Cisowianka Road Tour / Zamana Group

Kolarski cykl amatorskich wyścigów organizowany przez Cezarego Zamanę ponownie wystartuje w Nałęczowie. W tym uroczym zakątku Polski odbędzie się Cisowianka Road Tour (29 kwietnia), swoim profilem przypominający Strzałę Walońską, czyli belgijski klasyk La Flèche Wallonne.

Długie, zimowe oczekiwanie zostanie miłośnikom szosy wynagrodzone z nawiązką. Trasa przygotowane przez Cezarego Zamanę, zwycięzcę Tour de Pologne i kolarskiego mistrza Polski, zmusi do wysiłku, rewanżując się przy tym pięknymi widokami Roztocza Lubelskiego. Mimo że to pierwszy z wyścigów tegorocznego cyklu, Cisowianka Road Tour nie jest żadną rozgrzewką. To pełnokrwiste, najeżone trudnościami ściganie. Na śmiałków czekają męczące podjazdy i szybkie zjazdy, zakręty wymagające znakomitej techniki oraz zmienna nawierzchnia wymagająca uwagi kolarzy. Zwieńczeniem wyzwania będzie finałowy podjazd serpentyną z granitową kostką, prowadzący do Zakładu Wód Cisowianka. To zapewne tam rozegra się walka o triumf i miejsce na podium. Ten kolarz, który zachowa najwięcej siły na ostatnie fragmenty i odpali bombę na słynnej serii zakrętów, ma szansę unieść ręce w geście triumfu.

Wystartować będzie można na dwóch dystansach: ½ Pro (49 km) oraz Pro (99 km).

Cały tegoroczny cykl Road Tour nawiązuje do wiosennych kolarskich klasyków. „Traktuję takie jednodniowe, dynamiczne wyścigi za próbę charakteru, wyobraźni i kolarskiej nieprzewidywalności, jakiej brakuje w majestatycznych tourach. I teraz chcę zaprosić zawodników do zmierzenia się z taką próbą” – wyjaśnia Cezary Zamana, dyrektor sportowy Road Tour.

Pierwszy wyścig to nawiązanie do belgijskiego klasyku La Flèche Wallonne, czyli Strzały Walońskiej. To tam końcową trudnością jest epicka ściana z nachyleniem wahającym się między 10 a 19%. Podobna przeszkoda przyczaiła się i w Cisowianka Road Tour. Na trzy kilometry przed metą w miejscowości Bronice trzeba będzie stanąć na pedałach, by wyskoczyć na czoło peletonu i niczym Alejandro Valverde zostawić za swoimi plecami rywali.

Więcej szczegółów o Cisowianka Road Tour, jak i o całym cyklu znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej www.tour.zamanagroup.pl. Warto śledzić też osobistego vloga Cezarego Zamany. Znakomity kolarz regularnie dzieli się tam cennymi poradami.

CISOWIANKA ROAD TOUR – 29 KWIETNIA

Start i meta: Zakład Wód Cisowianka, Nałęczów/Drzewce 35

Dystanse:

  1. ½ Pro – 49 km, start: 11:00

  2. Pro – 99 km, start: 13:00

Program zawodów:

  • 8.00-10.30 – zapisy w biurze zawodów na dystans ½ Pro

  • 8.00-10.30 – wydawanie czipów za kaucją na dystans ½ Pro

  • 11.00 – start dystansu ½ Pro

  • 11.00-12.30 – zapisy w biurze zawodów na dystans Pro

  • 11.00-12.30 – wydawanie czipów na dystans Pro

  • 13.00 – start dystansu Pro

  • 14.00 – dekoracja dystansu ½ Pro

  • 16.00 – dekoracja dystansu Pro

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments