Marc Sarreau

Zwycięstwem Marca Sarreau zakończył się pierwszy etap wyścigu Cztery dni Dunkierki. Francuz sięgnął też po koszulkę lidera całej imprezy.

Pierwszy etap znanego, francuskiego wyścigu prowadził z Dunkierki do La Basse i liczył 163,5 kilometra. Na trasie usytuowane były dwie niewielkie górskie premie, które jednak nie miały mieć większego wpływu na końcową rywalizację sprinterów.

Zgodnie z kolarską tradycją, na początku etapu, od peletonu oderwała się ucieczka. Dziś swoich sił przed grupą zasadniczą próbowali Jeremy Lecroq (Vital Concept), Romain Combaud (Delko Marseille) oraz Pierre Idiouadienne (Roubaix Lille Metropole). Ich przewaga szybko urosła do około 3 minut, lecz peleton nie miał zamiaru już pierwszego dnia odpuszczać.

Przez cały odcinek, sytuację kontrolowali kolarze ekipy Groupama – FDJ, których celem było doprowadzenie do sprintu z peletonu i rozprowadzenie Marca Sarreau. Razem z Francuzami, najczęściej na czele peletonu pojawiali się kolarze Lotto Soudal oraz Cofidis.

Ostatecznie odjazd został skasowany nieco ponad 10 kilometrów przed kreską, a ekipy sprinterów zaczęły walkę o zajęcie jak najlepszej pozycji. Wówczas nieoczekiwanie na czele pojawiła się ekipa Wanty – Groupe Gobert, która zaczęła podkręcać tempo.

O wszystkim zdecydował jednak finisz z peletonu. W nim najlepszy okazał się Marc Sarreau (Groupama – FDJ), który w chaotycznym sprincie pokonał Bryana Coquarda (Vital Concept) i Rudego Barbiera (AG2R La Mondiale). Francuz został też pierwszym liderem wyścigu.

Wyniki pierwszego etapu:

1 SARREAU Marc (Groupama – Fdj) 3:56:19
2 COQUARD Bryan (Vital Concept Cycling Club) 0:00:00
3 BARBIER Rudy (Ag2r La Mondiale) 0:00:00
4 WIPPERT Wouter (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:00
5 DUPONT Timothy (Wanty – Groupe Gobert) 0:00:00
6 RICKAERT Jonas (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:00:00
7 TOUZE Damien (St Michel – Auber 93) 0:00:00
8 DE BUYST Jasper (Lotto Soudal) 0:00:00
9 BOUHANNI Nacer (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:00
10 VERMELTFOORT Coen (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:00
11 GROSU Eduard Michael (Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini) 0:00:00
12 ARISTI GARDOKI Mikel (Euskadi Basque Country – Murias) 0:00:00
13 SISKEVICIUS Evaldas (Delko Marseille-Provence Ktm) 0:00:00
14 TRARIEUX Julien (Delko Marseille-Provence Ktm) 0:00:00
15 CAPIOT Amaury (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:00:00
16 MAIKIN Roman (Gazprom – Rusvelo) 0:00:00
17 DEHAES Kenny (Wb Aqua Protect Veranclassic) 0:00:00
18 SVENDGAARD Michael Carbel (Team Fortuneo – Samsic) 0:00:00
19 WOUTERS Enzo (Lotto Soudal) 0:00:00
20 LOBATO DEL VALLE Juan Jose (Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini) 0:00:00
21 FEILLU Romain (St Michel – Auber 93) 0:00:00
22 PETIT Adrien (Direct Energie) 0:00:00
23 BAGDONAS Gediminas (Ag2r La Mondiale) 0:00:00
24 SHILOV Sergey (Gazprom – Rusvelo) 0:00:00
25 DE VYLDER Lindsay (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:00:00
26 KASPERKIEWICZ Przemyslaw (Delko Marseille-Provence Ktm) 0:00:00
27 OURSELIN Paul (Direct Energie) 0:00:00
28 DERNIES Tom (Roubaix Lille Metropole) 0:00:00
29 DEVRIENDT Tom (Wanty – Groupe Gobert) 0:00:00
30 PEDERSEN Casper (Aqua Blue Sport) 0:00:00
31 MEURISSE Xandro (Wanty – Groupe Gobert) 0:00:00
32 TURGIS Jimmy (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:00
33 SIMON Julien (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:00
34 BONNAMOUR Franck (Team Fortuneo – Samsic) 0:00:00
35 LECROQ Jérémy (Vital Concept Cycling Club) 0:00:00
36 MERTZ Remy (Lotto Soudal) 0:00:00
37 RIESEBEEK Oscar (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:00
38 FENN Andrew (Aqua Blue Sport) 0:00:00
39 BACKAERT Frederik (Wanty – Groupe Gobert) 0:00:00
40 ANTOMARCHI Julien (Roubaix Lille Metropole) 0:00:00
41 DUMOULIN Samuel (Ag2r La Mondiale) 0:00:00
42 VAN GOETHEM Brian (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:00
43 FINETTO Mauro (Delko Marseille-Provence Ktm) 0:00:00
44 PORSEV Alexander (Gazprom – Rusvelo) 0:00:00
45 PICHOT Alexandre (Direct Energie) 0:00:00
46 CLAEYS Dimitri (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:00
47 TRUSOV Nikolay (Gazprom – Rusvelo) 0:00:00
48 BOEV Igor (Gazprom – Rusvelo) 0:00:00
49 MADOUAS Valentin (Groupama – Fdj) 0:00:00
50 DE BACKER Bert (Vital Concept Cycling Club) 0:00:00
51 DE WITTE Mathias (Veranda’s Willems – Crelan) 0:00:00
52 DE GENDT Aimé (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:00:00
53 VAN GINNEKEN Sjoerd (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:00
54 LE CUNFF Kévin (St Michel – Auber 93) 0:00:00
55 JAKIN Alo (St Michel – Auber 93) 0:00:00
56 DUVAL Julien (Ag2r La Mondiale) 0:00:00
57 ERMENAULT Corentin (Vital Concept Cycling Club) 0:00:00
58 SOUPE Geoffrey (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:00
59 VAN KEIRSBULCK Guillaume (Wanty – Groupe Gobert) 0:00:00
60 MANZIN Lorrenzo (Vital Concept Cycling Club) 0:00:00
61 COMBAUD Romain (Delko Marseille-Provence Ktm) 0:00:00
62 LEYSEN Senne (Veranda’s Willems – Crelan) 0:00:00
63 GATE Aaron (Aqua Blue Sport) 0:00:00
64 SAEZ BENITO Hector (Euskadi Basque Country – Murias) 0:00:00
65 MORICE Julien (Vital Concept Cycling Club) 0:00:00
66 KREDER Wesley (Wanty – Groupe Gobert) 0:00:00
67 HOELGAARD Daniel (Groupama – Fdj) 0:00:00
68 GOUGEARD Alexis (Ag2r La Mondiale) 0:00:00
69 VANTOMME Maxime (Wb Aqua Protect Veranclassic) 0:00:00
70 ANTONINI Simone (Wanty – Groupe Gobert) 0:00:00
71 PAILLOT Yoann (St Michel – Auber 93) 0:00:00
72 ZACCANTI Filippo (Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini) 0:00:00
73 MAURELET Flavien (St Michel – Auber 93) 0:00:00
74 LEVEAU Jérémy (Delko Marseille-Provence Ktm) 0:00:00
75 FILOSI Iuri (Delko Marseille-Provence Ktm) 0:00:00
76 CIMA Damiano (Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini) 0:00:00
77 VANBILSEN Kenneth (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:00
78 ALLEGAERT Piet (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:00:00
79 VACHON Florian (Team Fortuneo – Samsic) 0:00:00
80 KOZONTCHUK Dmitri (Gazprom – Rusvelo) 0:00:00
81 DUQUENNOY Jimmy (Wb Aqua Protect Veranclassic) 0:00:00
82 DUYN Huub (Veranda’s Willems – Crelan) 0:00:00
83 BOECKMANS Kris (Vital Concept Cycling Club) 0:00:00
84 STASSEN Julien (Wb Aqua Protect Veranclassic) 0:00:00
85 CARDIS Romain (Direct Energie) 0:00:00
86 BOUET Maxime (Team Fortuneo – Samsic) 0:00:00
87 REINDERS Elmar (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:00
88 LE GAC Olivier (Groupama – Fdj) 0:00:00
89 KRUOPIS Aidis (Veranda’s Willems – Crelan) 0:00:00
90 TURGIS Anthony (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:00
91 DE WINTER Ludwig (Wb Aqua Protect Veranclassic) 0:00:00
92 SELLIER Simon (Direct Energie) 0:00:00
93 TRONET Steven (Roubaix Lille Metropole) 0:00:00
94 FEILLU Brice (Team Fortuneo – Samsic) 0:00:00
95 SIEBERG Marcel (Lotto Soudal) 0:00:00
96 MASSON Christophe (Wb Aqua Protect Veranclassic) 0:00:00
97 GONZALEZ PRIETO Aitor (Euskadi Basque Country – Murias) 0:00:00
98 IRIZAR LASKURAIN Julen (Euskadi Basque Country – Murias) 0:00:00
99 LIVYNS Arjen (Veranda’s Willems – Crelan) 0:00:00
100 TANNER David (Veranda’s Willems – Crelan) 0:00:00
101 PETERS Nans (Ag2r La Mondiale) 0:00:00
102 SHALUNOV Evgeny (Gazprom – Rusvelo) 0:00:00
103 HANSEN Lasse Norman (Aqua Blue Sport) 0:00:00
104 GENE Yohann (Direct Energie) 0:00:00
105 GAUDIN Damien (Direct Energie) 0:00:00
106 MARANGONI Alan (Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini) 0:00:00
107 VAN SCHIP Jan-Willem (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:00
108 LEROUX Samuel (Roubaix Lille Metropole) 0:00:00
109 DEVOLDER Stijn (Veranda’s Willems – Crelan) 0:00:00
110 HATSUYAMA Sho (Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini) 0:00:00
111 LEVARLET Guillaume (St Michel – Auber 93) 0:00:00
112 DE PAUW Moreno (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:00:00
113 YOSHIDA Hayato (Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini) 0:00:00
114 NAESEN Lawrence (Lotto Soudal) 0:00:00
115 GREIPEL André (Lotto Soudal) 0:00:24
116 PLANCKAERT Edward (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:00:47
117 WELTEN Bram (Team Fortuneo – Samsic) 0:00:47
118 HOFLAND Moreno (Lotto Soudal) 0:01:04
119 VAUGRENARD Benoit (Groupama – Fdj) 0:01:22
120 ROBEET Ludovic (Wb Aqua Protect Veranclassic) 0:01:31
121 UDONDO Gotzon (Euskadi Basque Country – Murias) 0:02:08
122 BARBIER Pierre (Roubaix Lille Metropole) 0:02:24
123 DUNNE Conor (Aqua Blue Sport) 0:03:50
124 KONING Peter (Aqua Blue Sport) 0:03:50
125 JARRIER Benoît (Team Fortuneo – Samsic) 0:03:50
126 IDJOUADIENE Pierre (Roubaix Lille Metropole) 0:05:19
127 ARMIRAIL Bruno (Groupama – Fdj) 0:05:39
128 SANZ UNZUE Enrique (Euskadi Basque Country – Murias) 0:05:39
129 BRAMMEIER Matthew (Aqua Blue Sport) 0:05:56
130 DELAGE Mickaël (Groupama – Fdj) 0:10:44
131 VERMEULEN Emiel (Roubaix Lille Metropole) 0:10:44
DNS ITURRIA Mikel (Euskadi Basque Country – Murias)

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 SARREAU Marc (Groupama – Fdj) 3:56:09
2 LECROQ Jérémy (Vital Concept Cycling Club) 0:00:01
3 COQUARD Bryan (Vital Concept Cycling Club) 0:00:04
4 COMBAUD Romain (Delko Marseille-Provence Ktm) 0:00:05
5 BARBIER Rudy (Ag2r La Mondiale) 0:00:06
6 WIPPERT Wouter (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:10
7 DUPONT Timothy (Wanty – Groupe Gobert) 0:00:10
8 RICKAERT Jonas (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:00:10
9 TOUZE Damien (St Michel – Auber 93) 0:00:10
10 DE BUYST Jasper (Lotto Soudal) 0:00:10
11 BOUHANNI Nacer (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:10
12 VERMELTFOORT Coen (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:10
13 GROSU Eduard Michael (Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini) 0:00:10
14 ARISTI GARDOKI Mikel (Euskadi Basque Country – Murias) 0:00:10
15 SISKEVICIUS Evaldas (Delko Marseille-Provence Ktm) 0:00:10
16 TRARIEUX Julien (Delko Marseille-Provence Ktm) 0:00:10
17 CAPIOT Amaury (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:00:10
18 MAIKIN Roman (Gazprom – Rusvelo) 0:00:10
19 DEHAES Kenny (Wb Aqua Protect Veranclassic) 0:00:10
20 SVENDGAARD Michael Carbel (Team Fortuneo – Samsic) 0:00:10
21 WOUTERS Enzo (Lotto Soudal) 0:00:10
22 LOBATO DEL VALLE Juan Jose (Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini) 0:00:10
23 FEILLU Romain (St Michel – Auber 93) 0:00:10
24 PETIT Adrien (Direct Energie) 0:00:10
25 BAGDONAS Gediminas (Ag2r La Mondiale) 0:00:10
26 SHILOV Sergey (Gazprom – Rusvelo) 0:00:10
27 DE VYLDER Lindsay (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:00:10
28 KASPERKIEWICZ Przemyslaw (Delko Marseille-Provence Ktm) 0:00:10
29 OURSELIN Paul (Direct Energie) 0:00:10
30 DERNIES Tom (Roubaix Lille Metropole) 0:00:10
31 DEVRIENDT Tom (Wanty – Groupe Gobert) 0:00:10
32 PEDERSEN Casper (Aqua Blue Sport) 0:00:10
33 MEURISSE Xandro (Wanty – Groupe Gobert) 0:00:10
34 TURGIS Jimmy (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:10
35 SIMON Julien (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:10
36 BONNAMOUR Franck (Team Fortuneo – Samsic) 0:00:10
37 MERTZ Remy (Lotto Soudal) 0:00:10
38 RIESEBEEK Oscar (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:10
39 FENN Andrew (Aqua Blue Sport) 0:00:10
40 BACKAERT Frederik (Wanty – Groupe Gobert) 0:00:10
41 ANTOMARCHI Julien (Roubaix Lille Metropole) 0:00:10
42 DUMOULIN Samuel (Ag2r La Mondiale) 0:00:10
43 VAN GOETHEM Brian (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:10
44 FINETTO Mauro (Delko Marseille-Provence Ktm) 0:00:10
45 PORSEV Alexander (Gazprom – Rusvelo) 0:00:10
46 PICHOT Alexandre (Direct Energie) 0:00:10
47 CLAEYS Dimitri (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:10
48 TRUSOV Nikolay (Gazprom – Rusvelo) 0:00:10
49 BOEV Igor (Gazprom – Rusvelo) 0:00:10
50 MADOUAS Valentin (Groupama – Fdj) 0:00:10
51 DE BACKER Bert (Vital Concept Cycling Club) 0:00:10
52 DE WITTE Mathias (Veranda’s Willems – Crelan) 0:00:10
53 DE GENDT Aimé (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:00:10
54 VAN GINNEKEN Sjoerd (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:10
55 LE CUNFF Kévin (St Michel – Auber 93) 0:00:10
56 JAKIN Alo (St Michel – Auber 93) 0:00:10
57 DUVAL Julien (Ag2r La Mondiale) 0:00:10
58 ERMENAULT Corentin (Vital Concept Cycling Club) 0:00:10
59 SOUPE Geoffrey (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:10
60 VAN KEIRSBULCK Guillaume (Wanty – Groupe Gobert) 0:00:10
61 MANZIN Lorrenzo (Vital Concept Cycling Club) 0:00:10
62 LEYSEN Senne (Veranda’s Willems – Crelan) 0:00:10
63 GATE Aaron (Aqua Blue Sport) 0:00:10
64 SAEZ BENITO Hector (Euskadi Basque Country – Murias) 0:00:10
