© carpathianrace.eu | Małgorzata Wolak

Ahmed Galdoune (Delio Gallina) wygrał pierwszy z dzisiejszych dwóch etapów Karpackiego Wyścigu Kurierów. Drugi finiszował Szymon Krawczyk (reprezentacja Polski).

W drugim dnia Karpackiego Wyścigu Kurierów na młodych kolarzy czekały dwa półetapy. W samo południe wystartowali w słowackiej Trstenie, aby po 72 kilometrach finiszować już w Polsce, w miejscowości Jabłonka.

W pierwszą ucieczkę zabrali się: Stocek (Słowacja), Lasinis (Litwa) i Van Loon (DESTIL – Parkhotel Valkenburg). Z peletonu próbowali kontrować Zandru (Delio Gallina), Adomaitis (Klaipeda) i Saharil (Sapura), ale nie udało im się dojechać do czołówki.

Na jedynej lotnej premii wygrał dziś Van Loon. Około 15 kilometrów przed metą duża grupa złapała harcowników. Na finisz z peletonu nie chciał czekać Wout van Elzakker (De Jonge Renner), ale także ta akcja nie przyniosła powodzenia.

O zwycięstwie zadecydował więc finisz z peletonu. Najszybszy okazał się Ahmed Galdoune (Delio Gallina), który pokonał Szymona Krawczyka (reprezentacja Polski).

Liderem pozostał Joep Steinbusch (Amsterdam).

Pełne wyniki – TUTAJ.

Poprzedni artykułGracia Orlova 2018: Wilkos trzecia na zakończenie! Wyścig dla Fahlin
Następny artykułTour de Romandie 2018: Roglic wygrywa wyścig, ostatni etap dla Ackermanna
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments