Fot. Katusha-Alpecin

Drużyna Katusha-Alpecin ogłosiła skład na Giro d`Italia 2018, w którym nie ma lidera na klasyfikację generalną. Podopieczni Xaviera Florencio i Claudio Cozziego powalczą zatem z pewnością o zwycięstwa etapowe. 

Najbardziej doświadczonymi, utytułowanymi i rozpoznawalnymi kolarzami są Tony Martin i Alex Dowsett – obaj specjalizują się w jeździe na czas, ale jednocześnie zarówno jeden, jak i drugi potrafi zabrać się w ucieczkę i powalczyć o etapowe zwycięstwo. Warto jednak odnotować, że tylko Brytyjczyk ma na koncie etapowe zwycięstwo w Giro – w 2013 roku triumfował na ponad 50-kilometrowej “czasówce” z Gabicce Mare do Saltary. Drugiego Bradleya Wigginsa pokonał o 10 sekund.

W ubiegłym roku liderem Katushy podczas Corsa Rosa był Ilnur Zakarin, który zajął piąte miejsce. W tym sezonie Tatar koncentruje się na Tour de France.

Pełny skład drużyny Katusha-Alpecin na Giro d`Italia 2018: Maxim BELKOV (RUS), Alex DOWSETT (GB), José GONÇALVES (POR), Viacheslav KUZNETSOV (RUS), Maurits LAMMERTINK (NED), Tony MARTIN (GER), Baptiste PLANCKAERT (BEL), Mads WÜRTZ SCHMIDT (DEN).