65 MORICE Julien (Vital Concept Cycling Club) 0:00:10
66 KREDER Wesley (Wanty – Groupe Gobert) 0:00:10
67 HOELGAARD Daniel (Groupama – Fdj) 0:00:10
68 GOUGEARD Alexis (Ag2r La Mondiale) 0:00:10
69 VANTOMME Maxime (Wb Aqua Protect Veranclassic) 0:00:10
70 ANTONINI Simone (Wanty – Groupe Gobert) 0:00:10
71 PAILLOT Yoann (St Michel – Auber 93) 0:00:10
72 ZACCANTI Filippo (Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini) 0:00:10
73 MAURELET Flavien (St Michel – Auber 93) 0:00:10
74 LEVEAU Jérémy (Delko Marseille-Provence Ktm) 0:00:10
75 FILOSI Iuri (Delko Marseille-Provence Ktm) 0:00:10
76 CIMA Damiano (Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini) 0:00:10
77 VANBILSEN Kenneth (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:10
78 ALLEGAERT Piet (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:00:10
79 VACHON Florian (Team Fortuneo – Samsic) 0:00:10
80 KOZONTCHUK Dmitri (Gazprom – Rusvelo) 0:00:10
81 DUQUENNOY Jimmy (Wb Aqua Protect Veranclassic) 0:00:10
82 DUYN Huub (Veranda’s Willems – Crelan) 0:00:10
83 BOECKMANS Kris (Vital Concept Cycling Club) 0:00:10
84 STASSEN Julien (Wb Aqua Protect Veranclassic) 0:00:10
85 CARDIS Romain (Direct Energie) 0:00:10
86 BOUET Maxime (Team Fortuneo – Samsic) 0:00:10
87 REINDERS Elmar (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:10
88 LE GAC Olivier (Groupama – Fdj) 0:00:10
89 KRUOPIS Aidis (Veranda’s Willems – Crelan) 0:00:10
90 TURGIS Anthony (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:10
91 DE WINTER Ludwig (Wb Aqua Protect Veranclassic) 0:00:10
92 SELLIER Simon (Direct Energie) 0:00:10
93 TRONET Steven (Roubaix Lille Metropole) 0:00:10
94 FEILLU Brice (Team Fortuneo – Samsic) 0:00:10
95 SIEBERG Marcel (Lotto Soudal) 0:00:10
96 MASSON Christophe (Wb Aqua Protect Veranclassic) 0:00:10
97 GONZALEZ PRIETO Aitor (Euskadi Basque Country – Murias) 0:00:10
98 IRIZAR LASKURAIN Julen (Euskadi Basque Country – Murias) 0:00:10
99 LIVYNS Arjen (Veranda’s Willems – Crelan) 0:00:10
100 TANNER David (Veranda’s Willems – Crelan) 0:00:10
101 PETERS Nans (Ag2r La Mondiale) 0:00:10
102 SHALUNOV Evgeny (Gazprom – Rusvelo) 0:00:10
103 HANSEN Lasse Norman (Aqua Blue Sport) 0:00:10
104 GENE Yohann (Direct Energie) 0:00:10
105 GAUDIN Damien (Direct Energie) 0:00:10
106 MARANGONI Alan (Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini) 0:00:10
107 VAN SCHIP Jan-Willem (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:10
108 LEROUX Samuel (Roubaix Lille Metropole) 0:00:10
109 DEVOLDER Stijn (Veranda’s Willems – Crelan) 0:00:10
110 HATSUYAMA Sho (Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini) 0:00:10
111 LEVARLET Guillaume (St Michel – Auber 93) 0:00:10
112 DE PAUW Moreno (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:00:10
113 YOSHIDA Hayato (Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini) 0:00:10
114 NAESEN Lawrence (Lotto Soudal) 0:00:10
115 GREIPEL André (Lotto Soudal) 0:00:34
116 PLANCKAERT Edward (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:00:57
117 WELTEN Bram (Team Fortuneo – Samsic) 0:00:57
118 HOFLAND Moreno (Lotto Soudal) 0:01:14
119 VAUGRENARD Benoit (Groupama – Fdj) 0:01:32
120 ROBEET Ludovic (Wb Aqua Protect Veranclassic) 0:01:41
121 UDONDO Gotzon (Euskadi Basque Country – Murias) 0:02:18
122 BARBIER Pierre (Roubaix Lille Metropole) 0:02:34
123 DUNNE Conor (Aqua Blue Sport) 0:04:00
124 KONING Peter (Aqua Blue Sport) 0:04:00
125 JARRIER Benoît (Team Fortuneo – Samsic) 0:04:00
126 IDJOUADIENE Pierre (Roubaix Lille Metropole) 0:05:25
127 ARMIRAIL Bruno (Groupama – Fdj) 0:05:49
128 SANZ UNZUE Enrique (Euskadi Basque Country – Murias) 0:05:49
129 BRAMMEIER Matthew (Aqua Blue Sport) 0:06:06
130 DELAGE Mickaël (Groupama – Fdj) 0:10:54
131 VERMEULEN Emiel (Roubaix Lille Metropole) 0:10:54