La Route de France

W związku z problemami organizacyjnymi kilkudniowy wyścig pań rozgrywany równolegle do Tour de France musiał zostać odwołany.

La Route de France Feminine w 2006 roku zastąpił Tour de France Feminin i przez kilka lat miał dość silną pozycję jako jeden z dwóch największych wyścigów etapowych dla kobiecego peletonu we Francji. Niestety w zeszłym roku organizatorzy nie zdołali spełnić kryteriów wejścia do kalendarza WorldTour i musieli odwołać zmagania, ponieważ termin zgrał się z mistrzostwami Europy.

Wydawało się, że w tym roku wszystko będzie w porządku, chociaż kategoria UCI pozostała na poziomie 2.1. Niestety nieco ponad dwa miesiące przed zaplanowanym startem organizatorzy poinformowali, że ze współpracy wycofał się departament Nievre i w związku z tym La Route de France 2018 nie może się odbyć.

Nie mając alternatywy, siedem tygodni przed Grand Depart, jestem zmuszony podjąć decyzję, że odwołujemy Route de France Internationale Feminine 2018. Bardzo żałuję tej „niespodzianki”, która stawia w złym świetle inne organy, które nam pomagały oraz naszych partnerów, media, drużyny i cały zespół organizacyjny. Mogę oficjalnie ogłosić swoje odejście ze świata kobiecego kolarstwa

– napisał Herve Gerardin, główny organizator.

Tegoroczna edycja Route de France miała się odbyć w dniach 5-10 lipca. W ostatniej edycji – 2016 – dwa etapy padły łupem Eugenii Bujak.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments