Ekipa Bahrain – Merida wygrała pierwszy wyścig serii Hammer Sportozone Limburg dzięki pięknej akcji Marka Paduna.

Druga impreza z cyklu Hammer Series odbywa się od dzisiaj w Holandii. Hammer Sportzone Limburg rozpoczęło się tradycyjnie do Hammer Climb. Na trasie w Vaals kolarze mieli do pokonania 11 rund po 7 kilometrów. Na każdej z rund kolarze będą zbierać punkty według klucza: 100, 81, 66, 53, 43, 35, 28, 23, 19 i 15 pkt. Na okrążeniach 4, 8 i 11 punkty mnożone są razy dwa.

Na pierwszej rundzie świetnie zafiniszował…Caleb Ewan i to jego Mitchelton – Scott wyszedł na prowadzenie. Drugą rundę wygrał Owain Doull (Sky), ale prowadzenie objęła ekipa Lotto Soudal za sprawą Tima Wellensa i Bjorga Lambrechta. Już na trzecim okrążeniu stawka mocno się podzieliła.

Po “grubej” rundzie numer cztery Lotto Soudal nadal prowadziło, ale dzięki ładnej jeździe Kaspera Asgreena na drugie miejsce wskoczył Quick – Step Floors. Niestety młody Duńczyk na jednym z zakrętów upadł i stracił kontakt z czołówką.

W połowie rywalizacji wycofał się Caleb Ewan i jego punkty nie liczyły się ostatecznie do klasyfikacji, ponieważ w regulaminie jest zapis, że kolarz musi rozpocząć ostatnie kółko, aby jego dorobek został zaliczony do generalki.

Na siódmym kółku na atak zdecydowali się Pavel Sivakov (Sky) i Mark Padun (Bahrain Merida). Dzięki wygraniu tego okrążenia ekipa Bahrain – Merida wskoczyła na drugie miejsce w wirtualnej generalce.

Padun wygrał także “grubą” rundę numer 8 i drużyna Bahrain – Merida wskoczyła na pierwsze miejsce, ale ich przewaga nad Lotto Soudal wynosiła tylko 22 punkty. Na trzecie miejsce awansowali kolarze Team Sky.

Tempa Ukraińca nie wytrzymał Sivakov, natomiast z goniącej grupki skontrował Enric Mas (Quick – Step Floors). Piękna jazda Paduna i ładne sprinty Colbrelliego spowodowały, że ich drużyna na ostatnią rundę wjechała z przewagą ponad 200 punktów nad Lotto Soudal.

Padun nie dał się już doścignąć do mety i tym samym przypieczętował piękną wygraną Bahrain – Merida. Drugie miejsce dla Lotto Soudal, a trzecie dla Quick – Step Floors.

Wyniki Hammer Climb:

1. BAHRAIN MERIDA PRO CYCLING TEAM (TBM) 1371
2. LOTTO SOUDAL (LTS) 973
3. QUICK – STEP FLOORS (QST) 781
4. TEAM SKY (SKY) 746
5. TEAM LOTTONL-JUMBO (TLJ) 598
6. BMC RACING TEAM (BMC) 472
7. TEAM SUNWEB (SUN) 401
8. TEAM CAJA RURAL-SEGUROS RGA(CJR) 392
9. BORA – HANSGROHE (BOH) 308
10. MITCHELTON – SCOTT (MTS) 184
11. TREK-SEGAFREDO (TFS) 147
12. ISRAEL CYCLING ACADEMY (ICA) 0
13. NIPPO VINI FANTINI (NIP) 0
14. UAE TEAM EMIRATES (UAD) 0
15. AQUA BLUE SPORT (ABS) 0
16. EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE (EFD) 0