fot. Baloise Belgium Tour

André Greipel (Lotto-Soudal) po finiszu z peletonu wygrał drugi etap wyścigu Baloise Belgium Tour i pozostał na pozycji lidera zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i punktowej. 

Drugi etap wyścigu Baloise Belgium Tour 2018 liczył 162,1 km i prowadził z Lochristi do Knokke-Heist – miasta położonego nad Morzem Północnym. Przeznaczony dla sprinterów finisz zaplanowano tuż obok plaży, a wcześniej trzeba było pokonać dwie rundy po nieco ponad 19 kilometrów.

Ucieczkę dnia stworzyło pięciu kolarzy, a jej skład wyglądał następująco: Antoine Warnier (WB Aqua Protect Veranclassic), Jimmy Janssens (Cibel – Cebon), Rob Ruijgh (Tarteletto – Isorex), Johan Jacobs (Pauwels sauzen – Vastgoedservice Continental Team) oraz Quinten Hermans (Telenet Fidea Lions).

Etap od początku przebiegał w szybkim tempie. Przez pierwszą godzinę peleton przejechał ponad 48 kilometrów, zatem uciekinierom trudno było wypracować większą przewagę – ta najpierw oscylowała wokół półtorej minuty, a po wjeździe na rundy spadła poniżej 60 sekund.

Ucieczka dnia została zlikwidowana 15 kilometrów przed metą. Zaraz później, także z powodu tzw. złotego kilometra, rozpoczęły się kontrataki z peletonu, ale poza walką o sekundy nikomu nie udało się odjechać.

Na ostatnich kilometrach bardzo ładnie na czele peletonu pracowała ekipa Vital Concept, która ma w swoich szeregach szybkiego Bryana Coquarda, ale ekipa Lotto-Soudal nie straciła czujności, 1,5 kilometra przed kreską wyszła na czoło i perfekcyjnie rozprowadziła André Greipela, który uniósł ręce w geście triumfu po raz drugi z rzędu.

Niemiecki sprinter popisał się dużą mocą na finiszu na górce i nie dał sobie wyjść z koła żadnemu rywalowi. Jako drugi finiszował Wouter Wippert, a trzeci był Tim Merlier.

Wyniki drugiego etapu:

1 GREIPEL André Lotto Soudal 20 30 3:15:21
2 WIPPERT Wouter Roompot – Nederlandse Loterij 10 18 ,,
3 MERLIER Tim Vérandas Willems-Crelan 5 12 ,,
4 DUPONT Timothy Wanty – Groupe Gobert 7 ,,
5 COQUARD Bryan Vital Concept Cycling Club 4 ,,
6 JANS Roy Cibel – Cebon 3 ,,
7 NOPPE Christophe Sport Vlaanderen – Baloise 2 ,,
8 WELTEN Bram Fortuneo – Samsic 1 ,,
9 DE BIE Sean Vérandas Willems-Crelan ,,
10 MINALI Riccardo Astana Pro Team ,,
11 FENN Andrew Aqua Blue Sport ,,
12 DE VREESE Laurens Astana Pro Team ,,
13 DE BUYST Jasper Lotto Soudal ,,
14 LAPORTE Christophe Cofidis, Solutions Crédits ,,
15 GEUENS Alexander Sovac – Natura4Ever ,,
16 VAN SCHIP Jan-Willem Roompot – Nederlandse Loterij ,,
17 DEHAES Kenny WB Aqua Protect Veranclassic ,,
18 PLANCKAERT Edward Sport Vlaanderen – Baloise ,,
19 MARONESE Marco Bardiani – CSF ,,
20 VAN LERBERGHE Bert Cofidis, Solutions Crédits ,,
21 DE BONDT Dries Vérandas Willems-Crelan ,,
22 VAN KESSEL Corne Telenet Fidea Lions ,,
23 EZQUERRA Jesus Burgos-BH ,,
24 DANIEL Maxime Fortuneo – Samsic ,,
25 VANTOMME Maxime WB Aqua Protect Veranclassic ,,
26 SOETE Daan Pauwels sauzen – Vastgoedservice Continental Team ,,
27 BIERMANS Jenthe Team Katusha – Alpecin ,,
28 SWEECK Laurens Pauwels sauzen – Vastgoedservice Continental Team ,,
29 MERLIER Braam Pauwels sauzen – Vastgoedservice Continental Team ,,
30 TLEUBAYEV Ruslan Astana Pro Team ,,
31 MANNAERTS Jelle Tarteletto – Isorex ,,
32 DUNBAR Edward Aqua Blue Sport ,,
33 GOEMAN Andreas Telenet Fidea Lions ,,
34 AERTS Toon Telenet Fidea Lions ,,
35 SPRENGERS Thomas Sport Vlaanderen – Baloise ,,
36 GRIVKO Andrei Astana Pro Team ,,
37 ALBANESE Vincenzo Bardiani – CSF ,,
38 CARBEL Michael Fortuneo – Samsic ,,
39 MOLLY Kenny Belgium ,,
40 GESBERT Elie Fortuneo – Samsic ,,
41 SPILAK Simon Team Katusha – Alpecin ,,
42 PEDERSEN Casper Aqua Blue Sport ,,
43 VANENDERT Jelle Lotto Soudal ,,
44 WARNIER Antoine WB Aqua Protect Veranclassic ,,
45 BEULLENS Cédric Belgium ,,
46 TZORTZAKIS Polychronis Tarteletto – Isorex ,,
47 BOUCHER David Tarteletto – Isorex ,,
48 WILLEMS Thimo Belgium ,,
49 MACHADO Tiago Team Katusha – Alpecin ,,
50 SMIT Willie Team Katusha – Alpecin ,,
51 VERWILST Aaron Sport Vlaanderen – Baloise ,,
52 SMITH Dion Wanty – Groupe Gobert ,,
53 DEVOLDER Stijn Vérandas Willems-Crelan ,,
54 LE ROUX Romain Fortuneo – Samsic ,,
55 BACKAERT Frederik Wanty – Groupe Gobert ,,
56 CHRISTIAN Mark Aqua Blue Sport ,,
57 CLAEYS Dimitri Cofidis, Solutions Crédits ,,
58 KOCHETKOV Pavel Team Katusha – Alpecin ,,
59 BUDDING Martijn Roompot – Nederlandse Loterij ,,
60 SALAS Ibai Burgos-BH ,,
61 TORRES Pablo Burgos-BH ,,
62 LEYSEN Senne Vérandas Willems-Crelan ,,
63 RUSSO Clement Fortuneo – Samsic ,,
64 DE BACKER Bert Vital Concept Cycling Club ,,
65 MARCHAND Gianni Cibel – Cebon ,,
66 DE GENDT Aime Sport Vlaanderen – Baloise ,,
67 VAN DER HAAR Lars Telenet Fidea Lions ,,
68 RUIJGH Rob Tarteletto – Isorex ,,
69 HANSEN Lasse Norman Aqua Blue Sport ,,
70 TURGIS Anthony Cofidis, Solutions Crédits ,,
71 HUYS Laurens Belgium ,,
72 CORT NIELSEN Magnus Astana Pro Team ,,
