fot. Lotto Thuringen Ladies Tour

Zwycięstwem Rozanne Slik (FDJ) zakończył się piąty etap Lotto Thuringen Ladies Tour. Nową liderką została Lisa Brennauer (Wiggle High5).

Piąty odcinek niemieckiego wyścigu był jednym z trudniejszych. Zawodniczki miały do pokonania 4 rundy wokół Dortendorfu, z których każda zakończona była kilometrowym podjazdem o średnim nachyleniu około 8%.

Od samego początku rywalizacji, w peletonie nie brakowało ataków. Niezwykle aktywna była przede wszystkim ekipa Sunweb z liderką wyścigu Coryn Riverą na czele. Co ciekawe, to właśnie m.in. Amerykanka znalazła się w ucieczce dnia obok Pernille Mathiesen (Sunweb), Martiny Ritter (Wiggle High5), Trixi Worrack (Canyon – SRAM) i Anny Christian (Trek – Drops). Piątka, po długim przeciąganiu liny, w połowie dystansu zdołała zbudować 3 minuty przewagi, co dawało realne szanse na dojechanie do mety.

Wraz z kolejnymi kilometrami, grupka atakująca pomału się zmniejszała. Ostatecznie na czele utrzymały się jedynie Rivera i Worrack, które przez ostatnie 20 kilometrów próbowały w duecie dowieźć topniejącą przewagę. Co ciekawe, jeszcze 3 kilometry przed kreską wynosiła ona 25 sekund.

Niestety dla dzielnie współpracujących uciekinierek, peleton zdołał je dojść na ostatnich kilometrach. W finałowym, bardzo ciężkim sprincie najlepsza okazała się Rozanne Slik (FDJ), która wyprzedziła Ellen van Dijk (Sunweb) i Małgorzatę Jasińską (Movistar).

Coryn Rivera straciła 34 sekundy i nową liderką została Lisa Brennauer (Wiggle High5), a na trzecie miejsce w generalce awansowała Gosia Jasińska!

Wyniki piątego etapu – TUTAJ.