02
21 PATIÑO BADOYA Paula Andrea UCI-WORLD CYCLING CENTRE 00:02
22 MICHIELS Githa BELGIUM NATIONAL TEAM 00:11
23 VAN VEEN Esther PHV PARKHOTEL VALKENBURG 00:11
24 VAN DE VELDE Julie LSL LOTTO SOUDAL LADIES 00:16
25 WILLIAMS Georgia MTS MITCHELTON SCOTT 00:18
26 SANGUINETI Ilaria VAL VALCAR PBM 00:18
27 DENTUS Abigail GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM 00:23
28 PERSICO Silvia VAL VALCAR PBM 00:25
29 RAYBOULD Rebecca GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM 01:04
30 VAN DER MEER Janine HCT HEALTH MATE – CYCLELIVE TEAM 03:36
31 HOEKSMA Ilona PHV PARKHOTEL VALKENBURG 03:36
32 CAMPBELL Teniel UCI-WORLD CYCLING CENTRE 03:36
33 VAN GOGH Natalie PHV PARKHOTEL VALKENBURG 03:36
34 EHRLER Désirée MAASLANDSTER INT WOMENS CT 03:36
35 WATERREUS Kylie JAN VAN ARCKEL 03:36
36 CALLANDER Rhona GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM 03:36
37 ALLEN Jessica MTS MITCHELTON SCOTT 03:36
38 DEL CARMEN ALVARADO Ceylin RESTORE CYCLING TEAM 03:36
39 GEERIS Femke MAASLANDSTER INT WOMENS CT 03:36
40 TORTOLINA Gaia EQUANO-WASE ZON CYCLING TEAM 03:36
41 VAN DE REE Monique WAD WAOWDEALS PRO CYCLING TEAM 03:36
42 DEMEY Valerie LSL LOTTO SOUDAL LADIES 03:36
43 VANDENBULCKE Jesse KEUKENS REDANT CYCLING TEAM 03:36
44 DRUYTS Kelly DVE DOLTCINI – VAN EYCK SPORT UCI WOMEN CYCLING 03:36
45 RODIECK Wiebke D.VELOP CYCLE CAFE LADIES 03:36
46 FIDANZA Arianna SBT EUROTARGET – BIANCHI – VITASANA 03:36
47 VAN DEN STEEN Kelly LSL LOTTO SOUDAL LADIES 03:36
48 ROBB Lisa TEAM STUTTGART 03:36
49 PEREKITKO Karolina WIELERCLUB DE SPRINTERS MALDEREN 03:36  
50 VAN HAAFTEN Kirstie RESTORE CYCLING TEAM 03:36
51 VAN WITZENBURG Marieke HCT HEALTH MATE – CYCLELIVE TEAM 03:36
52 FLATAAS Marie EQUANO-WASE ZON CYCLING TEAM 03:36
53 INGHELBRECHT Sarah DVE DOLTCINI – VAN EYCK SPORT UCI WOMEN CYCLING 03:36
54 VAN DER HEIJDEN Inge WAD WAOWDEALS PRO CYCLING TEAM 03:36
55 GEBRU Eyeru Tesfoam UCI-WORLD CYCLING CENTRE 03:36
56 FIDANZA Martina SBT EUROTARGET – BIANCHI – VITASANA 03:36
57 VERSCHELDEN Nathalie JOS FERON LADY FORCE 03:36
58 BEEKHUIS Teuntje TWC DE KEMPEN 03:36
59 CASETTA Ana Paula MEMORIAL SANTOS-FUPES 03:36
60 VERDONSCHOT Laura BELGIUM NATIONAL TEAM 03:36
61 OTTESTAD Mie WIELERCLUB DE SPRINTERS MALDEREN 03:36
62 GAFINOVITZ Rotem WAD WAOWDEALS PRO CYCLING TEAM 03:36
63 DIESNER Naima Madlen D.VELOP CYCLE CAFE LADIES 03:36
64 VERHESTRAETEN Karen BELGIUM NATIONAL TEAM 03:36
65 VAN REGENMORTEL Laura RESTORE CYCLING TEAM 03:36
66 DEBBOUDT Lensy KEUKENS REDANT CYCLING TEAM 03:36
67 MANLY Alexandra MTS MITCHELTON SCOTT 03:36
68 MACGREGOR Bronwyn MAASLANDSTER INT WOMENS CT 03:36
69 WIGHTMAN Kate ISOREX CYCLING TEAM 03:36
70 CONSONNI Chiara VAL VALCAR PBM 03:36
71 GRONDAHL Antonia ISOREX CYCLING TEAM 03:36
72 COVRIG Ana Maria SBT EUROTARGET – BIANCHI – VITASANA 03:36
73 VERTENTEN Soetkin EQUANO-WASE ZON CYCLING TEAM 03:36
74 DEBBOUDT Evelien KEUKENS REDANT CYCLING TEAM 03:36
75 VAN DEN STEEN Kim AUTOGLAS WETTEREN CYCLING TEAM 03:36
76 ANDERSON Emmy WIELERCLUB DE SPRINTERS MALDEREN 03:36
77 VAINIONPÄÄ Laura HCT HEALTH MATE – CYCLELIVE TEAM 03:36
78 ESPINOLA Agua Marina UCI-WORLD CYCLING CENTRE 03:36
79 BENATO Taise Maiara MEMORIAL SANTOS-FUPES 03:36
80 DOM Annelies LSL LOTTO SOUDAL LADIES 03:51
81 GASPARINI Alice SBT EUROTARGET – BIANCHI – VITASANA 00:11
82 VEKEMANS Anisha BELGIUM NATIONAL TEAM 03:52
83 LUST Bianca D.VELOP CYCLE CAFE LADIES 03:55