Tour de Romandie

Primoz Roglic (LottoNL – Jumbo) triumfował w klasyfikacji generalnej Tour de Romandie. Ostatni etap wygrał Pascal Ackermann (BORA – hansgrohe).

Ostatni etap Tour de Romandie liczył niespełna 182 kilometry i prowadził z Mont-sur-Rolle do Genewy. Trzy górskie premie były usytuowane w pierwszej części dystansu.

Różnica w klasyfikacji generalnej między Primozem Rogliciem (LottoNL – Jumbo), a Eganem Bernalem (Sky) wynosiła tylko osiem sekund i można się było spodziewać, że Kolumbijczyk postara się powalczyć o końcowy triumf.

W ucieczkę dnia zabrali się: Winner Anacona (Movistar), Alexis Gougeard (Ag2r La Mondiale), Pavel Sivakov (Sky), Michael Storer (Sunweb) i Carlos Verona (Mitchelton – Scott). Żaden z tych zawodników nie był zagrożeniem dla kolarzy pojedynkujących się o generalkę.

Wszystkie górskie premie wygrał dziś Sivakov, ale klasyfikację górską wygrał nie kto inny jak Thomas de Gendt (Lotto Soudal). Ucieczka była cały czas kontrolowana przez peleton. Problemy z rowerem miał Storer, ale wrócił do czołówki.

Determinacja ekip BORA – hansgrohe i Bahrain – Merida spowodowała, że ucieczka przeszła do historii na 12 kilometrów przed metą. Próbował jeszcze William Clarke (Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale), ale wspomniane wyżej drużyny nie dały mu szans na zwycięstwo.

Finiszowy sprint zdecydowanie wygrał Pascal Ackermann (BORA – hangrohe). Drugi był Michael Mørkøv (Quick-Step Floors), a trzeci Roberto Ferrari (UAE-Team Emirates).

Wyniki ostatniego etapu:

1 Pascal Ackermann (GER) Bora – Hansgrohe 4:09:51
2 Michael Mørkøv (Den) Quick Step Floors 0:00:00
3 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 0:00:00
4 Timothy Dupont (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
5 Rüdiger Selig (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:00
6 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain – Merida 0:00:00
7 Benjamin Thomas (Fra) Groupama – FDJ 0:00:00
8 Jens Keukeleire (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
9 Michael Albasini (SUI) Mitchelton – Scott 0:00:00
10 Samuel Dumoulin (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
11 Antoine Duchesne (Can) Groupama – FDJ 0:00:00
12 Tom Bohli (SUI) BMC Racing Team 0:00:00
13 Danilo Wyss (SUI) BMC Racing Team 0:00:00
14 Baptiste Planckaert (Bel) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
15 José Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
16 Merhawi Kudus (Eri) Team Dimension Data 0:00:00
17 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Team Sky 0:00:00
18 Pierre-Roger Latour (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
19 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama – FDJ 0:00:00
20 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
21 Amanuel Ghebreigzabhier Werkilul (Eri) Team Dimension Data 0:00:00
22 Sander Armée (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
23 Xandro Meurisse (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
24 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team 0:00:00
25 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
26 David Gaudu (Fra) Groupama – FDJ 0:00:00
27 Rudy Molard (Fra) Groupama – FDJ 0:00:00
28 Alex Dowsett (GBr) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
29 Nathan Brown (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:00
30 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 0:00:00
31 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:00:00
32 Primož Roglic (Slo) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
33 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
34 Emanuel Buchmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:00
35 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:00
36 Rémy Mertz (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
37 Andreas Schillinger (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:00
38 Fabien Doubey (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
39 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Trek – Segafredo 0:00:00
40 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
41 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
42 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates 0:00:00
43 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
44 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:00:00
45 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) UAE Team Emirates 0:00:00
46 Silvan Dillier (SUI) Ag2r La Mondiale 0:00:00
47 Axel Domont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
48 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 0:00:00
49 Thomas Degand (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
50 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:00:00
51 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team 0:00:00
52 Pierre Rolland (Fra) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:00
53 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 0:00:00
54 James Shaw (GBr) Lotto – Soudal 0:00:00
55 Jaime Roson Garcia (Esp) Movistar Team 0:00:00
56 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:00
57 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 0:00:00
58 Nico Denz (GER) Ag2r La Mondiale 0:00:00
59 Jonathan Castroviejo (Esp) Team Sky 0:00:00
60 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:00:00
61 Eros Capecchi (Ita) Quick Step Floors 0:00:00
62 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:00:00
63 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates 0:00:00
64 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain – Merida 0:00:00
65 Simon Špilak (Slo) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
66 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
67 Léo Vincent (Fra) Groupama – FDJ 0:00:00
68 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:00:00
69 Nicholas Dlamini (RSA) Team Dimension Data 0:00:00
70 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 0:00:00
71 Brendan Canty (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:00
72 Stef Clement (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
73 Kilian Frankiny (SUI) BMC Racing Team 0:00:00
74 Jaco Venter (RSA) Team Dimension Data 0:00:00
75 Andrei Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:00:00
76 Anass Ait El Abdia (Mar) UAE Team Emirates 0:00:00
77 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) UAE Team Emirates 0:00:00
78 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
79 Pawel Poljanski (Pol) Bora – Hansgrohe 0:00:00
80 Rob Power (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
81 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:00
82 Mathias Frank (SUI) Ag2r La Mondiale 0:00:00
83 Mikel Nieve Iturralde (Esp) Mitchelton – Scott 0:00:00
84 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 0:00:00
85 Matteo Fabbro (Ita) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
86 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:00:00
87 William Clarke (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:00
88 Nicola Conci (Ita) Trek – Segafredo 0:00:00
89 Ion Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:00:00
90 Gregory Daniel (USA) Trek – Segafredo 0:00:00
91 Kristijan Koren (Slo) Bahrain – Merida 0:00:00
92 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky 0:00:00
93 Winner Andrew Anacona (Col) Movistar Team 0:00:00
94 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
95 Carlos Verona (Esp) Mitchelton – Scott 0:00:00
96 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain – Merida 0:00:00
97 Hugh Carthy (GBr) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:00
98 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:18
99 Johann Van Zyl (RSA) Team Dimension Data 0:00:22
100 Peter Kennaugh (GBr) Bora – Hansgrohe 0:00:24
101 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 0:00:24
102 Luke Rowe (GBr) Team Sky 0:00:29
103 Simon Geschke (GER) Team Sunweb 0:00:38
DNF David Lopez Garcia (Esp) Team Sky
DNS Marco Minnaard (Ned) Wanty – Groupe Gobert

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 Primož Roglic (Slo) Team LottoNL – Jumbo 17:09:00
2 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Team Sky 0:00:08
3 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 0:00:35
4 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:01:16
5 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) UAE Team Emirates 0:01:23
6 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:02:32
7 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 0:02:49
8 Pierre-Roger Latour (Fra) Ag2r La Mondiale 0:02:49
9 Emanuel Buchmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:03:09
10 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 0:03:12
11 Ion Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:03:22
12 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:03:34
13 Jonathan Castroviejo (Esp) Team Sky 0:03:37
14 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain – Merida 0:04:05
15 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates 0:04:06
16 Mikel Nieve Iturralde (Esp) Mitchelton – Scott 0:04:07
17 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team 0:04:11
18 Jaime Roson Garcia (Esp) Movistar Team 0:04:15
19 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 0:04:18
20 David Gaudu (Fra) Groupama – FDJ 0:04:36
21 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:04:37
22 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:04:47
23 Mathias Frank (SUI) Ag2r La Mondiale 0:04:50
24 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Trek – Segafredo 0:04:54
25 Pierre Rolland (Fra) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:05:20
26 Merhawi Kudus (Eri) Team Dimension Data 0:05:21
27 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:05:53
28 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton – Scott 0:06:04
29 Rudy Molard (Fra) Groupama – FDJ 0:06:06
30 Simon Špilak (Slo) Team Katusha – Alpecin 0:06:48
31 Sander Armée (Bel) Lotto – Soudal 0:06:53
32 Rob Power (Aus) Mitchelton – Scott 0:07:21
33 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:07:22
34 Amanuel Ghebreigzabhier Werkilul (Eri) Team Dimension Data 0:07:43
35 Winner Andrew Anacona (Col) Movistar Team 0:07:51
36 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 0:11:03
37 Thomas Degand (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:11:14
38 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) UAE Team Emirates 0:11:15
39 Nathan Brown (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:11:47
40 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:11:57
41 Anass Ait El Abdia (Mar) UAE Team Emirates 0:12:33
42 Carlos Verona (Esp) Mitchelton – Scott 0:12:56
43 Eros Capecchi (Ita) Quick Step Floors 0:13:07
44 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 0:13:26
45 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:14:18
46 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:14:24
47 Hugh Carthy (GBr) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:14:39
48 Axel Domont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:14:46
49 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 0:15:32
50 Xandro Meurisse (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:15:39
51 Matteo Fabbro (Ita) Team Katusha – Alpecin 0:15:39
52 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:16:42
53 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky 0:17:17
54 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team 0:18:13
55 Pawel Poljanski (Pol) Bora – Hansgrohe 0:19:06
56 Danilo Wyss (SUI) BMC Racing Team 0:19:08
57 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:20:38
58 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:21:23
59 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 0:23:33
60 Jens Keukeleire (Bel) Lotto – Soudal 0:23:36
61 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain – Merida 0:24:30
62 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama – FDJ 0:24:50
63 Stef Clement (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:25:06
64 Rémy Mertz (Bel) Lotto – Soudal 0:25:46
65 José Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin 0:26:13
66 Fabien Doubey (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:27:17
67 Nicola Conci (Ita) Trek – Segafredo 0:27:39
68 Kilian Frankiny (SUI) BMC Racing Team 0:27:44
69 Andrei Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:27:48
70 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain – Merida 0:29:41
71 James Shaw (GBr) Lotto – Soudal 0:31:09
72 Brendan Canty (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:31:56
73 Antoine Duchesne (Can) Groupama – FDJ 0:32:23
74 Léo Vincent (Fra) Groupama – FDJ 0:33:13
75 Silvan Dillier (SUI) Ag2r La Mondiale 0:35:55
76 Simon Geschke (GER) Team Sunweb 0:37:39
77 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 0:38:19
78 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:38:44
79 Michael Mørkøv (Den) Quick Step Floors 0:40:08
80 Benjamin Thomas (Fra) Groupama – FDJ 0:40:46
81 Luke Rowe (GBr) Team Sky 0:41:02
82 Alex Dowsett (GBr) Team Katusha – Alpecin 0:41:07
83 William Clarke (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:41:35
84 Michael Albasini (SUI) Mitchelton – Scott 0:43:04
85 Jaco Venter (RSA) Team Dimension Data 0:44:19
86 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:45:29
87 Peter Kennaugh (GBr) Bora – Hansgrohe 0:45:48
88 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:46:23
89 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates 0:47:45
90 Baptiste Planckaert (Bel) Team Katusha – Alpecin 0:49:06
91 Nico Denz (GER) Ag2r La Mondiale 0:49:57
92 Kristijan Koren (Slo) Bahrain – Merida 0:54:26
93 Timothy Dupont (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:55:07
94 Tom Bohli (SUI) BMC Racing Team 0:55:51
95 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty – Groupe Gobert 0:57:24
96 Nicholas Dlamini (RSA) Team Dimension Data 0:59:34
97 Samuel Dumoulin (Fra) Ag2r La Mondiale 0:59:34
98 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 1:01:45
99 Rüdiger Selig (GER) Bora – Hansgrohe 1:07:15
100 Pascal Ackermann (GER) Bora – Hansgrohe 1:07:27
101 Andreas Schillinger (GER) Bora – Hansgrohe 1:07:28
102 Johann Van Zyl (RSA) Team Dimension Data 1:07:50
103 Gregory Daniel (USA) Trek – Segafredo 1:08:40