Wiggle High5

Holenderka nie dała szans rywalkom i wygrała ostatni etap chińskiego wyścigu. W klasyfikacji generalnej najlepsza była Charlotte Becker (Hitec Products).

Ostatniego dnia rywalizacji panie miały do pokonania 126.5km, na które składało się dziewięć rund wokół parku Chongming Xincheng. Podobnie jak wcześniejsze etapy, tak i ten był zupełnie płaski.

Od początku tempo było bardzo wysokie i nie pojawiały się żadne ataki. Na czele peletonu jechała grupa Hitec Products chroniąca liderkę wyścigu Charlotte Becker. Po 76km na krótką akcję zdecydowała się Ina Savnka (Białoruś), ale szybko została złapana. Ta próba rozochociła jednak pozostałe zawodniczki i grupa zaczęła się rwać. Największą przewagę osiągnęła Sarah Roy (Mitchelton-Scott). Do Australijki dołączyła nawet pięcioosobowa grupka, ale ekipy sprinterek były za mocne i skasowały próbę.

W końcówce na czele peletonu jechały Virtu Cycling, Team TIBCO i Wiggle High5. Chociaż wydawało się, że to pierwsza z wymienionych ekip najlepiej wyprowadziła swoją zawodniczkę do sprintu, to najszybsza była Kirsten Wild (Wiggle High5). Druga była Jolien D’Hoore (Mitchelton-Scott), a trzecia Giorgia Bronzini (Cylance).

Charlotte Becker (Hitec Products) finiszowała w peletonie i dzięki temu zapewniła sobie triumf w klasyfikacji generalnej.

1 Kirsten Wild (Ned) Wiggle – High5 3:03:50
2 Jolien D’Hoore (Bel) Mitchelton – Scott 0:00:00
3 Giorgia Bronzini (Ita) Cylance Pro Cycling 0:00:00
4 Kelly Druyts (Bel) Doltcini – Van Eyck Sport 0:00:00
5 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling 0:00:00
6 Chloe Hosking (Aus) Alé Cipollini 0:00:00
7 Jutatip Maneephan (Tha) Thailand Women’s Cycling Team 0:00:00
8 Kendall Ryan (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:00
9 Kelly Markus (Ned) Doltcini – Van Eyck Sport 0:00:00
10 Katerina Kohoutková (Cze) Team Dukla Praha 0:00:00
11 Sarah Roy (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
12 Bryony Van Velzen (Ned) Doltcini – Van Eyck Sport 0:00:00
13 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar – PBM 0:00:00
14 Eugénie Duval (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:00
15 Ingrid Drexel Clouthier (Mex) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:00
16 Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling 0:00:00
17 Melissa Van Neck (Cze) Team Dukla Praha 0:00:00
18 Silvia Persico (Ita) Valcar – PBM 0:00:00
19 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:00:00
20 Hanna Tserah (Blr) Minsk Cycling Club 0:00:00
21 Anna Trevisi (Ita) Alé Cipollini 0:00:00
22 Xi Sha Zhao (Chn) China – Liv Pro Cycling 0:00:00
23 Ina Savenka (Blr) Minsk Cycling Club 0:00:00
24 Yixian Pu (Chn) China – Liv Pro Cycling 0:00:00
25 Chaniporn Batriya (Tha) Thailand Women’s Cycling Team 0:00:00
26 Jelena Eric (Srb) Cylance Pro Cycling 0:00:00
27 Charlotte Becker (GER) Hitec Products – Birk Sport 0:00:00
28 Jarmila Machacová (Cze) Team Dukla Praha 0:00:00
29 Chiara Consonni (Ita) Valcar – PBM 0:00:00
30 Paola Andrea Muñoz Grandon (Chi) Swapit Agolico 0:00:00
31 Daniela Reis (Por) Doltcini – Van Eyck Sport 0:00:00
32 Yue Bai (Chn) China – Liv Pro Cycling 0:00:00
33 Anastasiia Iakovenko (Rus) BTC City Ljubljana 0:00:00
34 Nontasin Chanpeng (Tha) Thailand Women’s Cycling Team 0:00:00
35 Alison Jackson (Can) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:00
36 Tereza Neumanová (Cze) Team Dukla Praha 0:00:00
37 Trine Schmidt (Den) Team Virtu Cycling 0:00:00
38 Coralie Demay (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:00
39 Dalia Muccioli (Ita) Valcar – PBM 0:00:00
40 Maëlle Grossetete (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:00
41 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products – Birk Sport 0:00:00
42 Taisa Naskovich (Blr) Minsk Cycling Club 0:00:00
43 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 0:00:00
44 Julie Solvang (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:00:00
45 Nikola Bajgerová (Cze) Team Dukla Praha 0:00:00
46 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Cylance Pro Cycling 0:00:00
47 Sharifah Nur Ilyana Syed Zulkifli (Mas) Nationalmannschaft Malaysia 0:00:00
48 Julie Leth (Den) Wiggle – High5 0:00:00
49 Shannon Malseed (Aus) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:00
50 Lucie Hochmann (Cze) Team Dukla Praha 0:00:00
51 Siying Lu (Chn) China – Liv Pro Cycling 0:00:00
52 Annette Edmondson (Aus) Wiggle – High5 0:00:00
53 Gracie Elvin (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
54 Camilla Møllebro Pedersen (Den) Hitec Products – Birk Sport 0:00:00
55 Wilaiwan Kunlapha (Tha) Thailand Women’s Cycling Team 0:00:00
56 Tetiana Riabchenko (Ukr) Doltcini – Van Eyck Sport 0:00:00
57 Brodie Chapman (Aus) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:00
58 Brenda Andrea Santoyo Perez (Mex) Swapit Agolico 0:00:00
59 Pitathida Thitjan (Tha) Thailand Women’s Cycling Team 0:00:00
60 Lucy Garner (GBr) Wiggle – High5 0:00:00
61 Nina Kessler (Ned) Hitec Products – Birk Sport 0:00:00
62 Apinya Thingkaew (Tha) Thailand Women’s Cycling Team 0:00:00
63 Corinna Lechner (GER) BTC City Ljubljana 0:00:00
64 Nur Aisyah Mohamad Zubir (Mas) Nationalmannschaft Malaysia 0:00:00
65 Karalina Savenka (Blr) Minsk Cycling Club 0:00:00
66 Holly Breck (USA) Cylance Pro Cycling 0:00:00
67 Alexandra Manly (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
68 Wu Peixiao (Chn) China – Liv Pro Cycling 0:00:00
69 Odemaris Denisse Mancilla De La Cruz (Mex) Swapit Agolico 0:00:00
70 Tanja Elsner (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:00
71 Urška Žigart (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:00
72 Ana Teresa Casas Bonilla (Mex) Swapit Agolico 0:00:00
73 Claudia Koster (Ned) Team Virtu Cycling 0:00:00
74 Allegra Arzuffi (Ita) Valcar – PBM 0:00:08
75 Mieke Kröger (GER) Team Virtu Cycling 0:00:08
76 Dexiang Liu (Chn) China – Liv Pro Cycling 0:00:08
77 Amy Cure (Aus) Wiggle – High5 0:00:08
78 Wing Yee Leung (HKg) Nationalmannschaft Hongkong 0:00:08
79 Kim De Baat (Bel) Doltcini – Van Eyck Sport 0:00:08
80 Yao Pang (HKg) Nationalmannschaft Hongkong 0:00:08
81 Qianyu Yang (HKg) Nationalmannschaft Hongkong 0:00:11
82 Ezzatie Fifiyana Shazwanie Shaiful Hisham (Mas) Nationalmannschaft Malaysia 0:00:12
83 Soraya Paladin (Ita) Alé Cipollini 0:00:12
84 Chiara Zanettin (Ita) Valcar – PBM 0:00:12
85 Yin Yu Ma (HKg) Nationalmannschaft Hongkong 0:00:14
86 Hoi Wah Leung (HKg) Nationalmannschaft Hongkong 0:00:14
87 Marcella Mahfuz Toldi (Bra) Cylance Pro Cycling 0:00:17
88 Grace Garner (GBr) Wiggle – High5 0:00:25
89 Martina Stefani (Ita) Alé Cipollini 0:00:28
90 Nicolle Bruderer Cofiño (Gua) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:28
91 Jenelle Crooks (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:32
DNF Anastasiya Dzedzikava (Blr) Minsk Cycling Club

1 Charlotte Becker (GER) Hitec Products – Birk Sport 8:45:55
2 Shannon Malseed (Aus) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:05
3 Anastasiia Iakovenko (Rus) BTC City Ljubljana 0:00:08
4 Dalia Muccioli (Ita) Valcar – PBM 0:00:13
5 Coralie Demay (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:16
6 Giorgia Bronzini (Ita) Cylance Pro Cycling 0:01:04
7 Kirsten Wild (Ned) Wiggle – High5 0:01:12
8 Jolien D’Hoore (Bel) Mitchelton – Scott 0:01:13
9 Chloe Hosking (Aus) Alé Cipollini 0:01:18
10 Kelly Druyts (Bel) Doltcini – Van Eyck Sport 0:01:19
11 Silvia Persico (Ita) Valcar – PBM 0:01:21
12 Jutatip Maneephan (Tha) Thailand Women’s Cycling Team 0:01:22
13 Claudia Koster (Ned) Team Virtu Cycling 0:01:23
14 Paola Andrea Muñoz Grandon (Chi) Swapit Agolico 0:01:24
15 Ingrid Drexel Clouthier (Mex) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:01:24
16 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling 0:01:25
17 Eugénie Duval (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:01:25
18 Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling 0:01:25
19 Hanna Tserah (Blr) Minsk Cycling Club 0:01:25
20 Katerina Kohoutková (Cze) Team Dukla Praha 0:01:25
21 Ina Savenka (Blr) Minsk Cycling Club 0:01:25
22 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Cylance Pro Cycling 0:01:25
23 Melissa Van Neck (Cze) Team Dukla Praha 0:01:25
24 Trine Schmidt (Den) Team Virtu Cycling 0:01:25
25 Daniela Reis (Por) Doltcini – Van Eyck Sport 0:01:25
26 Tereza Neumanová (Cze) Team Dukla Praha 0:01:25
27 Jelena Eric (Srb) Cylance Pro Cycling 0:01:25
28 Alison Jackson (Can) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:01:25
29 Kendall Ryan (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:01:25
30 Taisa Naskovich (Blr) Minsk Cycling Club 0:01:25
31 Kelly Markus (Ned) Doltcini – Van Eyck Sport 0:01:25
32 Yue Bai (Chn) China – Liv Pro Cycling 0:01:25
33 Chaniporn Batriya (Tha) Thailand Women’s Cycling Team 0:01:25
34 Julie Solvang (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:01:25
35 Nikola Bajgerová (Cze) Team Dukla Praha 0:01:25
36 Xi Sha Zhao (Chn) China – Liv Pro Cycling 0:01:25
37 Camilla Møllebro Pedersen (Den) Hitec Products – Birk Sport 0:01:25
38 Bryony Van Velzen (Ned) Doltcini – Van Eyck Sport 0:01:25
39 Nina Kessler (Ned) Hitec Products – Birk Sport 0:01:25
40 Anna Trevisi (Ita) Alé Cipollini 0:01:25
41 Lucie Hochmann (Cze) Team Dukla Praha 0:01:25
42 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:01:25
43 Sarah Roy (Aus) Mitchelton – Scott 0:01:25
44 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products – Birk Sport 0:01:25
45 Annette Edmondson (Aus) Wiggle – High5 0:01:25
