Esteban Chaves (Mitchelton – Scott) był najszybszy na zboczach Etny i wygrał szósty etap włoskiego Giro. Nowym liderem został Simon Yates (Mitchelton – Scott).
Pierwszy poważny sprawdzian faworytów – tak miał wyglądać dzisiejszy odcinek Giro d’Italia. Start w Caltanissetta, a po 164 kilometrach meta na Etnie. Wulkaniczny podjazd tym razem pokonywany był z innej strony, a liczby które go opisują to: 15 kilometrów pod górę ze średnim nachyleniem 6,5 % i maksymalnie 15 %.
Na pierwszą lotną premię wjechał jeszcze cały peleton i sekundy zdobył Tony Martin (Katusha – Alpecin). Dopiero po godzinie jazdy peleton puścił ucieczkę, w której znalazło się ponad dwudziestu kolarzy: Haga i Oomen (obaj Sunweb), Cherel, Denz, Jauregui (wszyscy Ag2r La Mondiale), Gavazzi i Frapporti (obaj Androni – Sidermec – Bottecchia), Novak (Bahrain Merida), Ciccone i Tonelli (obaj Bardiani – CSF), De Marchi (BMC Racing Team), Reichenbach i Roy (obaj Groupama – FDJ), Hermans i Plaza (obaj Israel Cycling Academy), Chaves i Haig (obaj Mitchelton – Scott), Dayer Quintana (Movistar), O’Connor (Dimension Data), Dombrowski (Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale), Gesink (LottoNL – Jumbo), De La Cruz i Sergio Henao (obaj Team Sky), Eg (Trek – Segafredo), Polanc, Mori, Ulissi (wszyscy UAE Team Emirates), Zardini (Wilier Triestina – Selle Italia).
Przewaga oscylowała wokół trzech minut, ale kiedy rządy przejęła Astana dystans zaczął się zmniejszać. 35 kilometrów przed metą wynosił on dwie minuty. Kolarze przez trzy godziny jechali ze średnią prędkością 44,6 km/h, więc śmiało można było powiedzieć, że zaczęło się prawdziwe ściganie.
W ucieczce tempo dyktował przede wszystkim Jack Haig, który pracował na rzecz Estebana Chavesa. Na początku finałowego podjazdu z czołówki powoli zaczęli odpadać kolejni zawodnicy, a w peletonie pracowała ekipa Astany.
Mocne przyspieszenie Gesinka spowodowało, że ucieczka „eksplodowała”. Po chwili poprawili Hermans i De Marchi, a dojechali do nich Chaves i Henao. Z tyłu dystans tracił Davide Formolo (BORA – hansgrohe).
10 kilometrów przed metą kolarze, którzy pozostali z ucieczki mieli 50 sekund przewagi nad coraz mniejszym peletonem. Na samotny atak zdecydował się Ciccone (Bardiani – CSF), ale pięć kilometrów przed metą dojechał do niego Chaves (Mitchelton – Scott). Kolumbijczyk nie miał zamiaru czekać na Włocha i pomknął sam w stronę mety.
Za Chavesem jechała czwórka, później już grupa faworytów. Faworyci dojechali do pozostałości z ucieczki 3300 metrów przed metą. Rohan Dennis (BMC Racing Team) powoli żegnał się z koszulką lidera.
Ładny atak zaprezentował Domenico Pozzovivo (Bahrain Merida), z którym pojechali Simon Yates (Mitchelton – Scott), George Bennett (LottoNL – Jumbo) i Thibaut Pinot (Groupama – FDJ). Jednak nie było zbytniego porozumienia i goniąca grupka szybko się powiększyła.
1500 metrów przed metą zaatakował Simon Yates, który chciał przejąć koszulkę lidera. Brytyjczyk dojechał do Kolumbijczyka i dwaj kolarze Mitchelton – Scott mogli „powalczyć” o etapowy triumf. Pierwszy linię mety przejechał Chaves, a drugi był Yates, który został nowym liderem wyścigu!
Trzeci był Thibaut Pinot (Groupama – FDJ).
Wyniki szóstego etapu:
Kolarz | Ekipa | Czas | Premia | Strata | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | CHAVES RUBIO Jhoan Esteban | MITCHELTON – SCOTT | 4h 16’ 11” | 0’ 10” | 0’ 00” | ||
2 | YATES Simon Philip | MITCHELTON – SCOTT | 4h 16’ 11” | 0’ 06” | 0’ 00” | ||
3 | PINOT Thibaut | GROUPAMA – FDJ | 4h 16’ 37” | 0’ 04” | 0’ 26” | ||
4 | BENNETT George | TEAM LOTTO NL – JUMBO | 4h 16’ 37” | 0’ 26” | |||
5 | POZZOVIVO Domenico | BAHRAIN – MERIDA | 4h 16’ 37” | 0’ 26” | |||
6 | LOPEZ MORENO Miguel Angel | ASTANA PRO TEAM | 4h 16’ 37” | 0’ 26” | |||
7 | CARAPAZ Richard | MOVISTAR TEAM | 4h 16’ 37” | 0’ 26” | |||
8 | DUMOULIN Tom | TEAM SUNWEB | 4h 16’ 37” | 0’ 26” | |||
9 | ARU Fabio | UAE TEAM EMIRATES | 4h 16’ 37” | 0’ 26” | |||
10 | FROOME Chris | TEAM SKY | 4h 16’ 37” | 0’ 26” | |||
11 | HERMANS Ben | ISRAEL CYCLING ACADEMY | 4h 16’ 51” | 0’ 40” | |||
12 | O’CONNOR Ben | TEAM DIMENSION DATA | 4h 16’ 54” | 0’ 43” | |||
13 | BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA P. | ASTANA PRO TEAM | 4h 17’ 00” | 0’ 49” | |||
14 | OOMEN Sam | TEAM SUNWEB | 4h 17’ 04” | 0’ 53” | |||
15 | HENAO MONTOYA Sergio Luis | TEAM SKY | 4h 17’ 06” | 0’ 55” | |||
16 | WOODS Michael | EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE | 4h 17’ 08” | 0’ 57” | |||
17 | NIEVE ITURRALDE Mikel | MITCHELTON – SCOTT | 4h 17’ 08” | 0’ 57” | |||
18 | ELISSONDE Kenny | TEAM SKY | 4h 17’ 08” | 0’ 57” | |||
19 | BETANCUR Carlos | MOVISTAR TEAM | 4h 17’ 08” | 0’ 57” | |||
20 | CICCONE Giulio | BARDIANI CSF | 4h 17’ 08” | 0’ 57” | |||
21 | DENNIS Rohan | BMC RACING TEAM | 4h 17’ 15” | 01’ 04” | |||
22 | VALLS FERRI Rafael | MOVISTAR TEAM | 4h 17’ 33” | 01’ 22” | |||
23 | KONRAD Patrick | BORA – HANSGROHE | 4h 17’ 33” | 01’ 22” | |||
24 | KANGERT Tanel | ASTANA PRO TEAM | 4h 17’ 33” | 01’ 22” | |||
25 | GONÇALVES José | TEAM KATUSHA ALPECIN | 4h 17’ 56” | 01’ 45” | |||
26 | SCHACHMANN Maximilian | QUICK-STEP FLOORS | 4h 17’ 56” | 01’ 45” | |||
27 | GENIEZ Alexandre | AG2R LA MONDIALE | 4h 18’ 05” | 01’ 54” | |||
28 | ULISSI Diego | UAE TEAM EMIRATES | 4h 18’ 17” | 02’ 06” | |||
29 | GESINK Robert | TEAM LOTTO NL – JUMBO | 4h 19’ 18” | 03’ 07” | |||
30 | POELS Wout | TEAM SKY | 4h 19’ 29” | 03’ 18” | |||
31 | SANCHEZ Luis Leon | ASTANA PRO TEAM | 4h 19’ 29” | 03’ 18” | |||
32 | MEINTJES Louis | TEAM DIMENSION DATA | 4h 19’ 41” | 03’ 30” | |||
33 | REICHENBACH Sébastien | GROUPAMA – FDJ | 4h 19’ 53” | 03’ 42” | |||
34 | BRAMBILLA Gianluca | TREK – SEGAFREDO | 4h 20’ 13” | 04’ 02” | |||
35 | PREIDLER Georg | GROUPAMA – FDJ | 4h 20’ 13” | 04’ 02” | |||
36 | CONTI Valerio | UAE TEAM EMIRATES | 4h 20’ 13” | 04’ 02” | |||
37 | KREUZIGER Roman | MITCHELTON – SCOTT | 4h 21’ 20” | 05’ 09” | |||
38 | MASNADA Fausto | ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC | 4h 21’ 20” | 05’ 09” | |||
39 | DE LA PARTE Victor | MOVISTAR TEAM | 4h 21’ 20” | 05’ 09” | |||
40 | PLAZA Ruben | ISRAEL CYCLING ACADEMY | 4h 21’ 20” | 05’ 09” | |||
41 | PANTANO GOMEZ Jarlinson | TREK – SEGAFREDO | 4h 21’ 20” | 05’ 09” | |||
42 | FORMOLO Davide | BORA – HANSGROHE | 4h 21’ 20” | 05’ 09” | |||
43 | DOMBROWSKI Joseph Lloyd | EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE | 4h 21’ 20” | 05’ 09” | |||
44 | ATAPUMA Jhon Darwin | UAE TEAM EMIRATES | 4h 21’ 20” | 05’ 09” | |||
45 | WELLENS Tim | LOTTO SOUDAL | 4h 22’ 06” | 05’ 55” | |||
46 | ROCHE Nicolas | BMC RACING TEAM | 4h 22’ 06” | 05’ 55” | |||
47 | LAMMERTINK Maurits | TEAM KATUSHA ALPECIN | 4h 22’ 06” | 05’ 55” | |||
48 | POLANC Jan | UAE TEAM EMIRATES | 4h 22’ 18” | 06’ 07” | |||
49 | BOUWMAN Koen | TEAM LOTTO NL – JUMBO | 4h 23’ 39” | 07’ 28” | |||
50 | BROWN Nathan | EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE | 4h 23’ 42” | 07’ 31” | |||
51 | CHEREL Mikael | AG2R LA MONDIALE | 4h 23’ 42” | 07’ 31” | |||
52 | NOVAK Domen | BAHRAIN – MERIDA | 4h 25’ 51” | 09’ 40” | |||
53 | HAGA Chad | TEAM SUNWEB | 4h 26’ 31” | 10’ 20” | |||
54 | TEN DAM Laurens | TEAM SUNWEB | 4h 26’ 48” | 10’ 37” | |||
55 | CAPECCHI Eros | QUICK-STEP FLOORS | 4h 26’ 48” | 10’ 37” | |||
56 | MONTAGUTI Matteo | AG2R LA MONDIALE | 4h 26’ 48” | 10’ 37” | |||
57 | SENNI Manuel | BARDIANI CSF | 4h 26’ 48” | 10’ 37” | |||
58 | TORRES AGUDELO Rodolfo Andre | ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC | 4h 26’ 48” | 10’ 37” | |||
59 | QUINTANA Dayer | MOVISTAR TEAM | 4h 26’ 48” | 10’ 37” | |||
60 | HAIG Jack | MITCHELTON – SCOTT | 4h 26’ 48” | 10’ 37” | |||
61 | CARTHY Hugh John | EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE | 4h 26’ 48” | 10’ 37” | |||
62 | ANTON HERNANDEZ Igor | TEAM DIMENSION DATA | 4h 26’ 48” | 10’ 37” | |||
63 | EG Niklas | TREK – SEGAFREDO | 4h 26’ 48” | 10’ 37” | |||
64 | FRANKINY Kilian | BMC RACING TEAM | 4h 26’ 48” | 10’ 37” | |||
65 | DUPONT Hubert | AG2R LA MONDIALE | 4h 26’ 48” | 10’ 37” | |||
66 | ROY Jérémy | GROUPAMA – FDJ | 4h 27’ 05” | 10’ 54” | |||
67 | MOHORIC Matej | BAHRAIN – MERIDA | 4h 27’ 29” | 11’ 18” | |||
68 | BATTAGLIN Enrico | TEAM LOTTO NL – JUMBO | 4h 28’ 33” | 12’ 22” | |||
69 | JANSE VAN RENSBURG Jacques W | TEAM DIMENSION DATA | 4h 28’ 54” | 12’ 43” | |||
70 | ARMEE Sander | LOTTO SOUDAL | 4h 28’ 57” | 12’ 46” | |||
71 | VERVAEKE Louis | TEAM SUNWEB | 4h 28’ 57” | 12’ 46” | |||
72 | BERHANE Natnael | TEAM DIMENSION DATA | 4h 28’ 57” | 12’ 46” | |||
73 | JAUREGUI Quentin | AG2R LA MONDIALE | 4h 28’ 57” | 12’ 46” | |||
74 | JUUL JENSEN Christopher | MITCHELTON – SCOTT | 4h 29’ 03” | 12’ 52” | |||
75 | GAVAZZI Francesco | ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC | 4h 29’ 06” | 0’ 02” | 12’ 55” | ||
76 | DE MARCHI Alessandro | BMC RACING TEAM | 4h 29’ 43” | 13’ 32” | |||
77 | DENZ Nico | AG2R LA MONDIALE | 4h 31’ 02” | 14’ 51” | |||
78 | MORI Manuele | UAE TEAM EMIRATES | 4h 31’ 02” | 0’ 01” | 14’ 51” | ||
79 | ROUX Anthony | GROUPAMA – FDJ | 4h 31’ 28” | 15’ 17” | |||
80 | VLIEGEN Loïc | BMC RACING TEAM | 4h 31’ 51” | 15’ 40” | |||
81 | BOARO Manuele | BAHRAIN – MERIDA | 4h 32’ 12” | 16’ 01” | |||
82 | CATTANEO Mattia | ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC | 4h 32’ 25” | 16’ 14” | |||
83 | FRAPPORTI Marco | ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC | 4h 32’ 25” | 0’ 03” | 16’ 14” | ||
84 | HANSEN Adam James | LOTTO SOUDAL | 4h 32’ 25” | 16’ 14” | |||
85 | VAN DER SANDE Tosh | LOTTO SOUDAL | 4h 32’ 25” | 16’ 14” | |||
86 | BAK YTTING Lars | LOTTO SOUDAL | 4h 32’ 25” | 16’ 14” | |||
87 | KING Benjamin | TEAM DIMENSION DATA | 4h 32’ 25” | 16’ 14” | |||
88 | ZEITS Andrey | ASTANA PRO TEAM | 4h 32’ 25” | 16’ 14” | |||
89 | TONELLI Alessandro | BARDIANI CSF | 4h 32’ 25” | 16’ 14” | |||
90 | MORABITO Steve | GROUPAMA – FDJ | 4h 32’ 25” | 16’ 14” | |||
91 | HIRT Jan | ASTANA PRO TEAM | 4h 33’ 21” | 17’ 10” | |||
92 | GROSSSCHARTNER Felix | BORA – HANSGROHE | 4h 33’ 21” | 17’ 10” | |||
93 | IRIZAR ARAMBURU Markel | TREK – SEGAFREDO | 4h 34’ 04” | 17’ 53” | |||
94 | DIDIER Laurent | TREK – SEGAFREDO | 4h 34’ 04” | 17’ 53” | |||
95 | BALLERINI Davide | ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC | 4h 35’ 54” | 19’ 43” | |||
96 | VISCONTI Giovanni | BAHRAIN – MERIDA | 4h 35’ 54” | 19’ 43” | |||
97 | SCHMIDT Mads Würtz | TEAM KATUSHA ALPECIN | 4h 35’ 54” | 19’ 43” | |||
98 | DOWSETT Alex | TEAM KATUSHA ALPECIN | 4h 35’ 54” | 19’ 43” | |||
99 | PUCCIO Salvatore | TEAM SKY | 4h 35’ 54” | 19’ 43” | |||
100 | DE LA CRUZ MELGAREJO David | TEAM SKY | 4h 35’ 54” | 19’ 43” | |||
101 | LADAGNOUS Matthieu | GROUPAMA – FDJ | 4h 35’ 54” | 19’ 43” | |||
102 | MARTIN Tony | TEAM KATUSHA ALPECIN | 4h 35’ 54” | 19’ 43” | |||
103 | BENEDETTI Cesare | BORA – HANSGROHE | 4h 35’ 54” | 19’ 43” | |||
104 | GIBBONS Ryan | TEAM DIMENSION DATA | 4h 35’ 54” | 19’ 43” | |||
105 | VAN HOECKE Gijs | TEAM LOTTO NL – JUMBO | 4h 35’ 54” | 19’ 43” | |||
106 | BEWLEY Sam | MITCHELTON – SCOTT | 4h 35’ 54” | 19’ 43” | |||
107 | BOIVIN Guillaume | ISRAEL CYCLING ACADEMY | 4h 35’ 54” | 19’ 43” | |||
108 | KNEES Christian | TEAM SKY | 4h 35’ 54” | 19’ 43” | |||
109 | LINDEMAN Bert-Jan | TEAM LOTTO NL – JUMBO | 4h 35’ 54” | 19’ 43” | |||
110 | VAN EMDEN Jos | TEAM LOTTO NL – JUMBO | 4h 35’ 54” | 19’ 43” | |||
111 | STYBAR Zdenek | QUICK-STEP FLOORS | 4h 35’ 54” | 19’ 43” | |||
112 | SEPULVEDA Eduardo | MOVISTAR TEAM | 4h 35’ 54” | 19’ 43” | |||
113 | VENTURINI Clement | AG2R LA MONDIALE | 4h 35’ 54” | 19’ 43” | |||
114 | DOCKER Mitchell | EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE | 4h 35’ 54” | 19’ 43” | |||
115 | SAGIV Guy | ISRAEL CYCLING ACADEMY | 4h 35’ 54” | 19’ 43” | |||
116 | MARCATO Marco | UAE TEAM EMIRATES | 4h 35’ 54” | 19’ 43” | |||
117 | LAENGEN Vegard Stake | UAE TEAM EMIRATES | 4h 35’ 54” | 19’ 43” | |||
118 | BARBIN Enrico | BARDIANI CSF | 4h 35’ 54” | 19’ 43” | |||
119 | KUZNETSOV Viacheslav | TEAM KATUSHA ALPECIN | 4h 36’ 16” | 20’ 05” | |||
120 | NIBALI Antonio | BAHRAIN – MERIDA | 4h 37’ 35” | 21’ 24” | |||
121 | SABATINI Fabio | QUICK-STEP FLOORS | 4h 40’ 42” | 24’ 31” | |||
122 | BONNET William | GROUPAMA – FDJ | 4h 40’ 42” | 24’ 31” | |||
123 | BELLETTI Manuel | ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC | 4h 40’ 42” | 24’ 31” | |||
124 | PFINGSTEN Christoph | BORA – HANSGROHE | 4h 40’ 42” | 24’ 31” | |||
125 | SCHILLINGER Andreas | BORA – HANSGROHE | 4h 40’ 42” | 24’ 31” | |||
126 | VAN POPPEL Danny | TEAM LOTTO NL – JUMBO | 4h 40’ 42” | 24’ 31” | |||
127 | FRISON Frederik | LOTTO SOUDAL | 4h 40’ 42” | 24’ 31” | |||
128 | LAT | NEILANDS Krists | ISRAEL CYCLING ACADEMY | 4h 40’ 42” | 24’ 31” | ||
129 | PLANCKAERT Baptiste | TEAM KATUSHA ALPECIN | 4h 40’ 42” | 24’ 31” | |||
130 | CURVERS Roy | TEAM SUNWEB | 4h 40’ 42” | 24’ 31” | |||
131 | VENTOSO ALBERDI Francisco Jo | BMC RACING TEAM | 4h 40’ 42” | 24’ 31” | |||
132 | CAVAGNA Rémi | QUICK-STEP FLOORS | 4h 40’ 42” | 24’ 31” | |||
133 | SBARAGLI Kristian | ISRAEL CYCLING ACADEMY | 4h 40’ 42” | 24’ 31” | |||
134 | SENECHAL Florian | QUICK-STEP FLOORS | 4h 40’ 42” | 24’ 31” | |||
135 | VENTER Jaco | TEAM DIMENSION DATA | 4h 40’ 42” | 24’ 31” | |||
136 | PEDERSEN Mads | TREK – SEGAFREDO | 4h 40’ 42” | 24’ 31” | |||
137 | FERNANDEZ Ruben | MOVISTAR TEAM | 4h 40’ 42” | 24’ 31” | |||
138 | MULLEN Ryan | TREK – SEGAFREDO | 4h 40’ 42” | 24’ 31” | |||
139 | VIVIANI Elia | QUICK-STEP FLOORS | 4h 40’ 42” | 24’ 31” | |||
140 | SCULLY Tom | EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE | 4h 40’ 42” | 24’ 31” | |||
141 | BENNETT Sam | BORA – HANSGROHE | 4h 40’ 42” | 24’ 31” | |||
142 | PEDRERO Antonio | MOVISTAR TEAM | 4h 40’ 42” | 24’ 31” | |||
143 | DEMPSTER Zakkari | ISRAEL CYCLING ACADEMY | 4h 40’ 42” | 24’ 31” | |||
144 | TUFT Svein | MITCHELTON – SCOTT | 4h 40’ 42” | 24’ 31” | |||
145 | LUTSENKO Alexey | ASTANA PRO TEAM | 4h 40’ 42” | 24’ 31” | |||
146 | MØRKØV Michael | QUICK-STEP FLOORS | 4h 40’ 42” | 24’ 31” | |||
147 | BELKOV Maxim | TEAM KATUSHA ALPECIN | 4h 40’ 42” | 24’ 31” | |||
148 | HAMILTON Christopher | TEAM SUNWEB | 4h 40’ 42” | 24’ 31” | |||
149 | BONIFAZIO Niccolò | BAHRAIN – MERIDA | 4h 40’ 42” | 24’ 31” | |||
150 | DEBUSSCHERE Jens | LOTTO SOUDAL | 4h 40’ 42” | 24’ 31” | |||
151 | ROELANDTS Jurgen | BMC RACING TEAM | 4h 40’ 42” | 24’ 31” | |||
152 | BIDARD François | AG2R LA MONDIALE | 4h 40’ 42” | 24’ 31” | |||
153 | VENDRAME Andrea | ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC | 4h 40’ 42” | 24’ 31” | |||
154 | HOFSTEDE Lennard | TEAM SUNWEB | 4h 40’ 42” | 24’ 31” | |||
155 | VAN ASBROECK Tom | EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE | 4h 40’ 42” | 24’ 31” | |||
156 | MODOLO Sacha | EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE | 4h 40’ 42” | 24’ 31” | |||
157 | ANDREETTA Simone | BARDIANI CSF | 4h 40’ 42” | 24’ 31” | |||
158 | KIRYIENKA Vasil | TEAM SKY | 4h 41’ 16” | 25’ 05” | |||
159 | SIMION Paolo | BARDIANI CSF | 4h 41’ 29” | 25’ 18” | |||
160 | MAESTRI Mirco | BARDIANI CSF | 4h 41’ 29” | 25’ 18” | |||
161 | CAMPENAERTS Victor | LOTTO SOUDAL | 4h 42’ 34” | 26’ 23” | |||
162 | MARECZKO Jakub | WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA | 4h 42’ 37” | 26’ 26” | |||
163 | ZARDINI Edoardo | WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA | 4h 42’ 37” | 26’ 26” | |||
164 | TURRIN Alex | WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA | 4h 42’ 37” | 26’ 26” | |||
165 | ZHUPA Eugert | WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA | 4h 42’ 37” | 26’ 26” | |||
166 | MOSCA Jacopo | WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA | 4h 42’ 37” | 26’ 26” | |||
167 | COLEDAN Marco | WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA | 4h 42’ 37” | 26’ 26” | |||
168 | BERTAZZO Liam | WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA | 4h 42’ 37” | 26’ 26” | |||
169 | DRUCKER Jean-Pierre | BMC RACING TEAM | 4h 42’ 37” | 26’ 26” | |||
170 | VILLELLA Davide | ASTANA PRO TEAM | 4h 42’ 37” | 26’ 26” | |||
171 | FONZI Giuseppe | WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA | 4h 42’ 37” | 26’ 26” | |||
172 | VAN POPPEL Boy | TREK – SEGAFREDO | 4h 47’ 49” | 31’ 38” |
Klasyfikacja generalna po szóstym etapie:
Kolarz | Ekipa | Czas | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | YATES Simon Philip | MITCHELTON – SCOTT | 22h 46’ 03” | 0’ 00” | ||
2 | DUMOULIN Tom | TEAM SUNWEB | 22h 46’ 19” | 0’ 16” | ||
3 | CHAVES RUBIO Jhoan Esteban | MITCHELTON – SCOTT | 22h 46’ 29” | 0’ 26” | ||
4 | POZZOVIVO Domenico | BAHRAIN – MERIDA | 22h 46’ 46” | 0’ 43” | ||
5 | PINOT Thibaut | GROUPAMA – FDJ | 22h 46’ 48” | 0’ 45” | ||
6 | DENNIS Rohan | BMC RACING TEAM | 22h 46’ 56” | 0’ 53” | ||
7 | BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA P. | ASTANA PRO TEAM | 22h 47’ 06” | 01’ 03” | ||
8 | FROOME Chris | TEAM SKY | 22h 47’ 13” | 01’ 10” | ||
9 | BENNETT George | TEAM LOTTO NL – JUMBO | 22h 47’ 14” | 01’ 11” | ||
10 | ARU Fabio | UAE TEAM EMIRATES | 22h 47’ 15” | 01’ 12” | ||
11 | BETANCUR Carlos | MOVISTAR TEAM | 22h 47’ 24” | 01’ 21” | ||
12 | CARAPAZ Richard | MOVISTAR TEAM | 22h 47’ 26” | 01’ 23” | ||
13 | O’CONNOR Ben | TEAM DIMENSION DATA | 22h 47’ 42” | 01’ 39” | ||
14 | WOODS Michael | EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE | 22h 47’ 42” | 01’ 39” | ||
15 | OOMEN Sam | TEAM SUNWEB | 22h 47’ 45” | 01’ 42” | ||
16 | KONRAD Patrick | BORA – HANSGROHE | 22h 47’ 49” | 01’ 46” | ||
17 | HENAO MONTOYA Sergio Luis | TEAM SKY | 22h 47’ 50” | 01’ 47” | ||
18 | KANGERT Tanel | ASTANA PRO TEAM | 22h 48’ 04” | 02’ 01” | ||
19 | SCHACHMANN Maximilian | QUICK-STEP FLOORS | 22h 48’ 05” | 02’ 02” | ||
20 | GONÇALVES José | TEAM KATUSHA ALPECIN | 22h 48’ 09” | 02’ 06” | ||
21 | VALLS FERRI Rafael | MOVISTAR TEAM | 22h 48’ 10” | 02’ 07” | ||
22 | LOPEZ MORENO Miguel Angel | ASTANA PRO TEAM | 22h 48’ 15” | 02’ 12” | ||
23 | NIEVE ITURRALDE Mikel | MITCHELTON – SCOTT | 22h 48’ 29” | 02’ 26” | ||
24 | ULISSI Diego | UAE TEAM EMIRATES | 22h 48’ 45” | 02’ 42” | ||
25 | GENIEZ Alexandre | AG2R LA MONDIALE | 22h 49’ 03” | 03’ 00” | ||
26 | MEINTJES Louis | TEAM DIMENSION DATA | 22h 50’ 37” | 04’ 34” | ||
27 | PREIDLER Georg | GROUPAMA – FDJ | 22h 50’ 46” | 04’ 43” | ||
28 | CONTI Valerio | UAE TEAM EMIRATES | 22h 50’ 47” | 04’ 44” | ||
29 | SANCHEZ Luis Leon | ASTANA PRO TEAM | 22h 50’ 47” | 04’ 44” | ||
30 | POELS Wout | TEAM SKY | 22h 50’ 47” | 04’ 44” | ||
31 | FORMOLO Davide | BORA – HANSGROHE | 22h 51’ 38” | 05’ 35” | ||
32 | KREUZIGER Roman | MITCHELTON – SCOTT | 22h 51’ 57” | 05’ 54” | ||
33 | WELLENS Tim | LOTTO SOUDAL | 22h 52’ 06” | 06’ 03” | ||
34 | BRAMBILLA Gianluca | TREK – SEGAFREDO | 22h 52’ 43” | 06’ 40” | ||
35 | MASNADA Fausto | ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC | 22h 53’ 08” | 07’ 05” | ||
36 | ROCHE Nicolas | BMC RACING TEAM | 22h 53’ 19” | 07’ 16” | ||
37 | LAMMERTINK Maurits | TEAM KATUSHA ALPECIN | 22h 53’ 25” | 07’ 22” | ||
38 | REICHENBACH Sébastien | GROUPAMA – FDJ | 22h 53’ 44” | 07’ 41” | ||
39 | POLANC Jan | UAE TEAM EMIRATES | 22h 54’ 19” | 08’ 16” | ||
40 | BROWN Nathan | EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE | 22h 55’ 42” | 09’ 39” | ||
41 | DOMBROWSKI Joseph Lloyd | EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE | 22h 56’ 09” | 10’ 06” | ||
42 | DE LA PARTE Victor | MOVISTAR TEAM | 22h 56’ 10” | 10’ 07” | ||
43 | CHEREL Mikael | AG2R LA MONDIALE | 22h 56’ 29” | 10’ 26” | ||
44 | HERMANS Ben | ISRAEL CYCLING ACADEMY | 22h 57’ 32” | 11’ 29” | ||
45 | GESINK Robert | TEAM LOTTO NL – JUMBO | 22h 58’ 04” | 12’ 01” | ||
46 | PLAZA Ruben | ISRAEL CYCLING ACADEMY | 22h 58’ 35” | 12’ 32” | ||
47 | MONTAGUTI Matteo | AG2R LA MONDIALE | 22h 59’ 00” | 12’ 57” | ||
48 | BATTAGLIN Enrico | TEAM LOTTO NL – JUMBO | 22h 59’ 24” | 13’ 21” | ||
49 | GAVAZZI Francesco | ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC | 23h 0’ 22” | 14’ 19” | ||
50 | CICCONE Giulio | BARDIANI CSF | 23h 0’ 40” | 14’ 37” | ||
51 | ELISSONDE Kenny | TEAM SKY | 23h 0’ 43” | 14’ 40” | ||
52 | ATAPUMA Jhon Darwin | UAE TEAM EMIRATES | 23h 0’ 44” | 14’ 41” | ||
53 | CAPECCHI Eros | QUICK-STEP FLOORS | 23h 01’ 20” | 15’ 17” | ||
54 | PANTANO GOMEZ Jarlinson | TREK – SEGAFREDO | 23h 01’ 32” | 15’ 29” | ||
55 | BOUWMAN Koen | TEAM LOTTO NL – JUMBO | 23h 01’ 34” | 15’ 31” | ||
56 | TORRES AGUDELO Rodolfo Andre | ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC | 23h 02’ 00” | 15’ 57” | ||
57 | TEN DAM Laurens | TEAM SUNWEB | 23h 02’ 07” | 16’ 04” | ||
58 | MOHORIC Matej | BAHRAIN – MERIDA | 23h 02’ 24” | 16’ 21” | ||
59 | HAIG Jack | MITCHELTON – SCOTT | 23h 02’ 29” | 16’ 26” | ||
60 | DUPONT Hubert | AG2R LA MONDIALE | 23h 03’ 13” | 17’ 10” | ||
61 | CATTANEO Mattia | ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC | 23h 03’ 48” | 17’ 45” | ||
62 | GROSSSCHARTNER Felix | BORA – HANSGROHE | 23h 04’ 19” | 18’ 16” | ||
63 | QUINTANA Dayer | MOVISTAR TEAM | 23h 04’ 31” | 18’ 28” | ||
64 | SENNI Manuel | BARDIANI CSF | 23h 04’ 34” | 18’ 31” | ||
65 | BOARO Manuele | BAHRAIN – MERIDA | 23h 04’ 36” | 18’ 33” | ||
66 | CARTHY Hugh John | EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE | 23h 05’ 08” | 19’ 05” | ||
67 | JANSE VAN RENSBURG Jacques W | TEAM DIMENSION DATA | 23h 05’ 17” | 19’ 14” | ||
68 | HAGA Chad | TEAM SUNWEB | 23h 05’ 38” | 19’ 35” | ||
69 | VAN DER SANDE Tosh | LOTTO SOUDAL | 23h 07’ 34” | 21’ 31” | ||
70 | HANSEN Adam James | LOTTO SOUDAL | 23h 07’ 36” | 21’ 33” | ||
71 | KING Benjamin | TEAM DIMENSION DATA | 23h 08’ 27” | 22’ 24” | ||
72 | MORI Manuele | UAE TEAM EMIRATES | 23h 08’ 33” | 22’ 30” | ||
73 | BAK YTTING Lars | LOTTO SOUDAL | 23h 08’ 37” | 22’ 34” | ||
74 | SCHMIDT Mads Würtz | TEAM KATUSHA ALPECIN | 23h 08’ 40” | 22’ 37” | ||
