fot. Team Cofidis

Zwycięstwem Hugo Hofstettera (Cofidis) zakończył się pierwszy etap Tour de l’Ain. Na dziewiątym miejscu rywalizację zakończył Przemysław Kasperkiewicz (Delko Marseille).

Pierwszy etap francuskiego wyścigu był wyjątkowo łatwy. Kolarze mieli do pokonania 166 kilometrów zupełnie płaskiej trasy, co idealnie pasowało najszybszym zawodnikom w stawce.

W ucieczce dnia znaleźli się dziś Isaac Canton (Polartec-Kometa), Jan Tschernoster (Niemcy) i Dimitri Bussard (Szwajcaria). Ich przewaga w pewnym momencie dochodziła do 3 minut, lecz w peletonie wszystko kontrolowała grupa Cofidis.

Ostatecznie ucieczka została doścignięta niecałe 10 kilometrów przed metą, w szczególności za sprawą Daniela Teklehaimanota (Cofidis). Wówczas stało się jasne, że o zwycięstwie zdecyduje finisz z peletonu.

W nim najlepszy okazał się Hugo Hofstetter (Cofidis), który w pięknym stylu pokonał Lorenzo Manzina (Vital Concept) i Liliana Calmejane (Direct Energie). Na wysokim, dziewiątym miejscu etap skończył Przemysław Kasperkiewicz (Delko Marseille).

Wyniki pierwszego etapu:

1 23 HOFSTETTER Hugo FRA COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 24 03h52’38”
2 104 MANZIN Lorrenzo FRA VITAL CONCEPT CYCLING CLUB 24 03h52’38”
3 51 CALMEJANE Lilian FRA DIRECT ENERGIE 26 03h52’38”
4 156 PAGE Dylan SUI SWITZERLAND 25 03h52’38”
5 72 FONSECA Armindo FRA TEAM FORTUNEO – SAMSIC 29 03h52’38”
6 85 PASQUALON Andrea ITA WANTY – GROUPE GOBERT 30 03h52’38”
7 135 VERMEULEN Emiel BEL ROUBAIX LILLE METROPOLE 25 03h52’38”
8 34 DUMOULIN Samuel FRA AG2R LA MONDIALE 38 03h52’38”
9 125 KASPERKIEWICZ Przemyslaw POL DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 24 03h52’38”
10 95 GARCIA SOSA Jhojan Orlando COL MANZANA POSTOBON TEAM 20 03h52’38”
11 114 MALDONADO Anthony FRA ST MICHEL – AUBER 93 27 03h52’38”
12 82 DOUBEY Fabien FRA WANTY – GROUPE GOBERT 25 03h52’38”
13 4 THOMAS Benjamin FRA GROUPAMA – FDJ 23 03h52’38”
14 16 TLEUBAYEV Ruslan KAZ ASTANA PRO TEAM 31 03h52’38”
15 86 SMITH Dion NZL WANTY – GROUPE GOBERT 25 03h52’38”
16 41 BALLESTEROS CANOVAS Miguel Angel ESP POLARTEC KOMETA 22 03h52’38”
17 2 DUCHESNE Antoine CAN GROUPAMA – FDJ 27 03h52’38”
18 96 BOHORQUEZ SANCHEZ Hernando COL MANZANA POSTOBON TEAM 26 03h52’38”
19 75 DELAPLACE Anthony FRA TEAM FORTUNEO – SAMSIC 29 03h52’38”
20 71 FEILLU Brice FRA TEAM FORTUNEO – SAMSIC 33 03h52’38”
21 52 JOURNIAUX Axel FRA DIRECT ENERGIE 23 03h52’38”
22 26 TEKLEHAIMANOT Daniel ERI COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 30 03h52’38”
23 14 HOULE Hugo CAN ASTANA PRO TEAM 28 03h52’38”
24 65 SALMON Martin Alexander GER DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 21 03h52’38”
25 1 GAUDU David FRA GROUPAMA – FDJ 22 03h52’38”
26 13 GIDICH Yevgeniy KAZ ASTANA PRO TEAM 22 03h52’38”
27 102 COURTEILLE Arnaud FRA VITAL CONCEPT CYCLING CLUB 29 03h52’38”
28 112 LE CUNFF Kevin FRA ST MICHEL – AUBER 93 30 03h52’38”
29 116 THOMINET Camille FRA ST MICHEL – AUBER 93 28 03h52’38”
30 21 BONNAFOND Guillaume FRA COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 31 03h52’38”
31 152 THALMANN Roland SUI SWITZERLAND 25 03h52’38”
32 54 NAULEAU Bryan FRA DIRECT ENERGIE 30 03h52’38”
33 124 MADRAZO RUIZ Angel ESP DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 30 03h52’38”
34 63 HIRSCHI Marc SUI DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 20 03h52’38”
35 142 HALLER Patrick GER GERMANY 21 03h52’38”
36 43 INKELAAR Kevin NED POLARTEC KOMETA 21 03h52’38”
37 93 VILELA Ricardo POR MANZANA POSTOBON TEAM 31 03h52’38”
38 132 IDJOUADIENE Pierre FRA ROUBAIX LILLE METROPOLE 22 03h52’38”
39 62 HEINSCHKE Leon GER DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 19 03h52’38”
40 113 FEILLU Romain FRA ST MICHEL – AUBER 93 34 03h52’38”
41 121 ARERUYA Joseph RWA DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 22 03h52’38”
42 6 VINCENT Léo FRA GROUPAMA – FDJ 23 03h52’38”
43 53 GRELLIER Fabien FRA DIRECT ENERGIE 24 03h52’38”
44 154 BANZER Gordian SUI SWITZERLAND 22 03h52’38”
45 45 HABTOM TEKLE Awet ERI POLARTEC KOMETA 20 03h52’38”
46 31 GALLOPIN Tony FRA AG2R LA MONDIALE 30 03h52’38”
47 36 PETERS Nans FRA AG2R LA MONDIALE 24 03h52’38”
48 25 PEREZ Anthony FRA COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 27 03h52’38”
49 55 SICARD Romain FRA DIRECT ENERGIE 30 03h52’38”
50 5 VICHOT Arthur FRA GROUPAMA – FDJ 30 03h52’38”
51 24 LE TURNIER Mathias FRA COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 23 03h52’38”
52 76 PERICHON Pierre Luc FRA TEAM FORTUNEO – SAMSIC 31 03h52’38”
53 42 PENA MOLANO Wilson Estiben COL POLARTEC KOMETA 20 03h52’38”
54 44 RIES Michel LUX POLARTEC KOMETA 20 03h52’38”
55 15 STALNOV Nikita KAZ ASTANA PRO TEAM 27 03h52’38”
56 92 AGUIRRE CAIPA Hernan Ricardo COL MANZANA POSTOBON TEAM 23 03h52’38”
57 94 VILLEGAS CARDONA Juan Pablo COL MANZANA POSTOBON TEAM 31 03h52’38”
58 155 PAROZ Justin SUI SWITZERLAND 22 03h52’38”
59 91 DUARTE AREVALO Fabio Andres COL MANZANA POSTOBON TEAM 32 03h52’38”
60 143 REUTTER Sven GER GERMANY 22 03h52’38”
61 66 STORK Florian GER DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 21 03h52’38”
62 111 BALDO Nicolas FRA ST MICHEL – AUBER 93 34 03h52’38”
63 3 SEIGLE Romain FRA GROUPAMA – FDJ 24 03h52’38”
64 64 MOBACH Jarno NED DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 20 03h52’38”
65 123 FILOSI Iuri ITA DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 26 03h52’38”
66 103 BAGOT Yoann FRA VITAL CONCEPT CYCLING CLUB 31 03h52’38”
67 122 FERNANDEZ CRUZ Delio ESP DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 32 03h52’38”
68 12 FOMINYKH Daniil KAZ ASTANA PRO TEAM 27 03h52’38”
69 56 TAARAMÄE Rein EST DIRECT ENERGIE 31 03h52’38”
70 136 MAINARD Jerome FRA ROUBAIX LILLE METROPOLE 32 03h52’38”
71 145 SCHINNAGEL Johannes GER GERMANY 22 03h52’38”
72 146 ROHDE Leon GER GERMANY 23 03h52’38”
73 73 LUNKE Sindre Skjøstad NOR TEAM FORTUNEO – SAMSIC 25 03h52’38”
74 126 MORENO BAZAN Javier ESP DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 34 03h52’38”
75 106 PACHER Quentin FRA VITAL CONCEPT CYCLING CLUB 26 03h52’38”
76 33 CHEVRIER Clement FRA AG2R LA MONDIALE 26 03h52’38”
77 151 BADILATTI Matteo SUI SWITZERLAND 26 03h52’38”
78 141 ADAMIETZ Johannes GER GERMANY 20 03h52’38”
79 74 MAISON Jérémy FRA TEAM FORTUNEO – SAMSIC 25 03h52’38”
80 11 BIZHIGITOV Zhandos KAZ ASTANA PRO TEAM 27 03h52’38”
81 22 EDET Nicolas FRA COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 31 03h52’38”
82 153 BUSSARD Dimitri SUI SWITZERLAND 22 03h52’38”
83 131 ANTOMARCHI Julien FRA ROUBAIX LILLE METROPOLE 34 03h52’38”
84 134 JOLY Thomas FRA ROUBAIX LILLE METROPOLE 23 03h52’38”
85 61 GALL Felix AUT DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 20 03h52’38”
86 105 MOTTIER Justin FRA VITAL CONCEPT CYCLING CLUB 25 03h52’38”
87 101 LE BON Johan FRA VITAL CONCEPT CYCLING CLUB 28 03h52’38”
88 35 DUVAL Julien FRA AG2R LA MONDIALE 28 03h53’05”
89 81 ANTONINI Simone ITA WANTY – GROUPE GOBERT 27 03h53’12”
90 46 CANTON SERRANO Isaac ESP POLARTEC KOMETA 22 03h55’44”
91 144 TSCHERNOSTER Jan GER GERMANY 22 03h55’44”
84 OFFREDO Yoann FRA WANTY – GROUPE GOBERT 32 DNS

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 23 HOFSTETTER Hugo FRA COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 24 03h52’28”
2 104 MANZIN Lorrenzo FRA VITAL CONCEPT CYCLING CLUB 24 03h52’32”
3 51 CALMEJANE Lilian FRA DIRECT ENERGIE 26 03h52’34”
4 156 PAGE Dylan SUI SWITZERLAND 25 03h52’38”
5 72 FONSECA Armindo FRA TEAM FORTUNEO – SAMSIC 29 03h52’38”
6 85 PASQUALON Andrea ITA WANTY – GROUPE GOBERT 30 03h52’38”
7 135 VERMEULEN Emiel BEL ROUBAIX LILLE METROPOLE 25 03h52’38”
8 34 DUMOULIN Samuel FRA AG2R LA MONDIALE 38 03h52’38”
9 125 KASPERKIEWICZ Przemyslaw POL DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 24 03h52’38”
10 95 GARCIA SOSA Jhojan Orlando COL MANZANA POSTOBON TEAM 20 03h52’38”
11 114 MALDONADO Anthony FRA ST MICHEL – AUBER 93 27 03h52’38”
12 82 DOUBEY Fabien FRA WANTY – GROUPE GOBERT 25 03h52’38”
13 4 THOMAS Benjamin FRA GROUPAMA – FDJ 23 03h52’38”
14 16 TLEUBAYEV Ruslan KAZ ASTANA PRO TEAM 31 03h52’38”
15 86 SMITH Dion NZL WANTY – GROUPE GOBERT 25 03h52’38”
16 41 BALLESTEROS CANOVAS Miguel Angel ESP POLARTEC KOMETA 22 03h52’38”
17 2 DUCHESNE Antoine CAN GROUPAMA – FDJ 27 03h52’38”
18 96 BOHORQUEZ SANCHEZ Hernando COL MANZANA POSTOBON TEAM 26 03h52’38”
19 75 DELAPLACE Anthony FRA TEAM FORTUNEO – SAMSIC 29 03h52’38”
20 71 FEILLU Brice FRA TEAM FORTUNEO – SAMSIC 33 03h52’38”
21 52 JOURNIAUX Axel FRA DIRECT ENERGIE 23 03h52’38”
22 26 TEKLEHAIMANOT Daniel ERI COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 30 03h52’38”
23 14 HOULE Hugo CAN ASTANA PRO TEAM 28 03h52’38”
24 65 SALMON Martin Alexander GER DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 21 03h52’38”
25 1 GAUDU David FRA GROUPAMA – FDJ 22 03h52’38”
26 13 GIDICH Yevgeniy KAZ ASTANA PRO TEAM 22 03h52’38”
27 102 COURTEILLE Arnaud FRA VITAL CONCEPT CYCLING CLUB 29 03h52’38”
28 112 LE CUNFF Kevin FRA ST MICHEL – AUBER 93 30 03h52’38”
29 116 THOMINET Camille FRA ST MICHEL – AUBER 93 28 03h52’38”
30 21 BONNAFOND Guillaume FRA COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 31 03h52’38”
31 152 THALMANN Roland SUI SWITZERLAND 25 03h52’38”
32 54 NAULEAU Bryan FRA DIRECT ENERGIE 30 03h52’38”
33 124 MADRAZO RUIZ Angel ESP DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 30 03h52’38”
34 63 HIRSCHI Marc SUI DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 20 03h52’38”
35 142 HALLER Patrick GER GERMANY 21 03h52’38”
36 43 INKELAAR Kevin NED POLARTEC KOMETA 21 03h52’38”
37 93 VILELA Ricardo POR MANZANA POSTOBON TEAM 31 03h52’38”
38 132 IDJOUADIENE Pierre FRA ROUBAIX LILLE METROPOLE 22 03h52’38”
39 62 HEINSCHKE Leon GER DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 19 03h52’38”
40 113 FEILLU Romain FRA ST MICHEL – AUBER 93 34 03h52’38”
41 121 ARERUYA Joseph RWA DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 22 03h52’38”
42 6 VINCENT Léo FRA GROUPAMA – FDJ 23 03h52’38”
43 53 GRELLIER Fabien FRA DIRECT ENERGIE 24 03h52’38”
44 154 BANZER Gordian SUI SWITZERLAND 22 03h52’38”
45 45 HABTOM TEKLE Awet ERI POLARTEC KOMETA 20 03h52’38”
46 31 GALLOPIN Tony FRA AG2R LA MONDIALE 30 03h52’38”
47 36 PETERS Nans FRA AG2R LA MONDIALE 24 03h52’38”
48 25 PEREZ Anthony FRA COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 27 03h52’38”
49 55 SICARD Romain FRA DIRECT ENERGIE 30 03h52’38”
50 5 VICHOT Arthur FRA GROUPAMA – FDJ 30 03h52’38”
51 24 LE TURNIER Mathias FRA COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 23 03h52’38”
52 76 PERICHON Pierre Luc FRA TEAM FORTUNEO – SAMSIC 31 03h52’38”
53 42 PENA MOLANO Wilson Estiben COL POLARTEC KOMETA 20 03h52’38”
54 44 RIES Michel LUX POLARTEC KOMETA 20 03h52’38”
55 15 STALNOV Nikita KAZ ASTANA PRO TEAM 27 03h52’38”
56 92 AGUIRRE CAIPA Hernan Ricardo COL MANZANA POSTOBON TEAM 23 03h52’38”
57 94 VILLEGAS CARDONA Juan Pablo COL MANZANA POSTOBON TEAM 31 03h52’38”
58 155 PAROZ Justin SUI SWITZERLAND 22 03h52’38”
59 91 DUARTE AREVALO Fabio Andres COL MANZANA POSTOBON TEAM 32 03h52’38”
60 143 REUTTER Sven GER GERMANY 22 03h52’38”
61 66 STORK Florian GER DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 21 03h52’38”
62 111 BALDO Nicolas FRA ST MICHEL – AUBER 93 34 03h52’38”
63 3 SEIGLE Romain FRA GROUPAMA – FDJ 24 03h52’38”
64 64 MOBACH Jarno NED DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 20 03h52’38”
65 123 FILOSI Iuri ITA DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 26 03h52’38”
66 103 BAGOT Yoann FRA VITAL CONCEPT CYCLING CLUB 31 03h52’38”
67 122 FERNANDEZ CRUZ Delio ESP DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 32 03h52’38”
68 12 FOMINYKH Daniil KAZ ASTANA PRO TEAM 27 03h52’38”
69 56 TAARAMÄE Rein EST DIRECT ENERGIE 31 03h52’38”
70 136 MAINARD Jerome FRA ROUBAIX LILLE METROPOLE 32 03h52’38”
71 145 SCHINNAGEL Johannes GER GERMANY 22 03h52’38”
72 146 ROHDE Leon GER GERMANY 23 03h52’38”
73 73 LUNKE Sindre Skjøstad NOR TEAM FORTUNEO – SAMSIC 25 03h52’38”
74 126 MORENO BAZAN Javier ESP DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 34 03h52’38”
75 106 PACHER Quentin FRA VITAL CONCEPT CYCLING CLUB 26 03h52’38”
76 33 CHEVRIER Clement FRA AG2R LA MONDIALE 26 03h52’38”
77 151 BADILATTI Matteo SUI SWITZERLAND 26 03h52’38”
78 141 ADAMIETZ Johannes GER GERMANY 20 03h52’38”
79 74 MAISON Jérémy FRA TEAM FORTUNEO – SAMSIC 25 03h52’38”
80 11 BIZHIGITOV Zhandos KAZ ASTANA PRO TEAM 27 03h52’38”
81 22 EDET Nicolas FRA COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 31 03h52’38”
82 153 BUSSARD Dimitri SUI SWITZERLAND 22 03h52’38”
83 131 ANTOMARCHI Julien FRA ROUBAIX LILLE METROPOLE 34 03h52’38”
84 134 JOLY Thomas FRA ROUBAIX LILLE METROPOLE 23 03h52’38”
85 61 GALL Felix AUT DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 20 03h52’38”
86 105 MOTTIER Justin FRA VITAL CONCEPT CYCLING CLUB 25 03h52’38”
87 101 LE BON Johan FRA VITAL CONCEPT CYCLING CLUB 28 03h52’38”
88 35 DUVAL Julien FRA AG2R LA MONDIALE 28 03h53’05”
89 81 ANTONINI Simone ITA WANTY – GROUPE GOBERT 27 03h53’12”
90 46 CANTON SERRANO Isaac ESP POLARTEC KOMETA 22 03h55’44”
91 144 TSCHERNOSTER Jan GER GERMANY 22 03h55’44”