46 Jarmila Machacová (Cze) Team Dukla Praha 0:01:25
47 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar – PBM 0:01:25
48 Tetiana Riabchenko (Ukr) Doltcini – Van Eyck Sport 0:01:25
49 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 0:01:25
50 Karalina Savenka (Blr) Minsk Cycling Club 0:01:25
51 Chiara Consonni (Ita) Valcar – PBM 0:01:25
52 Nontasin Chanpeng (Tha) Thailand Women’s Cycling Team 0:01:25
53 Lucy Garner (GBr) Wiggle – High5 0:01:25
54 Brodie Chapman (Aus) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:01:25
55 Yixian Pu (Chn) China – Liv Pro Cycling 0:01:25
56 Siying Lu (Chn) China – Liv Pro Cycling 0:01:25
57 Corinna Lechner (GER) BTC City Ljubljana 0:01:25
58 Julie Leth (Den) Wiggle – High5 0:01:25
59 Brenda Andrea Santoyo Perez (Mex) Swapit Agolico 0:01:25
60 Wilaiwan Kunlapha (Tha) Thailand Women’s Cycling Team 0:01:25
61 Nur Aisyah Mohamad Zubir (Mas) Nationalmannschaft Malaysia 0:01:25
62 Sharifah Nur Ilyana Syed Zulkifli (Mas) Nationalmannschaft Malaysia 0:01:25
63 Urška Žigart (Slo) BTC City Ljubljana 0:01:25
64 Odemaris Denisse Mancilla De La Cruz (Mex) Swapit Agolico 0:01:25
65 Wu Peixiao (Chn) China – Liv Pro Cycling 0:01:25
66 Holly Breck (USA) Cylance Pro Cycling 0:01:25
67 Pitathida Thitjan (Tha) Thailand Women’s Cycling Team 0:01:25
68 Ana Teresa Casas Bonilla (Mex) Swapit Agolico 0:01:25
69 Tanja Elsner (Slo) BTC City Ljubljana 0:01:25
70 Kim De Baat (Bel) Doltcini – Van Eyck Sport 0:01:33
71 Wing Yee Leung (HKg) Nationalmannschaft Hongkong 0:01:33
72 Dexiang Liu (Chn) China – Liv Pro Cycling 0:01:33
73 Yao Pang (HKg) Nationalmannschaft Hongkong 0:01:33
74 Mieke Kröger (GER) Team Virtu Cycling 0:01:33
75 Allegra Arzuffi (Ita) Valcar – PBM 0:01:33
76 Qianyu Yang (HKg) Nationalmannschaft Hongkong 0:01:36
77 Chiara Zanettin (Ita) Valcar – PBM 0:01:37
78 Soraya Paladin (Ita) Alé Cipollini 0:01:37
79 Yin Yu Ma (HKg) Nationalmannschaft Hongkong 0:01:39
80 Apinya Thingkaew (Tha) Thailand Women’s Cycling Team 0:01:41
81 Grace Garner (GBr) Wiggle – High5 0:01:50
82 Amy Cure (Aus) Wiggle – High5 0:01:51
83 Nicolle Bruderer Cofiño (Gua) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:01:53
84 Martina Stefani (Ita) Alé Cipollini 0:01:53
85 Hoi Wah Leung (HKg) Nationalmannschaft Hongkong 0:02:02
86 Gracie Elvin (Aus) Mitchelton – Scott 0:02:09
87 Alexandra Manly (Aus) Mitchelton – Scott 0:02:11
88 Marcella Mahfuz Toldi (Bra) Cylance Pro Cycling 0:02:17
89 Jenelle Crooks (Aus) Mitchelton – Scott 0:03:01
90 Maëlle Grossetete (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:07:37
91 Ezzatie Fifiyana Shazwanie Shaiful Hisham (Mas) Nationalmannschaft Malaysia 0:12:14