75 | GIBBONS Ryan | TEAM DIMENSION DATA | 23h 09’ 16” | 23’ 13” | ||
76 | BERHANE Natnael | TEAM DIMENSION DATA | 23h 09’ 16” | 23’ 13” | ||
77 | ROUX Anthony | GROUPAMA – FDJ | 23h 09’ 22” | 23’ 19” | ||
78 | VISCONTI Giovanni | BAHRAIN – MERIDA | 23h 09’ 34” | 23’ 31” | ||
79 | STYBAR Zdenek | QUICK-STEP FLOORS | 23h 09’ 35” | 23’ 32” | ||
80 | PUCCIO Salvatore | TEAM SKY | 23h 10’ 01” | 23’ 58” | ||
81 | DENZ Nico | AG2R LA MONDIALE | 23h 10’ 10” | 24’ 07” | ||
82 | ARMEE Sander | LOTTO SOUDAL | 23h 10’ 45” | 24’ 42” | ||
83 | VERVAEKE Louis | TEAM SUNWEB | 23h 10’ 54” | 24’ 51” | ||
84 | DE MARCHI Alessandro | BMC RACING TEAM | 23h 11’ 05” | 25’ 02” | ||
85 | ANTON HERNANDEZ Igor | TEAM DIMENSION DATA | 23h 11’ 44” | 25’ 41” | ||
86 | LADAGNOUS Matthieu | GROUPAMA – FDJ | 23h 12’ 03” | 26’ 00” | ||
87 | BOIVIN Guillaume | ISRAEL CYCLING ACADEMY | 23h 12’ 06” | 26’ 03” | ||
88 | ROY Jérémy | GROUPAMA – FDJ | 23h 12’ 44” | 26’ 41” | ||
89 | DOWSETT Alex | TEAM KATUSHA ALPECIN | 23h 12’ 51” | 26’ 48” | ||
90 | ZEITS Andrey | ASTANA PRO TEAM | 23h 13’ 54” | 27’ 51” | ||
91 | PFINGSTEN Christoph | BORA – HANSGROHE | 23h 14’ 31” | 28’ 28” | ||
92 | JUUL JENSEN Christopher | MITCHELTON – SCOTT | 23h 14’ 48” | 28’ 45” | ||
93 | TONELLI Alessandro | BARDIANI CSF | 23h 14’ 53” | 28’ 50” | ||
94 | BALLERINI Davide | ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC | 23h 14’ 59” | 28’ 56” | ||
95 | HIRT Jan | ASTANA PRO TEAM | 23h 15’ 39” | 29’ 36” | ||
96 | DE LA CRUZ MELGAREJO David | TEAM SKY | 23h 16’ 07” | 30’ 04” | ||
97 | JAUREGUI Quentin | AG2R LA MONDIALE | 23h 16’ 29” | 30’ 26” | ||
98 | BENEDETTI Cesare | BORA – HANSGROHE | 23h 17’ 10” | 31’ 07” | ||
99 | FRANKINY Kilian | BMC RACING TEAM | 23h 17’ 31” | 31’ 28” | ||
100 | EG Niklas | TREK – SEGAFREDO | 23h 17’ 48” | 31’ 45” | ||
101 | BEWLEY Sam | MITCHELTON – SCOTT | 23h 18’ 09” | 32’ 06” | ||
102 | MARCATO Marco | UAE TEAM EMIRATES | 23h 18’ 15” | 32’ 12” | ||
103 | DIDIER Laurent | TREK – SEGAFREDO | 23h 18’ 17” | 32’ 14” | ||
104 | VENTURINI Clement | AG2R LA MONDIALE | 23h 18’ 32” | 32’ 29” | ||
105 | VLIEGEN Loïc | BMC RACING TEAM | 23h 18’ 32” | 32’ 29” | ||
106 | MØRKØV Michael | QUICK-STEP FLOORS | 23h 19’ 06” | 33’ 03” | ||
107 | BELLETTI Manuel | ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC | 23h 19’ 06” | 33’ 03” | ||
108 | MORABITO Steve | GROUPAMA – FDJ | 23h 19’ 12” | 33’ 09” | ||
109 | LAENGEN Vegard Stake | UAE TEAM EMIRATES | 23h 19’ 40” | 33’ 37” | ||
110 | LINDEMAN Bert-Jan | TEAM LOTTO NL – JUMBO | 23h 19’ 48” | 33’ 45” | ||
111 | CAVAGNA Rémi | QUICK-STEP FLOORS | 23h 19’ 49” | 33’ 46” | ||
112 | MODOLO Sacha | EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE | 23h 21’ 00” | 34’ 57” | ||
113 | FRAPPORTI Marco | ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC | 23h 21’ 04” | 35’ 01” | ||
114 | MARTIN Tony | TEAM KATUSHA ALPECIN | 23h 21’ 05” | 35’ 02” | ||
115 | DEMPSTER Zakkari | ISRAEL CYCLING ACADEMY | 23h 21’ 06” | 35’ 03” | ||
116 | VENDRAME Andrea | ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC | 23h 21’ 11” | 35’ 08” | ||
117 | VAN HOECKE Gijs | TEAM LOTTO NL – JUMBO | 23h 21’ 16” | 35’ 13” | ||
118 | NOVAK Domen | BAHRAIN – MERIDA | 23h 21’ 20” | 35’ 17” | ||
119 | BIDARD François | AG2R LA MONDIALE | 23h 21’ 24” | 35’ 21” | ||
120 | SEPULVEDA Eduardo | MOVISTAR TEAM | 23h 21’ 49” | 35’ 46” | ||
121 | IRIZAR ARAMBURU Markel | TREK – SEGAFREDO | 23h 22’ 01” | 35’ 58” | ||
122 | BENNETT Sam | BORA – HANSGROHE | 23h 22’ 11” | 36’ 08” | ||
123 | SAGIV Guy | ISRAEL CYCLING ACADEMY | 23h 23’ 12” | 37’ 09” | ||
124 | LAT | NEILANDS Krists | ISRAEL CYCLING ACADEMY | 23h 23’ 13” | 37’ 10” | |
125 | VAN EMDEN Jos | TEAM LOTTO NL – JUMBO | 23h 23’ 25” | 37’ 22” | ||
126 | DOCKER Mitchell | EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE | 23h 23’ 27” | 37’ 24” | ||
127 | VENTOSO ALBERDI Francisco Jo | BMC RACING TEAM | 23h 23’ 42” | 37’ 39” | ||
128 | SBARAGLI Kristian | ISRAEL CYCLING ACADEMY | 23h 23’ 47” | 37’ 44” | ||
129 | KUZNETSOV Viacheslav | TEAM KATUSHA ALPECIN | 23h 23’ 51” | 37’ 48” | ||
130 | KNEES Christian | TEAM SKY | 23h 23’ 52” | 37’ 49” | ||
131 | PLANCKAERT Baptiste | TEAM KATUSHA ALPECIN | 23h 24’ 55” | 38’ 52” | ||
132 | NIBALI Antonio | BAHRAIN – MERIDA | 23h 25’ 11” | 39’ 08” | ||
133 | BONIFAZIO Niccolò | BAHRAIN – MERIDA | 23h 26’ 01” | 39’ 58” | ||
134 | BONNET William | GROUPAMA – FDJ | 23h 26’ 01” | 39’ 58” | ||
135 | ANDREETTA Simone | BARDIANI CSF | 23h 26’ 13” | 40’ 10” | ||
136 | SENECHAL Florian | QUICK-STEP FLOORS | 23h 26’ 25” | 40’ 22” | ||
137 | ZARDINI Edoardo | WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA | 23h 26’ 44” | 40’ 41” | ||
138 | ROELANDTS Jurgen | BMC RACING TEAM | 23h 26’ 59” | 40’ 56” | ||
139 | MAESTRI Mirco | BARDIANI CSF | 23h 27’ 08” | 41’ 05” | ||
140 | VIVIANI Elia | QUICK-STEP FLOORS | 23h 27’ 10” | 41’ 07” | ||
141 | SCULLY Tom | EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE | 23h 27’ 26” | 41’ 23” | ||
142 | KIRYIENKA Vasil | TEAM SKY | 23h 27’ 36” | 41’ 33” | ||
143 | MULLEN Ryan | TREK – SEGAFREDO | 23h 27’ 53” | 41’ 50” | ||
144 | BELKOV Maxim | TEAM KATUSHA ALPECIN | 23h 29’ 26” | 43’ 23” | ||
145 | VAN ASBROECK Tom | EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE | 23h 29’ 41” | 43’ 38” | ||
146 | FERNANDEZ Ruben | MOVISTAR TEAM | 23h 30’ 02” | 43’ 59” | ||
147 | VAN POPPEL Danny | TEAM LOTTO NL – JUMBO | 23h 30’ 07” | 44’ 04” | ||
148 | PEDRERO Antonio | MOVISTAR TEAM | 23h 30’ 17” | 44’ 14” | ||
149 | VENTER Jaco | TEAM DIMENSION DATA | 23h 30’ 39” | 44’ 36” | ||
150 | DEBUSSCHERE Jens | LOTTO SOUDAL | 23h 30’ 42” | 44’ 39” | ||
151 | SABATINI Fabio | QUICK-STEP FLOORS | 23h 30’ 50” | 44’ 47” | ||
152 | DRUCKER Jean-Pierre | BMC RACING TEAM | 23h 31’ 04” | 45’ 01” | ||
153 | LUTSENKO Alexey | ASTANA PRO TEAM | 23h 31’ 51” | 45’ 48” | ||
154 | CAMPENAERTS Victor | LOTTO SOUDAL | 23h 32’ 12” | 46’ 09” | ||
155 | BARBIN Enrico | BARDIANI CSF | 23h 32’ 15” | 46’ 12” | ||
156 | VILLELLA Davide | ASTANA PRO TEAM | 23h 32’ 27” | 46’ 24” | ||
157 | MOSCA Jacopo | WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA | 23h 32’ 59” | 46’ 56” | ||
158 | FRISON Frederik | LOTTO SOUDAL | 23h 33’ 09” | 47’ 06” | ||
159 | TUFT Svein | MITCHELTON – SCOTT | 23h 33’ 32” | 47’ 29” | ||
160 | PEDERSEN Mads | TREK – SEGAFREDO | 23h 33’ 33” | 47’ 30” | ||
161 | SCHILLINGER Andreas | BORA – HANSGROHE | 23h 33’ 36” | 47’ 33” | ||
162 | CURVERS Roy | TEAM SUNWEB | 23h 36’ 30” | 50’ 27” | ||
163 | VAN POPPEL Boy | TREK – SEGAFREDO | 23h 36’ 50” | 50’ 47” | ||
164 | HOFSTEDE Lennard | TEAM SUNWEB | 23h 37’ 31” | 51’ 28” | ||
165 | SIMION Paolo | BARDIANI CSF | 23h 38’ 52” | 52’ 49” | ||
166 | HAMILTON Christopher | TEAM SUNWEB | 23h 39’ 29” | 53’ 26” | ||
167 | COLEDAN Marco | WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA | 23h 39’ 37” | 53’ 34” | ||
168 | MARECZKO Jakub | WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA | 23h 40’ 02” | 53’ 59” | ||
169 | ZHUPA Eugert | WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA | 23h 40’ 13” | 54’ 10” | ||
170 | BERTAZZO Liam | WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA | 23h 40’ 35” | 54’ 32” | ||
171 | TURRIN Alex | WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA | 23h 41’ 30” | 55’ 27” | ||
172 | FONZI Giuseppe | WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA | 23h 47’ 27” | 1h 01’ 24” |