Fot. DkpCycling

Zwycięstwem Jeremy Lendowskiego (Triebwerg – Energy) zakończył się drugi etap Bałtyk – Karkonosze Tour. Liderem pozostał Fabian Schormair (Lotto – Kern Haus). 

Drugi etap kolejnej, majowej polskiej etapówki zaczynał się i kończył w Zbąszynku i liczył 121 kilometrów. Wydawało się, że tego dnia, główną rolę może odegrać wiatr, który w okolicy bardzo często przybiera na sile.

Dość nieoczekiwanie, peleton od samego początku narzucał bardzo wysokie tempo, dzięki czemu żadna ucieczka nie mogła odjechać. W połowie etapu średnia sięgała 46 kilometrów na godzinę, przez co grupa ponownie wyprzedzała harmonogram.

Jak się później okazało, do Zbąszynka wjechała cała grupa, która ani na chwilę nie odpuściła żadnej próby odjazdu. Dzięki temu wielu zawodników zdołało na finałowych okrążeniach połapać sporo sekund bonifikat.

Ostatecznie, po finiszu z peletonu, etap wygrał Jeremy Lendowski (Triebwerg – Energy), osiągając jeden z największych sukcesów w karierze. Pozycję lidera utrzymał za to Fabian Schormair (Lotto – Kern Haus).

Pełne wyniki > TUTAJ