73 KEUKELEIRE Jens Lotto Soudal ,,
74 ADAMS Jens Pauwels sauzen – Vastgoedservice Continental Team ,,
75 CLEPPE Nicolas Telenet Fidea Lions ,,
76 STENUIT Robin Sovac – Natura4Ever ,,
77 RICKAERT Jonas Sport Vlaanderen – Baloise ,,
78 SEFA Ylber Tarteletto – Isorex ,,
79 MORTIER Julien WB Aqua Protect Veranclassic ,,
80 REBELLIN Davide Sovac – Natura4Ever ,,
81 VAN GINNEKEN Sjoerd Roompot – Nederlandse Loterij ,,
82 STOCKMAN Michiel Tarteletto – Isorex ,,
83 EIKING Odd Christian Wanty – Groupe Gobert ,,
84 COENEN Dennis Cibel – Cebon ,,
85 RESTREPO Jhonatan Team Katusha – Alpecin ,,
86 SESSLER Nicolas Burgos-BH ,,
87 BOROS Michael Pauwels sauzen – Vastgoedservice Continental Team ,,
88 KONING Peter Aqua Blue Sport ,,
89 JACOBS Johan Pauwels sauzen – Vastgoedservice Continental Team ,,
90 SAVINI Daniel Bardiani – CSF ,,
91 VAN MELSEN Kevin Wanty – Groupe Gobert ,,
92 TANNER David Vérandas Willems-Crelan ,,
93 ORSINI Umberto Bardiani – CSF ,,
94 EVRARD Laurent Sovac – Natura4Ever ,,
95 DE ROOZE Niels Tarteletto – Isorex ,,
96 JANSSENS Jimmy Cibel – Cebon ,,
97 DIELEMAN Michiel Cibel – Cebon ,,
98 GERARD Arnaud Fortuneo – Samsic ,,
99 DUNNE Conor Aqua Blue Sport ,,
100 VAN GOETHEM Brian Roompot – Nederlandse Loterij ,,
101 BIZHIGITOV Zhandos Astana Pro Team ,,
102 AERNOUTS Jim Telenet Fidea Lions ,,
103 HERMANS Quinten Telenet Fidea Lions ,,
104 DERIAUX Florian Sovac – Natura4Ever ,,
105 THIJSSEN Gerben Belgium ,,
106 SWEECK Diether Pauwels sauzen – Vastgoedservice Continental Team ,,
107 MAES Nikolas Lotto Soudal ,,
108 BOECKMANS Kris Vital Concept Cycling Club ,,
109 SIX Franklin WB Aqua Protect Veranclassic ,,
110 SIEBERG Marcel Lotto Soudal 0:25
111 WALLAYS Jelle Lotto Soudal 0:42
112 VAN GENECHTEN Jonas Vital Concept Cycling Club 0:45
113 ISTA Kevyn WB Aqua Protect Veranclassic 1:01
114 DEVRIENDT Tom Wanty – Groupe Gobert 1:03
115 ERMENAULT Corentin Vital Concept Cycling Club 1:27
116 MORICE Julien Vital Concept Cycling Club ,,
117 VAN KEIRSBULCK Guillaume Wanty – Groupe Gobert 0:00
118 STEELS Stijn Vérandas Willems-Crelan 1:53
119 VAN STAEYEN Michael Cofidis, Solutions Crédits ,,
120 VERMELTFOORT Coen Roompot – Nederlandse Loterij 2:04
121 VANBILSEN Kenneth Cofidis, Solutions Crédits 2:31
122 LEMOINE Cyril Cofidis, Solutions Crédits ,,
123 REINDERS Elmar Roompot – Nederlandse Loterij ,,
124 JASPERS Ward Belgium 3:19
125 DE WINTER Ludwig WB Aqua Protect Veranclassic 4:39
