Ruszyła akcja społeczna „Ktoś czeka na mnie w domu”, której celem jest upowszechnianie bezpiecznych zachowań na drodze, a w szczególności bezpiecznego wyprzedzania rowerzystów przez kierowców samochodów. Akcja potrwa aż do 27 maja, kiedy odbędzie się w Gdyni międzynarodowy klasyk kolarski dla amatorów GFNY Polska.

– Z nadejściem wiosny wielu ludzi wsiada na rowery. Na drogach powiatu kartuskiego i wejherowskiego, a także na ulicach Gdyni, jak co roku, pojawi się teraz wielu kolarzy, którzy będą się przygotowywać do naszych zawodów lub po prostu jeździć rekreacyjnie

– mówi Michał Drelich, dyrektor zarządzający agencji SE Group.

– Chcemy zadbać o ich bezpieczeństwo, ale także promować bezpieczne zachowania na drodze zarówno wśród kolarzy, jak i kierowców samochodów

– dodaje.

Na ulicach Trójmiasta ruszyła właśnie kampania billboardowa, a twarzą kampanii społecznej został Zenon Jaskuła, jeden z najwybitniejszych polskich kolarzy w historii, trzeci zawodnik Tour de France i wicemistrz olimpijski z Seulu, który pełni też funkcją ambasadora GFNY Gdynia.

– Wzajemne zrozumienie, ale także upowszechnianie wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego może się w mojej ocenie przyczynić do poprawy bezpieczeństwa i samopoczucia wszystkich użytkowników dróg. Promując 1,5 metra jako bezpieczną odległość, z jaką należy wyprzedzać rowerzystów, pragniemy zmniejszyć liczbę sytuacji niebezpiecznych takich jak zderzenia boczne, spychanie rowerzystów z jezdni przez TIR-y czy autobusy

– mówi Zenon Jaskuła.

– Warto również zwrócić uwagę samym rowerzystom, by jadąc nie zajmowali całej szerokości jezdni, bo to wzbudza agresję kierowców, a także, by nie jeździli ze słuchawkami i głośną muzyką w uszach, bo wówczas nie usłyszą nawet zbliżającego się samochodu czy karetki

– dodaje.

Organizatorzy kampanii społecznej „Ktoś czeka na mnie w domu” i wyścigu GFNY Gdynia zaplanowali też wiele niestandardowych działań.

– W nadchodzących tygodniach będziemy na przykład rozdawać kierowcom na wybranych skrzyżowaniach w Gdyni naklejki samochodowe na szybę, które prezentują, jak powinno wyglądać bezpieczne wyprzedzanie rowerzystów przez kierowców samochodów

– mówi Michał Drelich.

GFNY Polska Gdynia to klasyk kolarski na globalnej licencji Gran Fondo New York. Aktualnie to największy na świecie cykl imprez kolarskich dla amatorów. Pierwsza edycja GFNY Polska Gdynia odbędzie się już 27 maja 2018 roku. Uczestnicy mają do wyboru dwa dystanse – 80km i 134km. Trasy zostały wytyczone po Kaszubach, a start i meta zawodów będą zlokalizowane na Skwerze Kościuszki w Gdyni.

Ambasadorem GFNY Gdynia jest Zenon Jaskuła, jeden z najwybitniejszych polskich kolarzy w historii, trzeci zawodnik Tour de France i wicemistrz olimpijski z Seulu.

Organizatorem GFNY Gdynia i wyłącznym licencjobiorcą marki Gran Fondo NY na Polskę jest agencja SE Group. SE Group specjalizuje się w organizacji masowych imprez sportowych. Agencja stoi za takimi wydarzeniami jak m.in. Onico Gdynia Półmaraton, DOZ Maraton Łódź, Enea IRONMAN 5150 Warsaw czy Enea IRONMAN 70.3 Gdynia.

Więcej informacji na stronie internetowej www.gfnygdynia.com

GFNY World Series

W ciągu zaledwie 8 lat, Gran Fondo New York stał się najbardziej rozpoznawalnym na świecie, międzynarodowym cyklem wyścigów rowerowych.

GF New York jest czymś więcej niż tylko jednodniowym klasykiem kolarskim dla amatorów. Dla wielu rowerzystów, GF New York jest stylem życia – cały rok zapewniamy uczestnikom cele, szkolenia i porady koleżeńskie.

GF New York to dbałość o szczegóły i styl, które dają rowerzystom zaufanie do marki.

GF World rozwija swój potencjał i poszczególne wyścigi na całym świecie, które są kwalifikacjami do GF New York!

GF New York postanowił stworzyć międzynarodowy cykl wyścigów (“GFNY World) zapewniających podobną jakość, wygląd i styl oraz przeżycia dla uczestników.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments