Karpacki Wyścig Kurierów

Filip Kvasina (Kranj) wygrał po udanej ucieczce czwarty etap Karpackiego Wyścigu Kurierów. Drugi był Dawid Migas (Cartusia).

Czwarty etap Karpackiego Wyścigu Kurierów prowadził dzisiaj przez Słowację. Miastem startu i mety była Stara Lubovna, a do pokonania było niespełna 155 kilometrów. Po drodze na młodych kolarzy czekały cztery górskie premie.

Już po siedmiu kilometrach w odjazd zabrali się: Vladyslav Shcherban (Ukraina), Filip Kvasina (Kranj) i Dawid Migas (Cartusia). Po 66 kilometrach wyścigu trójka miała już prawie siedem minut przewagi. Na dwóch pierwszych górskich premiach wygrał Kvasina, a jedyny lotny finisz padł łupem Migasa.

60 kilometrów przed metą ucieczka miała nadal ponad pięć minut przewagi.

Na trzeciej górskiej premii po raz kolejny najlepszy był Kvasina. W peletonie nie widać było porozumienia co spowodowało, że na 20 kilometrów przed metą ucieczka miała trzy minuty przewagi i spore szanse na etapowy skalp.

Najwięcej sił na finisz zachował Kvasina i to Chorwat mógł się cieszyć ze zwycięstwa. Drugi był Dawid Migas, a trzeci Vladyslav Shcherban (Ukraina).

Liderem pozostał Sjoerd Bax (Delta Rotterdam).

Pełne wyniki – TUTAJ.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments