Giro d'Italia

Tim Wellens (Lotto Fix All) triumfował na czwartym etapie Giro d’Italia. Liderem pozostał Rohan Dennis (BMC Racing Team).

Po dniu przerwy kolarze wrócili do ojczyzny Giro, czyli do Włoch. Czwarty etap dedykowany był harcownikom lub bardziej dynamicznych puncherom. Odcinek na Sycylii liczył 198 kilometrów i prowadził z Katanii do Caltagirone. Tylko dwa oznaczone podjazdy mogły zaburzać ogląd sytuacji. Finałowy tricky sprint to 900 metrów podjazdu o średnim nachyleniu 8,5 % i maksymalnym 13 %.

Od samego ostrego startu z peletonu odjechali: Quentin Jauregui (AG2R La Mondiale), Marco Frapporti (Androni – Sidermec – Bottecchia), Enrico Barbin (Bardiani – CSF), Maxim Belkov (Team Katusha – Alpecin) i Jacopo Mosca (Wilier Triestina – Selle Italia).

Na pierwszej górskiej premii – Pietre Calde (9,3 km długości; średnie nachylenie 2,8%, max. 8%) najlepszy był Barbin i powiększył swoją przewagę w tej klasyfikacji. Z tyłu mocną pracę wykonywali kolarze UAE Team Emirates, którzy chcieli “pozbyć” się kilku rywali z generalki.

Lotny finisz w Palazzolo Acreide padł łupem Frapportiego, a w tym momencie ucieczka miała dwie minuty przewagi nad mocno naciągniętym peletonem.

W międzyczasie z powodu gorączki z wyścigu wycofał się Andrea Guardini (Bardiani – CSF).

Na drugiej lotnej premii znowu punkty chciał zgarnąć Frapporti, ale na kresce szybszy okazał się Mosca. Peleton zdecydowanie zwolnił i przewaga znowu urosła do prawie trzech minut. Podjazd Vizzini (4,8 km długości; średnie nachylenie 4,4%, max. 10%) duża grupa przejechała na spokojnie, a z ucieczki oczywiście trzy punkty zdobył Barbin.

30 kilometrów przed metą w ucieczce zostali Belkov, Mosca i Frapporti. Niestety problemy z rowerami mieli Gianluca Brambilla (Trek – Segafreo) i Sergio Henao (Sky). Sześć kilometrów dalej rządy w dużej grupie ponownie przejęli kolarze UAE Team Emirates.

Mocna przyspieszenie peletonu spowodowało, że ucieczka przeszła do historii na 14 kilometrów przed metą. Pierwszy atak na finałowym podjeździe zainicjował Edoardo Zardini (Wilier Triestina – Selle Italia), a za nim podążył Valerio Conti (UAE Team Emirates). Conti zostawił Zardiniego i podążył samotnie w stronę mety.

Siedem kilometrów przed metą w peletonie doszło do kraksy i w tej grupie zostało około 60 kolarzy. Akcja Contiego zakończyła się cztery kilometry dalej. Chwilę później doszło do upadku Maxa Schachmanna (Quick – Step Floors), który był liderem klasyfikacji młodzieżowej.

Na samym początku finałowej ścianki uciekła czwórka zawodników, ale została szybko doścignięta przez faworytów. Typową klasyczną końcówkę najlepiej rozegrał specjalista – Tim Wellens (Lotto Fix All)! Drugi był Michael Woods (Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale), a trzeci Enrico Battaglin (Team LottoNL-Jumbo).

Po raz kolejny kilka sekund strat do konkurentów zanotował Christopher Froome (Sky).

Wyniki czwartego etapu:

1 Tim Wellens (Bel) Lotto – Fix All 05:17:34
2 Michael Woods (Can) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 00:00:00
3 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL – Jumbo 00:00:00
4 Simon Yates (GBr) Mitchelton – Scott 00:00:00
5 Davide Formolo (Ita) Bora – Hansgrohe 00:00:00
6 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton – Scott 00:00:04
7 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe 00:00:04
8 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 00:00:04
9 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain – Merida 00:00:04
10 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Mitchelton – Scott 00:00:04
11 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 00:00:04
12 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 00:00:04
13 Thibaut Pinot (Fra) Groupama – FDJ 00:00:04
14 George Bennett (NZl) Team LottoNL – Jumbo 00:00:10
15 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 00:00:10
16 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 00:00:10
17 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 00:00:10
18 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 00:00:10
19 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 00:00:10
20 Carlos Betancur (Col) Movistar Team 00:00:10
21 Maximilian Schachmann (GER) Quick Step Floors 00:00:10
22 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 00:00:10
23 Wout Poels (Ned) Team Sky 00:00:10
24 Georg Preidler (AUT) Groupama – FDJ 00:00:21
25 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 00:00:21
26 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky 00:00:21
27 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 00:00:21
28 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 00:00:21
29 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 00:00:21
30 Chris Froome (GBr) Team Sky 00:00:21
31 Ben O’Connor (Aus) Team Dimension Data 00:00:21
32 Rafael Valls Ferri (Esp) Movistar Team 00:00:21
33 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 00:00:21
34 Alexandre Geniez (Fra) Ag2r La Mondiale 00:00:27
35 Sébastien Reichenbach (SUI) Groupama – FDJ 00:00:27
36 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 00:00:27
37 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy 00:00:27
38 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 00:00:27
39 José Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin 00:00:27
40 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 00:00:27
41 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain – Merida 00:00:27
42 Mikel Nieve Iturralde (Esp) Mitchelton – Scott 00:00:27
43 Matteo Montaguti (Ita) Ag2r La Mondiale 00:00:36
44 Sam Bennett (Irl) Bora – Hansgrohe 00:00:36
45 Jack Haig (Aus) Mitchelton – Scott 00:00:36
46 Maurits Lammertink (Ned) Team Katusha – Alpecin 00:00:36
47 Jarlinson Pantano Gomez (Col) Trek – Segafredo 00:00:36
48 Manuele Boaro (Ita) Bahrain – Merida 00:00:36
49 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 00:00:36
50 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 00:00:41
51 Nathan Brown (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 00:00:43
52 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe 00:00:49
53 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 00:00:52
54 Mads Würtz Schmidt (Den) Team Katusha – Alpecin 00:01:08
55 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 00:01:14
56 Alex Dowsett (GBr) Team Katusha – Alpecin 00:01:17
57 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) UAE Team Emirates 00:01:17
58 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 00:01:17
59 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Fix All 00:01:23
60 Victor De La Parte (Esp) Movistar Team 00:01:28
61 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 00:01:28
62 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 00:01:28
63 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani – CSF 00:01:28
64 Sander Armée (Bel) Lotto – Fix All 00:01:28
65 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 00:01:28
66 Hugh Carthy (GBr) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 00:01:28
67 Christoph Pfingsten (GER) Bora – Hansgrohe 00:01:28
68 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Hansgrohe 00:01:28
69 Eros Capecchi (Ita) Quick Step Floors 00:01:41
70 Michael Mørkøv (Den) Quick Step Floors 00:01:41
71 Mikaël Cherel (Fra) Ag2r La Mondiale 00:01:41
72 Zdenek Štybar (Cze) Quick Step Floors 00:02:03
73 Adam Hansen (Aus) Lotto – Fix All 00:02:03
74 Matej Mohoric (Slo) Bahrain – Merida 00:02:03
75 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 00:02:03
76 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 00:02:03
77 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 00:02:03
78 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 00:02:13
79 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 00:02:28
80 Ruben Plaza (Esp) Israel Cycling Academy 00:02:41
81 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 00:02:41
82 Steve Morabito (SUI) Groupama – FDJ 00:02:41
83 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy 00:02:41
84 Natnael Berhane (Eri) Team Dimension Data 00:02:41
85 Clément Venturini (Fra) Ag2r La Mondiale 00:02:41
86 Nico Denz (GER) Ag2r La Mondiale 00:03:07
87 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 00:03:18