126 BILLE Gaetan Sovac – Natura4Ever ,,
127 DEGUIDE Louis Sovac – Natura4Ever ,,
128 CARBONI Giovanni Bardiani – CSF ,,
129 D´HEYGERE Gil Belgium ,,
130 BOUVRY Dieter Cibel – Cebon ,,
131 GONZÁLEZ Adrián Burgos-BH 6:37
132 MATHIS Marco Team Katusha – Alpecin ,,
133 BRESCIANI Michael Bardiani – CSF ,,
134 STEVENS Timothy Cibel – Cebon ,,
135 FOMINYKH Daniil Astana Pro Team ,,
DNF CAPIOT Amaury Sport Vlaanderen – Baloise -3:15:21
DNS WACKERMANN Luca Bardiani – CSF ,,
DNS LÓPEZ Daniel Burgos-BH ,,

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 1 – GREIPEL André Lotto Soudal 7:09:30
2 47 ▲45 HANSEN Lasse Norman Aqua Blue Sport 0:11
3 5 ▲2 MERLIER Tim Vérandas Willems-Crelan 0:12
4 12 ▲8 WIPPERT Wouter Roompot – Nederlandse Loterij 0:14
5 2 ▼3 MINALI Riccardo Astana Pro Team ,,
6 3 ▼3 BOROS Michael Pauwels sauzen – Vastgoedservice Continental Team 0:15
7 4 ▼3 DE GENDT Aime Sport Vlaanderen – Baloise ,,
8 20 ▲12 DE BIE Sean Vérandas Willems-Crelan 0:16
9 75 ▲66 WARNIER Antoine WB Aqua Protect Veranclassic ,,
10 6 ▼4 DUNNE Conor Aqua Blue Sport ,,
11 7 ▼4 MOLLY Kenny Belgium 0:18
12 111 ▲99 KEUKELEIRE Jens Lotto Soudal 0:19
13 9 ▼4 DUPONT Timothy Wanty – Groupe Gobert 0:20
14 10 ▼4 COQUARD Bryan Vital Concept Cycling Club ,,
15 16 ▲1 JANS Roy Cibel – Cebon ,,
16 15 ▼1 WELTEN Bram Fortuneo – Samsic ,,
17 11 ▼6 LAPORTE Christophe Cofidis, Solutions Crédits ,,
18 27 ▲9 NOPPE Christophe Sport Vlaanderen – Baloise ,,
19 22 ▲3 DE BUYST Jasper Lotto Soudal ,,
20 17 ▼3 EZQUERRA Jesus Burgos-BH ,,
21 13 ▼8 BIERMANS Jenthe Team Katusha – Alpecin ,,
22 25 ▲3 DEHAES Kenny WB Aqua Protect Veranclassic ,,
23 21 ▼2 VAN KESSEL Corne Telenet Fidea Lions ,,
24 14 ▼10 MANNAERTS Jelle Tarteletto – Isorex ,,
25 19 ▼6 SWEECK Laurens Pauwels sauzen – Vastgoedservice Continental Team ,,
26 32 ▲6 VAN SCHIP Jan-Willem Roompot – Nederlandse Loterij ,,
27 30 ▲3 PLANCKAERT Edward Sport Vlaanderen – Baloise ,,
28 29 ▲1 MARONESE Marco Bardiani – CSF ,,
29 38 ▲9 FENN Andrew Aqua Blue Sport ,,
30 37 ▲7 DE VREESE Laurens Astana Pro Team ,,
31 26 ▼5 MERLIER Braam Pauwels sauzen – Vastgoedservice Continental Team ,,
32 24 ▼8 DUNBAR Edward Aqua Blue Sport ,,
33 46 ▲13 GRIVKO Andrei Astana Pro Team ,,
34 51 ▲17 GOEMAN Andreas Telenet Fidea Lions ,,
35 39 ▲4 WILLEMS Thimo Belgium ,,
36 64 ▲28 DANIEL Maxime Fortuneo – Samsic ,,
37 43 ▲6 BOUCHER David Tarteletto – Isorex ,,
38 41 ▲3 SMIT Willie Team Katusha – Alpecin ,,
39 67 ▲28 VANTOMME Maxime WB Aqua Protect Veranclassic ,,
40 53 ▲13 PEDERSEN Casper Aqua Blue Sport ,,
41 44 ▲3 LE ROUX Romain Fortuneo – Samsic ,,
42 40 ▼2 KOCHETKOV Pavel Team Katusha – Alpecin ,,
43 54 ▲11 VANENDERT Jelle Lotto Soudal ,,
44 28 ▼16 CORT NIELSEN Magnus Astana Pro Team ,,
45 60 ▲15 SPILAK Simon Team Katusha – Alpecin ,,
46 52 ▲6 MACHADO Tiago Team Katusha – Alpecin ,,
47 50 ▲3 DEVOLDER Stijn Vérandas Willems-Crelan ,,
48 35 ▼13 ADAMS Jens Pauwels sauzen – Vastgoedservice Continental Team ,,
49 74 ▲25 AERTS Toon Telenet Fidea Lions ,,
50 49 ▼1 LEYSEN Senne Vérandas Willems-Crelan ,,
51 34 ▼17 SEFA Ylber Tarteletto – Isorex ,,
52 88 ▲36 DE BONDT Dries Vérandas Willems-Crelan ,,
53 57 ▲4 BACKAERT Frederik Wanty – Groupe Gobert ,,
54 93 ▲39 VAN LERBERGHE Bert Cofidis, Solutions Crédits ,,
55 33 ▼22 RESTREPO Jhonatan Team Katusha – Alpecin ,,
56 61 ▲5 BUDDING Martijn Roompot – Nederlandse Loterij ,,
57 76 ▲19 TZORTZAKIS Polychronis Tarteletto – Isorex ,,
58 66 ▲8 CLAEYS Dimitri Cofidis, Solutions Crédits ,,
59 56 ▼3 RUIJGH Rob Tarteletto – Isorex ,,
60 86 ▲26 CARBEL Michael Fortuneo – Samsic ,,
61 85 ▲24 GESBERT Elie Fortuneo – Samsic ,,
62 72 ▲10 CHRISTIAN Mark Aqua Blue Sport ,,
63 48 ▼15 STOCKMAN Michiel Tarteletto – Isorex ,,
64 65 ▲1 VAN DER HAAR Lars Telenet Fidea Lions ,,
65 63 ▼2 TURGIS Anthony Cofidis, Solutions Crédits ,,
66 97 ▲31 SPRENGERS Thomas Sport Vlaanderen – Baloise ,,
67 107 ▲40 SOETE Daan Pauwels sauzen – Vastgoedservice Continental Team ,,
68 82 ▲14 SMITH Dion Wanty – Groupe Gobert ,,
69 58 ▼11 MORTIER Julien WB Aqua Protect Veranclassic ,,
70 73 ▲3 MARCHAND Gianni Cibel – Cebon ,,
71 71 – CLEPPE Nicolas Telenet Fidea Lions ,,
72 59 ▼13 JACOBS Johan Pauwels sauzen – Vastgoedservice Continental Team ,,
73 117 ▲44 GEUENS Alexander Sovac – Natura4Ever ,,
74 96 ▲22 VERWILST Aaron Sport Vlaanderen – Baloise ,,
75 70 ▼5 COENEN Dennis Cibel – Cebon ,,
76 68 ▼8 SAVINI Daniel Bardiani – CSF ,,
77 78 ▲1 EIKING Odd Christian Wanty – Groupe Gobert ,,
78 77 ▼1 KONING Peter Aqua Blue Sport ,,
79 101 ▲22 DE BACKER Bert Vital Concept Cycling Club ,,
80 87 ▲7 REBELLIN Davide Sovac – Natura4Ever ,,
81 83 ▲2 SESSLER Nicolas Burgos-BH ,,
82 131 ▲49 BEULLENS Cédric Belgium ,,
83 79 ▼4 ORSINI Umberto Bardiani – CSF ,,
84 115 ▲31 SALAS Ibai Burgos-BH ,,
85 114 ▲29 TORRES Pablo Burgos-BH ,,
86 108 ▲22 HUYS Laurens Belgium ,,
87 90 ▲3 TANNER David Vérandas Willems-Crelan ,,
88 81 ▼7 AERNOUTS Jim Telenet Fidea Lions ,,
89 80 ▼9 HERMANS Quinten Telenet Fidea Lions ,,
90 95 ▲5 JANSSENS Jimmy Cibel – Cebon ,,
91 98 ▲7 DE ROOZE Niels Tarteletto – Isorex ,,
92 94 ▲2 VAN GOETHEM Brian Roompot – Nederlandse Loterij ,,
93 104 ▲11 VAN MELSEN Kevin Wanty – Groupe Gobert ,,
94 99 ▲5 GERARD Arnaud Fortuneo – Samsic ,,
95 91 ▼4 MAES Nikolas Lotto Soudal ,,
96 109 ▲13 DIELEMAN Michiel Cibel – Cebon ,,
97 105 ▲8 BIZHIGITOV Zhandos Astana Pro Team ,,
98 118 ▲20 RICKAERT Jonas Sport Vlaanderen – Baloise ,,
99 106 ▲7 SWEECK Diether Pauwels sauzen – Vastgoedservice Continental Team ,,
100 112 ▲12 BOECKMANS Kris Vital Concept Cycling Club ,,
101 103 ▲2 VAN KEIRSBULCK Guillaume Wanty – Groupe Gobert ,,
102 113 ▲11 SIX Franklin WB Aqua Protect Veranclassic ,,
103 55 ▼48 SIEBERG Marcel Lotto Soudal 0:45
104 100 ▼4 VAN GENECHTEN Jonas Vital Concept Cycling Club 1:05
105 123 ▲18 RUSSO Clement Fortuneo – Samsic 1:10
106 121 ▲15 VAN GINNEKEN Sjoerd Roompot – Nederlandse Loterij ,,
107 126 ▲19 STENUIT Robin Sovac – Natura4Ever 1:23
108 89 ▼19 DEVRIENDT Tom Wanty – Groupe Gobert ,,
109 125 ▲16 DERIAUX Florian Sovac – Natura4Ever ,,
110 128 ▲18 TLEUBAYEV Ruslan Astana Pro Team 1:48
111 84 ▼27 STEELS Stijn Vérandas Willems-Crelan 2:13
112 23 ▼89 VERMELTFOORT Coen Roompot – Nederlandse Loterij 2:24
113 129 ▲16 WALLAYS Jelle Lotto Soudal 2:36
114 124 ▲10 MORICE Julien Vital Concept Cycling Club 2:50
115 45 ▼70 REINDERS Elmar Roompot – Nederlandse Loterij 2:51
116 62 ▼54 LEMOINE Cyril Cofidis, Solutions Crédits ,,
117 116 ▼1 JASPERS Ward Belgium 3:39
118 130 ▲12 VAN STAEYEN Michael Cofidis, Solutions Crédits 3:47
119 132 ▲13 ISTA Kevyn WB Aqua Protect Veranclassic 3:59
120 133 ▲13 EVRARD Laurent Sovac – Natura4Ever 4:26
121 135 ▲14 ALBANESE Vincenzo Bardiani – CSF 4:55
122 8 ▼114 BOUVRY Dieter Cibel – Cebon 4:57
123 31 ▼92 D´HEYGERE Gil Belgium 4:59
124 69 ▼55 DE WINTER Ludwig WB Aqua Protect Veranclassic ,,
125 102 ▼23 BILLE Gaetan Sovac – Natura4Ever ,,
126 122 ▼4 CARBONI Giovanni Bardiani – CSF 5:49
127 127 – DEGUIDE Louis Sovac – Natura4Ever 6:13
128 36 ▼92 GONZÁLEZ Adrián Burgos-BH 6:57
129 42 ▼87 STEVENS Timothy Cibel – Cebon ,,
130 92 ▼38 MATHIS Marco Team Katusha – Alpecin ,,
131 110 ▼21 FOMINYKH Daniil Astana Pro Team ,,
132 134 ▲2 VANBILSEN Kenneth Cofidis, Solutions Crédits 7:26
133 136 ▲3 BRESCIANI Michael Bardiani – CSF 14:14
134 137 ▲3 THIJSSEN Gerben Belgium 14:42
135 138 ▲3 ERMENAULT Corentin Vital Concept Cycling Club 17:04