88 Simone Andreetta (Ita) Bardiani – CSF 00:03:18
89 Lars Ytting Bak (Den) Lotto – Fix All 00:03:18
90 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani – CSF 00:03:18
91 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 00:03:18
92 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 00:03:18
93 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb 00:03:18
94 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates 00:03:18
95 Manuel Senni (Ita) Bardiani – CSF 00:03:18
96 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 00:03:25
97 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team 00:03:25
98 Jérémy Roy (Fra) Groupama – FDJ 00:03:25
99 Chad Haga (USA) Team Sunweb 00:03:25
100 Edoardo Zardini (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 00:03:25
101 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 00:03:41
102 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama – FDJ 00:03:41
103 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 00:05:33
104 Niccolò Bonifazio (Ita) Bahrain – Merida 00:05:42
105 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy 00:05:42
106 Anthony Roux (Fra) Groupama – FDJ 00:06:04
107 Mitchell Docker (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 00:06:07
108 Laurent Didier (Lux) Trek – Segafredo 00:06:10
109 Rémi Cavagna (Fra) Quick Step Floors 00:06:10
110 Florian Sénéchal (Fra) Quick Step Floors 00:06:10
111 Sam Bewley (NZl) Mitchelton – Scott 00:06:25
112 Christopher Juul-Jensen (Den) Mitchelton – Scott 00:06:25
113 Sacha Modolo (Ita) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 00:06:34
114 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 00:06:34
115 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Sky 00:06:44
116 Tony Martin (GER) Team Katusha – Alpecin 00:06:44
117 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 00:06:44
118 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 00:06:50
119 Fabio Sabatini (Ita) Quick Step Floors 00:07:33
120 Elia Viviani (Ita) Quick Step Floors 00:07:33
121 Loïc Vliegen (Bel) BMC Racing Team 00:07:33
122 Baptiste Planckaert (Bel) Team Katusha – Alpecin 00:07:33
123 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNL – Jumbo 00:07:33
124 Mirco Maestri (Ita) Bardiani – CSF 00:07:33
125 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 00:07:33
126 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 00:07:33
127 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 00:07:33
128 William Bonnet (Fra) Groupama – FDJ 00:07:33
129 Danny Van Poppel (Ned) Team LottoNL – Jumbo 00:07:33
130 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy 00:07:33
131 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy 00:07:33
132 Boy Van Poppel (Ned) Trek – Segafredo 00:07:33
133 Domen Novak (Slo) Bahrain – Merida 00:07:33
134 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy 00:07:33
135 Jürgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team 00:07:33
136 Antonio Nibali (Ita) Bahrain – Merida 00:07:33
137 Frederik Frison (Bel) Lotto – Fix All 00:07:33
138 Svein Tuft (Can) Mitchelton – Scott 00:07:33
139 Tom Scully (NZl) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 00:07:58
140 Antonio Pedrero (Esp) Movistar Team 00:08:05
141 Christian Knees (GER) Team Sky 00:08:43
142 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 00:08:45
143 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 00:08:45
144 Andreas Schillinger (GER) Bora – Hansgrohe 00:08:50
145 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 00:08:50
146 Jaco Venter (RSA) Team Dimension Data 00:08:50
147 Ruben Fernandez (Esp) Movistar Team 00:08:50
148 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 00:09:06
149 Jens Debusschere (Bel) Lotto – Fix All 00:09:06
150 Tom Van Asbroeck (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 00:09:06
151 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 00:09:16
152 Victor Campenaerts (Bel) Lotto – Fix All 00:09:23
153 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) BMC Racing Team 00:09:34
154 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha – Alpecin 00:10:52
155 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 00:10:52
156 Ryan Mullen (Irl) Trek – Segafredo 00:10:52
157 Markel Irizar Aramburu (Esp) Trek – Segafredo 00:10:52
158 Kilian Frankiny (SUI) BMC Racing Team 00:10:52
159 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 00:10:52
160 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 00:13:25
161 Enrico Barbin (Ita) Bardiani – CSF 00:13:42
162 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb 00:14:48
163 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 00:14:48
164 Quentin Jauregui (Fra) Ag2r La Mondiale 00:15:32
165 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina – Selle Italia 00:16:11
166 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 00:16:11
167 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 00:16:11
168 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 00:16:11
169 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 00:16:11
170 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 00:16:11
171 Niklas Eg (Den) Trek – Segafredo 00:16:11
172 Mads Pedersen (Den) Trek – Segafredo 00:16:11
173 Paolo Simion (Ita) Bardiani – CSF 00:16:11
174 Rüdiger Selig (GER) Bora – Hansgrohe 00:16:11
DNF Andrea Guardini (Ita) Bardiani – CSF

Klasyfikacja generalna po czwartym etapie:

1 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 14:23:08
2 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 00:00:01
3 Simon Yates (GBr) Mitchelton – Scott 00:00:17
4 Tim Wellens (Bel) Lotto – Fix All 00:00:19
5 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 00:00:25
6 Maximilian Schachmann (GER) Quick Step Floors 00:00:28
7 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain – Merida 00:00:28
8 Thibaut Pinot (Fra) Groupama – FDJ 00:00:34
9 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe 00:00:35
10 Carlos Betancur (Col) Movistar Team 00:00:35
11 José Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin 00:00:36
12 Davide Formolo (Ita) Bora – Hansgrohe 00:00:37
13 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 00:00:47
14 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Mitchelton – Scott 00:00:47
15 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 00:00:50
16 Georg Preidler (AUT) Groupama – FDJ 00:00:52
17 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 00:00:53
18 Michael Woods (Can) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 00:00:53
19 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 00:00:54
20 Chris Froome (GBr) Team Sky 00:00:55
21 George Bennett (NZl) Team LottoNL – Jumbo 00:00:56
22 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton – Scott 00:00:56
23 Rafael Valls Ferri (Esp) Movistar Team 00:00:56
24 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 00:00:57
25 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 00:01:00
26 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky 00:01:03
27 Ben O’Connor (Aus) Team Dimension Data 00:01:07
28 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 00:01:08
29 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 00:01:14
30 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 00:01:14
31 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 00:01:15
32 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe 00:01:17
33 Alexandre Geniez (Fra) Ag2r La Mondiale 00:01:17
34 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL – Jumbo 00:01:20
35 Matteo Montaguti (Ita) Ag2r La Mondiale 00:01:25
36 Alex Dowsett (GBr) Team Katusha – Alpecin 00:01:30
37 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 00:01:32
38 Mads Würtz Schmidt (Den) Team Katusha – Alpecin 00:01:35
39 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 00:01:37
40 Wout Poels (Ned) Team Sky 00:01:37
41 Maurits Lammertink (Ned) Team Katusha – Alpecin 00:01:38
42 Jarlinson Pantano Gomez (Col) Trek – Segafredo 00:01:38
43 Mikel Nieve Iturralde (Esp) Mitchelton – Scott 00:01:40
44 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 00:01:42
45 Sam Bennett (Irl) Bora – Hansgrohe 00:01:44
46 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 00:01:46
47 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 00:01:46
48 Victor De La Parte (Esp) Movistar Team 00:02:05
49 Manuele Boaro (Ita) Bahrain – Merida 00:02:06
50 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 00:02:08
51 Christoph Pfingsten (GER) Bora – Hansgrohe 00:02:09
52 Nathan Brown (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 00:02:19
53 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 00:02:29
54 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 00:02:32
55 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 00:02:33
56 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy 00:02:46
57 Michael Mørkøv (Den) Quick Step Floors 00:02:46
58 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 00:02:56
59 Eros Capecchi (Ita) Quick Step Floors 00:03:00
60 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 00:03:01
61 Matej Mohoric (Slo) Bahrain – Merida 00:03:03
62 Mikaël Cherel (Fra) Ag2r La Mondiale 00:03:06
63 Adam Hansen (Aus) Lotto – Fix All 00:03:39
64 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 00:03:40
65 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Fix All 00:03:41
66 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) UAE Team Emirates 00:03:52
67 Nico Denz (GER) Ag2r La Mondiale 00:03:56
68 Zdenek Štybar (Cze) Quick Step Floors 00:04:00
69 Clément Venturini (Fra) Ag2r La Mondiale 00:04:04
70 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain – Merida 00:04:05
71 Sébastien Reichenbach (SUI) Groupama – FDJ 00:04:10
72 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 00:04:30
73 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama – FDJ 00:04:37
74 Lars Ytting Bak (Den) Lotto – Fix All 00:04:40
75 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 00:04:46
76 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 00:04:51
77 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates 00:04:52
78 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 00:04:58
79 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 00:05:14
80 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 00:05:33
81 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Hansgrohe 00:05:44
82 Jack Haig (Aus) Mitchelton – Scott 00:05:45
83 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 00:05:49
84 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 00:06:02
85 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy 00:06:09
86 Manuel Senni (Ita) Bardiani – CSF 00:06:14
87 Sander Armée (Bel) Lotto – Fix All 00:06:16
88 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 00:06:24
89 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb 00:06:25
90 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 00:06:43
91 Natnael Berhane (Eri) Team Dimension Data 00:06:53
92 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani – CSF 00:06:56
93 Steve Morabito (SUI) Groupama – FDJ 00:07:02
94 Anthony Roux (Fra) Groupama – FDJ 00:07:07
95 Tony Martin (GER) Team Katusha – Alpecin 00:07:08
96 Ruben Plaza (Esp) Israel Cycling Academy 00:07:13
97 Rémi Cavagna (Fra) Quick Step Floors 00:07:13
98 Simone Andreetta (Ita) Bardiani – CSF 00:07:28
99 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Sky 00:07:33
100 Chad Haga (USA) Team Sunweb 00:07:35
101 Jérémy Roy (Fra) Groupama – FDJ 00:07:36
102 Sacha Modolo (Ita) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 00:07:38
103 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy 00:07:38
104 Florian Sénéchal (Fra) Quick Step Floors 00:07:40
105 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 00:07:54
106 Hugh Carthy (GBr) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 00:07:59
107 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani – CSF 00:08:00
108 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 00:08:03
109 Sam Bewley (NZl) Mitchelton – Scott 00:08:05
110 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 00:08:08
111 Jürgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team 00:08:14
112 Elia Viviani (Ita) Quick Step Floors 00:08:25
113 Baptiste Planckaert (Bel) Team Katusha – Alpecin 00:08:41
114 Laurent Didier (Lux) Trek – Segafredo 00:08:42
115 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 00:08:46
116 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy 00:09:13
117 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy 00:09:15
118 Boy Van Poppel (Ned) Trek – Segafredo 00:09:16
119 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 00:09:24
120 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 00:09:28
121 Mitchell Docker (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 00:09:30
122 Ruben Fernandez (Esp) Movistar Team 00:09:35
123 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 00:09:35
124 Danny Van Poppel (Ned) Team LottoNL – Jumbo 00:09:40
125 William Bonnet (Fra) Groupama – FDJ 00:09:47
126 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNL – Jumbo 00:09:50
127 Victor Campenaerts (Bel) Lotto – Fix All 00:09:53
128 Mirco Maestri (Ita) Bardiani – CSF 00:10:07
129 Jaco Venter (RSA) Team Dimension Data 00:10:12
130 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team 00:10:23
131 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 00:10:24
132 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) BMC Racing Team 00:10:24
133 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 00:10:37
134 Edoardo Zardini (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 00:10:41
135 Tom Van Asbroeck (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 00:10:56
136 Antonio Pedrero (Esp) Movistar Team 00:11:25
137 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy 00:11:29
138 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 00:11:32
139 Ryan Mullen (Irl) Trek – Segafredo 00:11:46
140 Christopher Juul-Jensen (Den) Mitchelton – Scott 00:11:54
141 Jens Debusschere (Bel) Lotto – Fix All 00:11:57
142 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha – Alpecin 00:12:03
143 Fabio Sabatini (Ita) Quick Step Floors 00:12:05
144 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 00:12:10
145 Christian Knees (GER) Team Sky 00:12:26
146 Markel Irizar Aramburu (Esp) Trek – Segafredo 00:12:30
147 Niccolò Bonifazio (Ita) Bahrain – Merida 00:12:39
148 Kilian Frankiny (SUI) BMC Racing Team 00:12:40
149 Frederik Frison (Bel) Lotto – Fix All 00:12:42
150 Antonio Nibali (Ita) Bahrain – Merida 00:12:47
151 Svein Tuft (Can) Mitchelton – Scott 00:13:05
152 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 00:13:06
153 Andreas Schillinger (GER) Bora – Hansgrohe 00:13:09
154 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 00:13:10
155 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 00:13:12
156 Loïc Vliegen (Bel) BMC Racing Team 00:13:15
157 Tom Scully (NZl) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 00:13:18
158 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 00:14:18
159 Domen Novak (Slo) Bahrain – Merida 00:15:44
160 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 00:17:04
161 Niklas Eg (Den) Trek – Segafredo 00:17:09
162 Mads Pedersen (Den) Trek – Segafredo 00:17:13
163 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 00:17:15
164 Quentin Jauregui (Fra) Ag2r La Mondiale 00:17:20
165 Paolo Simion (Ita) Bardiani – CSF 00:17:38
166 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 00:17:40
167 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb 00:17:45
168 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina – Selle Italia 00:17:51
169 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 00:18:13
170 Enrico Barbin (Ita) Bardiani – CSF 00:18:18
171 Rüdiger Selig (GER) Bora – Hansgrohe 00:18:46
172 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 00:19:02
173 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 00:19:08
174 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 00:25:05